Philips představil dva dostupnější OLED televizory pro rok 2021, oba mají 100 Hz panel

Philips představil dva dostupnější OLED televizory pro rok 2021, oba mají 100 Hz panel

Kromě dvou prémiových OLEDů zveřejnil Philips také informace o dvou levnějších OLED televizorech, kterých se dočkáme v roce 2021. Pro připomenutí – první dostupnější OLED uvedl výrobce v roce 2019, a to model 754, ten se nedávno doprodával za příjemných 25 000 Kč. S čím tedy přijde Philips letos?

Do cenově příjemnější kategorie přijdou rovnou dva modely, a to OLED706 a OLED705, obojí ve velikostech 55" a 65". Proti prémiovým OLEDům budou mít "pouze" třístranný Ambilight (vyšší čtyřstranný). Tím však rozdíly nekončí.

Oba 100 HZ, ale pouze jeden s HDMI 2.1

Model OLED705 bude jednoznačně cenově nejdostupnější. Protože, jestli se vám značení 705 zdá trochu divné, máte pravdu. Letošní modely totiž končí číslem 6 a přitom tento má označení 705. Proč? Důvod je jednoduchý. Philips tím jednoznačně říká, že je postavený na loňském "železe".

"Pětka" dostane loňský procesor P5 Perfect Picture Engine a také pouze HDMI 2.0 s ARC, jediné co nemá chybět je ALLM (Auto Low Latency Mode) pro herní konzole. Podporovat tedy bude 4K/60Hz, ale za pozornost stojí, že na rozdíl od nejlevnějšího OLEDu od LG dostane Phlips už 100Hz/120Hz panel (řada LG A1 má mít pouze 50Hz/60Hz). Podpora Dolby Vision, HDR10+ a HLG samozřejmě nechybí.

Co se systému týče, tak dostane Android TV 9 – nebude chybět integrovaný ChromeCast, podpora Google Asistenta, ale ani DTS Play-Fi multiroom. Zvuková část má mít výkon 40 W a konfiguraci 2.1.

philipsoled706_2_large.jpgPhilips OLED706

Vyšší OLED706 bude mít také "pouze" třístranný Ambilight, ale jinak drtivou většinu funkcí a HW už má stejnou, jako prémiové modely. Takže dostane už letošní "inteligentní" zpracování obrazu P5 AI Intelligent Picture Engine a upscaling SD obsahu na HDR, které Philips má pod názvem Perfect Natural Reality (PNR). A nabídne i možnost kalibrace CalMAN.

Tento model už dostane plnohodnotné HDMI 2.1, tedy s VRR, 4K/120P, ALLM a eARC. Datová propustnost má být 48 Gbps. Systém má být Android TV 10. Zvuková část má proti základní řadě 705 o něco vyšší výkon – 50 W v konfiguraci 2.1. Ovšem na rozdíl od prémiových modelů bude k tomuto OLEDu dodáván pouze standardní TV ovladač. 

Nové dostupnější OLEDy se mají začít prodávat v prvním pololetí 2021, ceny samozřejmě nejsou známé. Podle výbavy ale je zřejmé, že zejména model 705 se bude snažit zaujmout především cenou ... a proti ostatním „budgetovým“ OLED televizorům ostatních výrobců bude mít navíc specialitu Philipsu, zážitkový Ambilight. 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud