Philips představil dva dostupnější OLED televizory pro rok 2021, oba mají 100 Hz panel

4. února 2021
TWEET SDÍLET
Philips představil dva dostupnější OLED televizory pro rok 2021, oba mají 100 Hz panel

Kromě dvou prémiových OLEDů zveřejnil Philips také informace o dvou levnějších OLED televizorech, kterých se dočkáme v roce 2021. Pro připomenutí – první dostupnější OLED uvedl výrobce v roce 2019, a to model 754, ten se nedávno doprodával za příjemných 25 000 Kč. S čím tedy přijde Philips letos?

Do cenově příjemnější kategorie přijdou rovnou dva modely, a to OLED706 a OLED705, obojí ve velikostech 55" a 65". Proti prémiovým OLEDům budou mít "pouze" třístranný Ambilight (vyšší čtyřstranný). Tím však rozdíly nekončí.

Oba 100 HZ, ale pouze jeden s HDMI 2.1

Model OLED705 bude jednoznačně cenově nejdostupnější. Protože, jestli se vám značení 705 zdá trochu divné, máte pravdu. Letošní modely totiž končí číslem 6 a přitom tento má označení 705. Proč? Důvod je jednoduchý. Philips tím jednoznačně říká, že je postavený na loňském "železe".

"Pětka" dostane loňský procesor P5 Perfect Picture Engine a také pouze HDMI 2.0 s ARC, jediné co nemá chybět je ALLM (Auto Low Latency Mode) pro herní konzole. Podporovat tedy bude 4K/60Hz, ale za pozornost stojí, že na rozdíl od nejlevnějšího OLEDu od LG dostane Phlips už 100Hz/120Hz panel (řada LG A1 má mít pouze 50Hz/60Hz). Podpora Dolby Vision, HDR10+ a HLG samozřejmě nechybí.

Co se systému týče, tak dostane Android TV 9 – nebude chybět integrovaný ChromeCast, podpora Google Asistenta, ale ani DTS Play-Fi multiroom. Zvuková část má mít výkon 40 W a konfiguraci 2.1.

Klepněte pro větší obrázekPhilips OLED706

Vyšší OLED706 bude mít také "pouze" třístranný Ambilight, ale jinak drtivou většinu funkcí a HW už má stejnou, jako prémiové modely. Takže dostane už letošní "inteligentní" zpracování obrazu P5 AI Intelligent Picture Engine a upscaling SD obsahu na HDR, které Philips má pod názvem Perfect Natural Reality (PNR). A nabídne i možnost kalibrace CalMAN.

Tento model už dostane plnohodnotné HDMI 2.1, tedy s VRR, 4K/120P, ALLM a eARC. Datová propustnost má být 48 Gbps. Systém má být Android TV 10. Zvuková část má proti základní řadě 705 o něco vyšší výkon – 50 W v konfiguraci 2.1. Ovšem na rozdíl od prémiových modelů bude k tomuto OLEDu dodáván pouze standardní TV ovladač. 

Nové dostupnější OLEDy se mají začít prodávat v prvním pololetí 2021, ceny samozřejmě nejsou známé. Podle výbavy ale je zřejmé, že zejména model 705 se bude snažit zaujmout především cenou ... a proti ostatním „budgetovým“ OLED televizorům ostatních výrobců bude mít navíc specialitu Philipsu, zážitkový Ambilight. 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, OLED, eARC, HDMI 2.1, Philips, Ambilight, Dolby Vison

Určitě si přečtěte

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

48 Marek Čech, Vojtěch Malý

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

34 Jaromír Puk, Marek Čech

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět