Philips představil dva dostupnější OLED televizory pro rok 2021, oba mají 100 Hz panel

4. února 2021
TWEET SDÍLET

Kromě dvou prémiových OLEDů zveřejnil Philips také informace o dvou levnějších OLED televizorech, kterých se dočkáme v roce 2021. Pro připomenutí – první dostupnější OLED uvedl výrobce v roce 2019, a to model 754, ten se nedávno doprodával za příjemných 25 000 Kč. S čím tedy přijde Philips letos?

Do cenově příjemnější kategorie přijdou rovnou dva modely, a to OLED706 a OLED705, obojí ve velikostech 55" a 65". Proti prémiovým OLEDům budou mít "pouze" třístranný Ambilight (vyšší čtyřstranný). Tím však rozdíly nekončí.

Oba 100 HZ, ale pouze jeden s HDMI 2.1

Model OLED705 bude jednoznačně cenově nejdostupnější. Protože, jestli se vám značení 705 zdá trochu divné, máte pravdu. Letošní modely totiž končí číslem 6 a přitom tento má označení 705. Proč? Důvod je jednoduchý. Philips tím jednoznačně říká, že je postavený na loňském "železe".

"Pětka" dostane loňský procesor P5 Perfect Picture Engine a také pouze HDMI 2.0 s ARC, jediné co nemá chybět je ALLM (Auto Low Latency Mode) pro herní konzole. Podporovat tedy bude 4K/60Hz, ale za pozornost stojí, že na rozdíl od nejlevnějšího OLEDu od LG dostane Phlips už 100Hz/120Hz panel (řada LG A1 má mít pouze 50Hz/60Hz). Podpora Dolby Vision, HDR10+ a HLG samozřejmě nechybí.

Co se systému týče, tak dostane Android TV 9 – nebude chybět integrovaný ChromeCast, podpora Google Asistenta, ale ani DTS Play-Fi multiroom. Zvuková část má mít výkon 40 W a konfiguraci 2.1.

Klepněte pro větší obrázekPhilips OLED706

Vyšší OLED706 bude mít také "pouze" třístranný Ambilight, ale jinak drtivou většinu funkcí a HW už má stejnou, jako prémiové modely. Takže dostane už letošní "inteligentní" zpracování obrazu P5 AI Intelligent Picture Engine a upscaling SD obsahu na HDR, které Philips má pod názvem Perfect Natural Reality (PNR). A nabídne i možnost kalibrace CalMAN.

Tento model už dostane plnohodnotné HDMI 2.1, tedy s VRR, 4K/120P, ALLM a eARC. Datová propustnost má být 48 Gbps. Systém má být Android TV 10. Zvuková část má proti základní řadě 705 o něco vyšší výkon – 50 W v konfiguraci 2.1. Ovšem na rozdíl od prémiových modelů bude k tomuto OLEDu dodáván pouze standardní TV ovladač. 

Nové dostupnější OLEDy se mají začít prodávat v prvním pololetí 2021, ceny samozřejmě nejsou známé. Podle výbavy ale je zřejmé, že zejména model 705 se bude snažit zaujmout především cenou ... a proti ostatním „budgetovým“ OLED televizorům ostatních výrobců bude mít navíc specialitu Philipsu, zážitkový Ambilight. 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Philips, Ambilight, OLED, eARC, CalMAN, HDMI 2.1, Dolby Vison, Televize na Heureka.cz