Philips: prémiové 4K OLED TV pro rok 2021 přidávají HDMI 2.1 a 77" úhlopříčku

Philips: prémiové 4K OLED TV pro rok 2021 přidávají HDMI 2.1 a 77" úhlopříčku

Dvojici nových prémiových OLEDů pro rok 2021 představil Philips (TP Vision). Fanoušky Ambilightu potěší, že oba dostávají čtyřstrannou verzi. Další novinkou je rozšíření nabídky o velikost 77" (196 cm) – tu nabídne nová řada OLED 806, které tak bude nyní pokrývat velikosti 48", 55", 65" a 75". Druhá prémiová řada 856 má být v úhlopříčkách 55" a 65". 

OLED806-EU-360-RGB.jpg
OLED 806

Hlavním rozdílem bude stojan – model 856 bude mít centrální natáčecí stojan ve tvaru T s volitelným odstínem kovu (tmavý/světlý), model 806 bude mít tradiční dva pevné krátké stojany. Po zvukové a obrazové stránce nabídnou novinky stejné technologie i kvalitu. 

OLED pro hráče

Především oba nabídnou HDMI 2.1, tedy ALLM, VRR (40Hz až 120 Hz), 4K/120P a samozřejmě také eARC, maximální datový tok Philips udává 48Gbps. Orientaci na hráče potvrzuje nejen herní režim a slibovaná rychlejší odezva, ale také certifikace AMD FreeSync Premium Pro. Oba nové 4K HDR OLEDy jsou tedy vhodné pro nové herní konzole PS5 a Xbox Series X.

3.JPG

Pokud mají hráči obavy z vypalování OLEDů, tak novinky dostanou loni představenou technologii, která aktivně detekuje jasné, nehybné objekty (místa a body, kde se obraz nemění), ty ztmaví a retenci tak aktivně předchází.

Právě u her, kde bývá pevný HUD (Head-Up Display, údaje o hře, stav munice, rychlost, atd...) může k tomuto problému dojít. A i když se při vývoji her na toto  potenciální riziko bere ohled, tak další pojistka proti "vypalování" se určitě hodí. 

Nový procesor + Android TV 10

Obě novinky dostanou pátou generaci firemního procesoru P5 AI a nově přibyla také "detekce filmu", kdy zpracování obrazu detekuje sledování filmu a upraví dle toho ideálně processing. OLED má samozřejmě 100Hz/120Hz panel, podporovány jsou formáty Dolby Vision, HDR10+, HLG, přičemž nemá nově  chybět ani HDR10+ Adaptive. Vylepšeno je letos také BFI (Black Frame Insertion, vkládání černých snímků), které zajišťuje ostřejší podání rychlých scén, na výběr má být z několika nastavení. 

OLED-806-RFT.jpgOLED 856 bude mít jiný podstavec

Systém je Android TV 10, nechybí integrovaný ChromeCast a podpora hlasových asistentů Alexa a Google Assistant, přičemž dodávaný dálkový prémiový ovladač (je potažený kůží a podsvícený) má integrovaný mikrofon. I letos se dočkáme podpory multiroom standardu DTS Play-Fi.

Zvukový část má mít výkon 50 W, bude 2.1 kanálový s podporou Dolby Atmos –integrovaný B&W soundbar s 3.1.2 kanálovým zvukem Dolby Atmos tak zůstává  výsadou pouze modelu OLED+ 935. 

Oba nové OLED televizory mají přijít do obchodů během jara 2021. 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud