Philips: první MiniLED 4K HDR televizory řady 9000 dostanou i čtyřstranný Ambilight

27. ledna 2021
TWEET SDÍLET

Řada 9000 dlouhá léta u Philipsu označuje nejvyšší modely – letos do této řady přibudou dvě úplné novinky. LCD televizory s MiniLED podsvícení. Philips tak nezůstává nijak stranou a řadí se k výrobcům, které letos tyto prémiové televizory nabídnou. 

Klepněte pro větší obrázek

Ohlášeny jsou dva MiniLED modely – 9636 a 9506. Oba budou výhradně ve velikostech 65" a 75". Hlavním rozdílem bude integrovaný soundbar od Bowers & Wilkins u modelu MiniLED 9636. Model 9506 má reproduktory integrované, nicméně stojan bude možné kromě normální nízké polohy zvýšit a vytvořit tak prostor pro externí soundbar.

Klepněte pro větší obrázek
Integrovaný soundbar od Bowers & Wilkins u MiniLED 9636

Oba modely slibují 3.1.2 kanálový zvuk Dolby Atmos, nicméně model s integrovaným B&W soundbarem bude mít výkon 70 W (proti 50 W), navíc výškové měniče pro Dolby Atmos směrované směrem vzhůru (Tweeter-on-Top) zajistí i lepší prostorový 3D zvuk. Ale zpět k obrazu. 

MiniLED podsvícení a vysoký jas

Nové televizory s technologií MiniLED budou osazeny 100Hz/120Hz VA Quantum Dot LCD panely, takže zaručují velké barevné pokrytí – 95 % DCI/P3.  Zadní MiniLED podsvícení nabídne lokální řízení jasu ve více než 1000 samostatných zónách, kontrastu má ještě vypomáhat systém Philips Micro Dimming Premium. Drobný rozdílem také bude špičkový jas, u modelu 9636 má ve špičkách dosahovat 2000 nitů, u modelu 9506 má být 1500 nitů. Nejnáročnější potěší, že jsou CalMAN Ready.

Klepněte pro větší obrázek
MiniLED 9636

Samotné zpracování obrazu dostala na starost pátá generace firemního procesoru P5 AI, podporovány jsou oba dynamické HDR formáty Dolby Vision, HDR10+, přičemž nemá chybět HDR10+ Adaptive, který ideálně dolaďuje obraz dle okolního jasu. Jak jsme předeslali, tak MiniLED TV mají čtyřstranný Ambilight a evropský design. 

Klepněte pro větší obrázek
MiniLED 9506

Důležité je, že Philips letos přidává i všechny funkce HDMI 2.1, tedy eARC, 4K/120P, VRR (40 Hz až 120 Hz), ALLM. Udávaný datový tok je 48Gbps. Herní režim má zajistit minimální zpoždění, Philips slibuje 18 ms a kompatibilitu s AMD FreeSync Premium Pro. V kombinaci se zážitkovým Ambightem by tedy mohlo jít o velmi efektní herní televizory. 

Oba modely budou mít systém Android TV 10, vestavěný Chromecast, jsou kompatibilní s multiroom DTS Play-Fi, nechybí podpora hlasových asistentů Google Assistant a Alexa. 

Na trh by novinky v červnu 2021, ceny zatím nejsou známé. 

Zdroj: Philips

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, 4K TV, Dolby Vision, Bowers & Wilkins, Quantum Dot, Philips, Android TV, HDR10 Plus, Ambilight, miniLED, Dolby Vison

Určitě si přečtěte

40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy a seriály
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

3 AVmania.cz, Marek Čech

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

47 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

48 Marek Čech, Vojtěch Malý

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět