Philips SHB2515: malé zcela bezdrátové špunty s obří výdrží [test]

20. ledna 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • hudební projev
 • výdrž
 • komfort
 • pouzdro jako powerbanka

Minusy

 • jen SBC/AAC
 • ovládání tlačítky
8/10
Hodnocení

Malé bezdrátové špunty typu True Wireless – tedy opravdu bez drátů – se pomalu stávají standardem v nabídce prakticky každého většího výrobce. Vzhledem k tomu, že po stránce ovládání již není příliš prostoru pro inovace, snaží se výrobci bojovat jednak zvukem a jednak výdrží.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

A právě výdrž je obřím plusem sluchátek Philips SHB2515, sám výrobce totiž uvádí výdrž až 100 hodin. Nejedná se samozřejmě o výdrž na jedno nabití, ale o sčítanou výdrž, které můžete dosáhnout při používání nabíjecího pouzdra s plně nabitým akumulátorem a sluchátky uvnitř.

Klepněte pro větší obrázek

Pouzdro se po stránce designu drží zažitého standardu většiny výrobců a je možné jej nabíjet prostřednictvím microUSB kabelu a zároveň také z něj můžete prostřednictvím klasické USB zásuvky nabíjet například mobilní telefon. Kapacita vestavěného akumulátoru je 3350vmAh, což rozhodně není málo.

Vzhled a konstrukce

Design sluchátek i nabíjecího pouzdra je velmi nenápadný a minimalistický, Pouzdro je z pevného plastu s matnou povrchovou úpravou, sluchátka samotná jsou pak tvořena celoplastovým tělem se silikonovým návlekem a špuntem.

V případě sluchátek je konstrukce celistvá a pevná, u nabíjecího pouzdra by si zasloužilo více péče horní víko. Nemá sice nežádoucí vůli, ovšem jeho usazení bych preferoval pevnější, takto bych se obával možného poškození v průběhu delšího používání.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V balení nenajdete žádný dodatečný obal, takže při přenášení pouzdra v batohu nebo kapse s dalšími předměty počítejte s rychlý poškrábáním povrchu. Na přední straně je čtveřice indikačních diod, zadní strana pak nabídne zmíněné USB konektory. 

Vnitřní část je výliskem s ložem pro sluchátka a napájecími konektory, které se spojí v okamžiku odložení sluchátek do pouzdra. Jedno nabití trvá přibližně 1,5 hodiny a poskytne až 5 hodin přehrávání.

Sluchátka jsou velmi malá a takřka se skryjí v uchu, na vnitřní straně je dvojice kovových kontaktů pro nabíjení, na vnější pak jedno velké tlačítko s podsvíceným logem společnosti.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vedle klasického silikonového špuntu na krčku sluchátka, je celé tělo vloženo do tenkého silikonového obalu s výraznou vzpěrou pro bezpečné usazení sluchátka v uchu.

Komfort a ovládání

Při prvním pohledu na sluchátka jsem měl mírné obavy z pohodlí, při používání je však nezvyklé pouze první nasazení, kdy si musíte najít ideální pozici a vyzkoušet si jak sluchátka nasazovat a pohodlně pootočit.

Vzpěra je dostatečně měkká a přitom pevná, takže sluchátka drží v uchu velmi dobře a nehrozí jejich vypadnutí ani při silnějším pohybu hlavou. Jakmile si zvyknete na specifické usazení v uchu, přestanete sluchátka vnímat. Osobně jsem neměl problém používat je více jak dvě hodiny v kuse, pak již bylo potřeba dát uším pauzu. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vzhledem k předpokládanému použití sluchátek zejména s mobilním telefonem na cestách považuji komfort za mírně nadprůměrný, svůj díl na tom také má velikost a tvar sluchátek – ve srovnání s Beoplay E8 jsou pro mne Philipsy o řád pohodlnější, jelikož nemají žádné ostřejší hrany. V balení najdete tři velikosti špuntů, silikonový návlek se vzpěrou je k dispozici pouze jeden.

Jakmile otevřete víko pouzdra, sluchátka se zapnou automaticky do párovacího režimu a připojí se k poslednímu zdroji signálu. Pokud tento není dostupný, setrvávají v párovacím režimu pro navázání nového spojení. Po dobu testu jsem neměl problém se stabilitou připojení, pouze v několika okamžicích byla sluchátka ztracena v zarušené místnosti a nevěděla, zda se připojit k mobilu nebo notebooku – v takovém případě pomůže vypnutí Bluetooth na jednom ze zařízení.

Ovládání je v případě sluchátek mírně komplikované – ačkoli jsou obě dvě sluchátka shodná s jedním tlačítkem, má toto stejnou funkci u obou pouze v případě pozastavení / přehrávání a přijetí / položení hovoru. V případě posunu mezi skladbami (podržení 2 s) a změny hlasitost (dvojité stisknutí) se rozlišuje pravé a levé sluchátko.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Samotný stisk je poměrně jistý a není třeba tlačítko mačkat příliš, i přesto však není mačkání tlačítka na sluchátku příliš pohodlné, jelikož působíte silou proti uchu, lepší je sluchátko ještě přidržet dvěma prsty. Osobně jsem tedy používal tlačítko pouze jako pauzu při přehrávání a hlasitost řešil pomocí ovladače na telefonu.

Hudební projev

Zvukové naladění miniaturních Philipsů je velmi dobré, není ani příliš neutrální a ani se nejedná o moderní dunivý projev s přemírou basů. Basů je překvapivě více než bychom čekali, nicméně nezahltí zbytek pásma, jsou příjemně pevné a dynamické.

Střední pásmo je velmi pěkně naladěné, zpěv je krásně čitelný, při telefonickém hovoru je pak druhá strana slyšet čistě. Výšky jsou čisté bez zrnění a zbytečné agresivity. 

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátka také dobře tlumí okolní zvuky, takže i když nebudete mít špunty plně „zaražené“ do zvukovodu, odizolují vás od okolí. Celkově je hudební projev příjemně kulatý a teplý bez agresivity či temnější reprodukce, jako tomu bývá u některých konkurenčních modelů.

Až do poměrně vysoké hlasitosti (ještě snesitelné) je zvuk bez zkreslení, dochází však k mírnému slévání jednotlivých nástrojů, zejména u složitějších aranží. S vyšší hlasitostí je také slyšitelný šum v tichých pasážích nebo při pozastaveném přehrávání.

Verdikt

Ačkoli není cenovka Philipsů zrovna nejnižší, troufám si říct, že za tuto cenu se jedná o velmi povedený model. Chcete-li opravdu bezdrátová sluchátka s dlouhou výdrží, pak byste měli model SHB2515 určitě zvážit. 

Klepněte pro větší obrázek

Nejen proto, že výdrž je při používání s pouzdrem famózní, ale i samotná sluchátka mají výdrž kolem 5 hodin, což rozhodně není málo. Zvukově se pak jedná o naprosto univerzální model, který potěší příznivce v podstatě jakéhokoli žánru – od mluveného slova, přes elektroniku až po rock.

Philips SHB2515

Cena orientační: 2 999 Kč

Technické parametry

 • Frekvenční rozsah: 20–20 000 Hz
 • Průměr měniče: 6 mm
 • Citlivost: 90 dB
 • Impedance: 16 Ohm
 • Výdrž sluchátek: 5 hodin
 • Nabíjení: 1,5 h
 • Kapacita pouzdra: 3 350 mAh, 110 hodin
 • Bluetooth: 5.0
 • Kodeky: AAC, SBC
 • Odolnost proti vodě: výrobce neuvádí
 • Hmotnost: 57 g

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, True Wireless, Philips, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Unikát, univerzál a výkonný dříč. Test tabletu a počítače Microsoft Surface Pro 9

Unikát, univerzál a výkonný dříč. Test tabletu a počítače Microsoft Surface Pro 9

Tablet Surface dotahuje Microsoft pomalu k dokonalosti. Jeho devátá generace využívající nejnovější procesory Intel Alder Lake je toho důkazem.

Antonín Trčálek
Surface ProTestyMicrosoft
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Databáze 487 milionů telefonních čísel z WhatsAppu je na prodej. Mezi nimi je i přes milion čísel z Česka

Databáze 487 milionů telefonních čísel z WhatsAppu je na prodej. Mezi nimi je i přes milion čísel z Česka

** Na hackerských fórech se prodává balík 487 milionů telefonních čísel ** Jedná se o aktivní uživatele komunikátoru WhatsApp ** V balíku je i 1,3 milionu čísel s předvolbou +420...

Martin Chroust
ÚnikSoukromíWhatsApp
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály