Philips SHB2515: malé zcela bezdrátové špunty s obří výdrží [test]

20. ledna 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • hudební projev
 • výdrž
 • komfort
 • pouzdro jako powerbanka

Minusy

 • jen SBC/AAC
 • ovládání tlačítky
8/10
Hodnocení

Malé bezdrátové špunty typu True Wireless – tedy opravdu bez drátů – se pomalu stávají standardem v nabídce prakticky každého většího výrobce. Vzhledem k tomu, že po stránce ovládání již není příliš prostoru pro inovace, snaží se výrobci bojovat jednak zvukem a jednak výdrží.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

A právě výdrž je obřím plusem sluchátek Philips SHB2515, sám výrobce totiž uvádí výdrž až 100 hodin. Nejedná se samozřejmě o výdrž na jedno nabití, ale o sčítanou výdrž, které můžete dosáhnout při používání nabíjecího pouzdra s plně nabitým akumulátorem a sluchátky uvnitř.

Klepněte pro větší obrázek

Pouzdro se po stránce designu drží zažitého standardu většiny výrobců a je možné jej nabíjet prostřednictvím microUSB kabelu a zároveň také z něj můžete prostřednictvím klasické USB zásuvky nabíjet například mobilní telefon. Kapacita vestavěného akumulátoru je 3350vmAh, což rozhodně není málo.

Vzhled a konstrukce

Design sluchátek i nabíjecího pouzdra je velmi nenápadný a minimalistický, Pouzdro je z pevného plastu s matnou povrchovou úpravou, sluchátka samotná jsou pak tvořena celoplastovým tělem se silikonovým návlekem a špuntem.

V případě sluchátek je konstrukce celistvá a pevná, u nabíjecího pouzdra by si zasloužilo více péče horní víko. Nemá sice nežádoucí vůli, ovšem jeho usazení bych preferoval pevnější, takto bych se obával možného poškození v průběhu delšího používání.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V balení nenajdete žádný dodatečný obal, takže při přenášení pouzdra v batohu nebo kapse s dalšími předměty počítejte s rychlý poškrábáním povrchu. Na přední straně je čtveřice indikačních diod, zadní strana pak nabídne zmíněné USB konektory. 

Vnitřní část je výliskem s ložem pro sluchátka a napájecími konektory, které se spojí v okamžiku odložení sluchátek do pouzdra. Jedno nabití trvá přibližně 1,5 hodiny a poskytne až 5 hodin přehrávání.

Sluchátka jsou velmi malá a takřka se skryjí v uchu, na vnitřní straně je dvojice kovových kontaktů pro nabíjení, na vnější pak jedno velké tlačítko s podsvíceným logem společnosti.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vedle klasického silikonového špuntu na krčku sluchátka, je celé tělo vloženo do tenkého silikonového obalu s výraznou vzpěrou pro bezpečné usazení sluchátka v uchu.

Komfort a ovládání

Při prvním pohledu na sluchátka jsem měl mírné obavy z pohodlí, při používání je však nezvyklé pouze první nasazení, kdy si musíte najít ideální pozici a vyzkoušet si jak sluchátka nasazovat a pohodlně pootočit.

Vzpěra je dostatečně měkká a přitom pevná, takže sluchátka drží v uchu velmi dobře a nehrozí jejich vypadnutí ani při silnějším pohybu hlavou. Jakmile si zvyknete na specifické usazení v uchu, přestanete sluchátka vnímat. Osobně jsem neměl problém používat je více jak dvě hodiny v kuse, pak již bylo potřeba dát uším pauzu. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vzhledem k předpokládanému použití sluchátek zejména s mobilním telefonem na cestách považuji komfort za mírně nadprůměrný, svůj díl na tom také má velikost a tvar sluchátek – ve srovnání s Beoplay E8 jsou pro mne Philipsy o řád pohodlnější, jelikož nemají žádné ostřejší hrany. V balení najdete tři velikosti špuntů, silikonový návlek se vzpěrou je k dispozici pouze jeden.

Jakmile otevřete víko pouzdra, sluchátka se zapnou automaticky do párovacího režimu a připojí se k poslednímu zdroji signálu. Pokud tento není dostupný, setrvávají v párovacím režimu pro navázání nového spojení. Po dobu testu jsem neměl problém se stabilitou připojení, pouze v několika okamžicích byla sluchátka ztracena v zarušené místnosti a nevěděla, zda se připojit k mobilu nebo notebooku – v takovém případě pomůže vypnutí Bluetooth na jednom ze zařízení.

Ovládání je v případě sluchátek mírně komplikované – ačkoli jsou obě dvě sluchátka shodná s jedním tlačítkem, má toto stejnou funkci u obou pouze v případě pozastavení / přehrávání a přijetí / položení hovoru. V případě posunu mezi skladbami (podržení 2 s) a změny hlasitost (dvojité stisknutí) se rozlišuje pravé a levé sluchátko.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Samotný stisk je poměrně jistý a není třeba tlačítko mačkat příliš, i přesto však není mačkání tlačítka na sluchátku příliš pohodlné, jelikož působíte silou proti uchu, lepší je sluchátko ještě přidržet dvěma prsty. Osobně jsem tedy používal tlačítko pouze jako pauzu při přehrávání a hlasitost řešil pomocí ovladače na telefonu.

Hudební projev

Zvukové naladění miniaturních Philipsů je velmi dobré, není ani příliš neutrální a ani se nejedná o moderní dunivý projev s přemírou basů. Basů je překvapivě více než bychom čekali, nicméně nezahltí zbytek pásma, jsou příjemně pevné a dynamické.

Střední pásmo je velmi pěkně naladěné, zpěv je krásně čitelný, při telefonickém hovoru je pak druhá strana slyšet čistě. Výšky jsou čisté bez zrnění a zbytečné agresivity. 

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátka také dobře tlumí okolní zvuky, takže i když nebudete mít špunty plně „zaražené“ do zvukovodu, odizolují vás od okolí. Celkově je hudební projev příjemně kulatý a teplý bez agresivity či temnější reprodukce, jako tomu bývá u některých konkurenčních modelů.

Až do poměrně vysoké hlasitosti (ještě snesitelné) je zvuk bez zkreslení, dochází však k mírnému slévání jednotlivých nástrojů, zejména u složitějších aranží. S vyšší hlasitostí je také slyšitelný šum v tichých pasážích nebo při pozastaveném přehrávání.

Verdikt

Ačkoli není cenovka Philipsů zrovna nejnižší, troufám si říct, že za tuto cenu se jedná o velmi povedený model. Chcete-li opravdu bezdrátová sluchátka s dlouhou výdrží, pak byste měli model SHB2515 určitě zvážit. 

Klepněte pro větší obrázek

Nejen proto, že výdrž je při používání s pouzdrem famózní, ale i samotná sluchátka mají výdrž kolem 5 hodin, což rozhodně není málo. Zvukově se pak jedná o naprosto univerzální model, který potěší příznivce v podstatě jakéhokoli žánru – od mluveného slova, přes elektroniku až po rock.

Philips SHB2515

Cena orientační: 2 999 Kč

Technické parametry

 • Frekvenční rozsah: 20–20 000 Hz
 • Průměr měniče: 6 mm
 • Citlivost: 90 dB
 • Impedance: 16 Ohm
 • Výdrž sluchátek: 5 hodin
 • Nabíjení: 1,5 h
 • Kapacita pouzdra: 3 350 mAh, 110 hodin
 • Bluetooth: 5.0
 • Kodeky: AAC, SBC
 • Odolnost proti vodě: výrobce neuvádí
 • Hmotnost: 57 g

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Testy, Bezdrátová sluchátka, Philips, True Wireless, Bluetooth


Po šesti letech se díky fanouškům vrací kultovní virtuální svět Playstation Home

Po šesti letech se díky fanouškům vrací kultovní virtuální svět Playstation Home

Staré klasiky se pomalu začínají probouzet zpět k životu.

Michal Maliarov
PlayStationModifikace
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v listopadu 2021

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v listopadu 2021

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
Akční Biomutant láká v novém traileru na krásy i nebezpečí zdejšího světa

Akční Biomutant láká v novém traileru na krásy i nebezpečí zdejšího světa

O barvičky rozhodně nebude nouze.

Michal Maliarov
BiomutantVideo