6
Fotogalerie

Philips TAB5105/12: levný, ale velký soundbar s Bluetooth

V podzimních novinkách firmy Philips nechybí ani nové soundbary. Ovšem nejen prémiové modely jsou zajímavé, také ty nejlevnější si zaslouží pozornost. Už kvůli tomu, že levné televizory s většími obrazovkami mívají slabý zejména zvuk – má nižší výkon a je bez basů. A právě sem míří soundbar Philips TAB5105/12, prodává se za cenu kolem 2 250 Kč.

712Q6e978RL._AC_SL1500_.jpg

Nový 2.0 kanálový soundbar TAB5105/12 těží zejména z větších rozměrů, které poskytují dost prostoru pro větší měniče, přidejte k tomu větší ozvučnici a máte výsledek. Soundbar má výkon 2x 15 W a je osazen dvojicí širokopásmových měničů (samostatný subwoofer zde samozřejmě není). Přes nízkou cenu překvapí poměrně velkou šířkou – 90 cm. Výška je 9 cm, hloubka 6,5 cm.

Kromě HDMI ARC rozhraní pro přímé připojení k televizoru potěší také Bluetooth 4.2, který lze využít nejen pro streamování hudby, ale také pro bezdrátové připojení k televizoru. Nechybí ani klasický analogový a digitální optický vstup. Co se nastavení týče, jsou zde tři přednastavené zvukové profily, nastavují se přes dálkový ovladač. Kromě umístění na stoleček před televizor je k dispozici také montáž přímo na stěnu.

Z výčtu vlastností a výkonu 30 W je jasné, že vás "neodfoukne", ale rozhodně vylepší zvuk. Pokud máte levný, velký televizor s plochým, ostrým zvukem a hrají vám v podstatě jen středy, Philips nabízí tohle levné řešení, jak problém vyřešit.

Zdroj: Philips

Určitě si přečtěte

Články odjinud