Philips TAT2205: miniaturní levná TWS sluchátka s překvapivě dobrým zvukem [test]

24. února 2021
TWEET SDÍLET

Plusy

 • zvuk
 • velikost
 • komfort

Minusy

 • jedno ovládací tlačítko
 • občasné výpadky spojení
8/10
Hodnocení

Bezdrátová sluchátka Philips jsme již před časem testovali a překvapila nás jednak malými rozměry a jednak obří výdrží, která s velkým pouzdrem dosahovala úctyhodných 100 hodin.

Novinka v portfoliu s označením TAT2205 sází a opravdu malé rozměry a příznivou cenu kolem tisícovky. Není to nijak mnoho a většina modelů v této cenové hladině hraje spíš nemastně a neslaně, tak nějak bezcharakterně. Philips však s modelem TAT2205 příjemně překvapil.

Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce a zpracování

Hned na první pohled zaujmou sluchátka svými opravdu malými rozměry a také velmi kompaktním nabíjecím pouzdrem. Z velké části je to dáno jejich tvarem, který asi nejvíce připomíná kapku, avšak s rovnoměrnou hloubkou v celé délce, která je zakončena malým krčkem pro nasazení silikonového špuntu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 

Každé sluchátko má na vnější stran kruhové tlačítko s logem, malou informační diodu a na spodní straně pak dvojici kontaktů pro nabíjení. Pouzdro má také malé rozměry a sluchátka v něm drží pomocí magnetů, které zároveň správně usadí nabíjecí kontakty v případě „vhození“ špuntu do pouzdra.

Na pouzdře je řada čtyř diod, přímo pod výřezem pro jednodušší otevírání víka, na zadní straně je pak USB-C konektor, určený k napájení. Obal má příjemný matný povrch i vnitřní tvarovanou vložku, sluchátka však jsou lesklá, alespoň ta část, která je vidět v uchu.

Tovární zpracování je na velmi dobré úrovni, bez nechtěných vůlí či špatného sesazení dílů. Pouzdro vypadá také poměrně bytelně a nenabyl jsem z něj dojmu, že by mělo prasknout nebo se odlomit víko.

Philips uvádí u sluchátek splnění standardu IPX4, což v praxi znamená odolnost proti stříkající vodě a potu. Tedy denní používání po celý rok i v rámci jarních deštíků nebude problém.

Klepněte pro větší obrázek

Z pohledu výdrže je deklarována výdrž sluchátek 4 hodiny na jedno nabití + energie na dalších 8 hodin v nabíjecím pouzdře (tedy dvě další nabití), které nabijete plně za dvě hodiny. V praxi se mi výdrž potvrdila, respektive velmi se blížila udávaným hodnotám, velmi praktické je rychlé nabíjení, kdy poskytne 15 minut v pouzdře energii na další hodinu poslechu.

Komfort a ovládání

Komfort je u špuntových sluchátek velmi důležitý, v případě Philipsu je na vynikající úrovni. Díky symetrickému tvaru je možné sluchátka usadit v uchu několika různými způsoby. Základem je vždy vsunutí silikonového špuntu do zvukovodu a následné mírné pootočení tělem sluchátka směrem vzad – anebo taky vpřed, záleží jen a pouze na vašem rozhodnutí, jak to bude pohodlnější.

Klepněte pro větší obrázek

Právě velikost a tvar považuji za velmi povedený / univerzální. Stabilita je velmi dobrá a při testování jsem neměl pocit, že by mi měla sluchátka vypadnout z uší, něco jiného je to samozřejmě při výrazném pohybu hlavou, například při běhání. Nicméně ani při třepání hlavou neměla tendenci se uvolňovat.

Snad jediná diskutabilní věc je materiál a velikost špuntů – v balení najdete celkem tři různí velikosti, jako u konkurenčních modelů. Použitý silikon však patří k těm, které poměrně dost kloužou i přes svůj matný povrch. Při použití jiných špuntů je stabilita usazení ještě o něco lepší.

Ovládání je zde podřízeno jednomu tlačítku, které má u obou sluchátek shodnou funkci. To je dáno také tím, že je možné sluchátka používat samostatně – tedy například jako handsfree s jedním sluchátkem vypnutým a uloženým v pouzdře.

Klepněte pro větší obrázek

Za pomoci krátkých a dlouhých stisků je možné přehrát / pozastavit hudbu, posouvat se mezi skladbami, přijmout / odmítnout hovor, spustit hlasového asistenta. Tlačítka jsou poměrně citlivá, takže není třeba příliš silného stisku, který by byl pro ucho nepříjemný.

Při používání narazíte bohužel na to, že nemáte jak zjistit stav baterie – sluchátka sice tuto informaci předávají mobilnímu telefonu, ale ten ji ne vždy zobrazuje, stejně tak nabíjecí pouzdro indikuje pouze průběh nabíjení, nikoliv aktuální stav nabití sluchátek. Stejně tak hlasitost poslechu není možní měnit jinak než na telefonu.

Hudební projev

Zvukové naladění malých Philipsů je velmi dobré, není ani příliš neutrální a ani se nejedná o moderní dunivý projev s přemírou basů. Těch je zde překvapivě více než bychom čekali, nicméně nezahltí zbytek pásma, jsou příjemně pevné a dynamické, i když s krapet delším dozvukem.

Výrazně bude basová složka ovlivněna správným usazením sluchátek v uchu a také použitými špunty, které mohou celkový projev značně ovlivnit. Střední pásmo i vysoké kmitočty jsou také velmi dobře nadávkované, jejich projev je stabilní bez ústřelů nebo umělého charakteru.

Klepněte pro větší obrázek

Horší je to s utlumením okolních zvuků, to se sice dostaví již z principu konstrukce, avšak patří k těm průměrnějším. Nicméně s ohledem na cenovou kategorii to nepovažuji za výraznou slabinu. Zvláště v přímém srovnání s modelem Bose Sport Earbuds, který tlumí okolí výrazně hůře.

Celkově je však hudební projev příjemný a poměrně vyrovnaný nezávisle na hudebním žánru. Není zde samozřejmě možní očekávat přednes prostoru a dynamiku jako u násobně dražších modelů, rozhodně bych se ale nebál srovnávat s drátovými špunty podobné cenové kategorie.

Klepněte pro větší obrázek

Asi nejvýraznější slabinou bylo z mého pohledu méně stabilní spojení spojení, kdy docházelo k velmi krátkým výpadkům spojení, zejména v oblastech se zarušeným rádiovým prostředím větším množstvím bezdrátových sítí a občas také v novějších vlacích. Odhaduji však, že se tak dělo v přibližně 5–7 případů, kdy jsem sluchátka používal.

Verdikt

Přihlédneme-li k pořizovací ceně sluchátek, jejich malým rozměrům, které však nijak zásadně neomezují výdrž s dodávaným pouzdrem a přidáme k tomu nečekaně dobrý hudební projev, jedná se z mého pohledu o výhodnou koupi.

Samozřejmě je třeba si ujasnit priority a mít reálná očekávání, jak již bylo řečeno, zvukově si Philips TAT2205 nezadají s kvalitnějšími drátovými špunty v nižší cenové hladině. 

Jako start do světa true wireless sluchátek jsou zcela ideálním zástupcem, zvukem neurazí, ovládání je mírně spartánské avšak užitná hodnota nadmíru dobrá.

Philips TAT2205

Cena: cca 1200 KčKlepněte pro větší obrázek

 • konstrukce: intraaurální sluchátka uzavřené špuntové konstrukce
 • přenos signálu: Bluetooth 5.1, SBC, AAC
 • měniče: 6 mm
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • napájení: baterie sluchátek – až 4 h přehrávání hudby, 15 min nabíjení poskytne 60 min přehrávání, plné nabití cca 2 h, pouzdro – sluchátka nabije až 2× , plné nabití cca 2h
 • funkce: ovládání přehrávače a telefonních hovorů, aktivace hlasového asistenta
 • hmotnost: 32 g pouzdro, 3,8 g jedno sluchátko
 • barva: černá, modrá, červená, bílá
 • příslušenství: nabíjecí USB-C kabel, nabíjecí pouzdro, čtveřice špuntů různé velikosti

Témata článku: Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, Philips, True Wireless, Sluchátka na Heureka.cz


Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Komunita si hraje s Unreal Enginem 5. Podívejte se na veverku s uzinou

Komunita si hraje s Unreal Enginem 5. Podívejte se na veverku s uzinou

Nový engine rozhodně nabízí mnoho zábavy.

Michal Maliarov
Unreal Engine 5Technologie
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Geneticko-genealogičtí evangelisté. Povídání s administrátory facebookové skupiny, která je středobodem české komunity

Geneticko-genealogičtí evangelisté. Povídání s administrátory facebookové skupiny, která je středobodem české komunity

Ve vyčerpávajícím rozhovoru se dozvíte podrobnosti o DNA testování, jeho limitech nebo neexistujícím potenciálu ke zneužití takových dat.

Stanislav Janů
GenealogieDNA
Nejlepší filmy Josefa Abrháma. Vrchní prchni, Kulový blesk a další legendární kousky si můžete pustit online

Nejlepší filmy Josefa Abrháma. Vrchní prchni, Kulový blesk a další legendární kousky si můžete pustit online

Josefa Abrháma za svůj život natočil desítky filmů a hrál v mnoha seriálech. Připravili jsme výběr, ve kterém najdete nejen ty nejpopulárnější. Nabízíme také tipy na daleko méně známá, ale neméně kvalitní díla, ve kterých tento skvělý herec zářil.

Jaromír Puk
Filmy, které musíte vidět
Flight Simulator se rozrostl o další World Update. Novinky přibyly na Itálii a Maltu

Flight Simulator se rozrostl o další World Update. Novinky přibyly na Itálii a Maltu

Studio Asobo drží slovo, a tak do jejich leteckého simulátoru letos přidávají už druhý World Update s novými letišti a pamětihodnostmi.

Martin Nahodil
OznámeníFlight Simulator
15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedené filmy zdarma a česky, nemusíte pirátit. Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí.

Jaromír Puk
Filmy zdarma
Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

** Poradíme, jak řešit problémy s rychlostí bezdrátového připojení ** Ukážeme, jak najít nejvhodnější Wi-Fi kanál ** Prozradíme, jak prověřit pokrytí prostoru signálem

Karel Kilián
RouterWi-FiTipy
Kouzlo jménem Adaptivní nabíjení. K čemu toto nastavení slouží, a jak dokáže ochránit baterii?

Kouzlo jménem Adaptivní nabíjení. K čemu toto nastavení slouží, a jak dokáže ochránit baterii?

** Po 500 nabíjecích cyklech mají baterie cca 80 % své původní kapacity ** Mobilní výrobci však mohou baterie softwarově chránit ** Řešení se nazývá Adaptivní nabíjení, a máte jej i ve svém telefonu

Martin Chroust
NabíjeníBaterieAndroid
Chcete malý telefon s Androidem? Nejste sami. Zapojte se do petice, za kterou stojí ex-šéf hodinek Pebble

Chcete malý telefon s Androidem? Nejste sami. Zapojte se do petice, za kterou stojí ex-šéf hodinek Pebble

** Špičkové kompaktní Androidy v minulosti drželo nad vodou Sony ** Dnes už kompaktní a dobře vybavený Android na trhu nenajdete ** Tato petice se to pokouší změnit, a vy k tomu můžete sami přispět

Martin Chroust
Kompaktní velikostVlajková loďAndroid
Nové PlayStation Plus odhaluje část své nabídky. Nechybí Ghost of Tsushima nebo Red Dead Redemption 2

Nové PlayStation Plus odhaluje část své nabídky. Nechybí Ghost of Tsushima nebo Red Dead Redemption 2

Už příští měsíc u nás odstartuje předělané předplatné PlayStation Plus a konečně přišlo odhalení části her, které budou součástí nabídky.

Martin Nahodil
OznámeníPlayStation Plus
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět