Philips u nových TV bude mít individuální profil zvuku vytvořený dle poslechového testu

16. března 2021
TWEET SDÍLET

Philips na letošní rok chystá mnoho nových OLEDů, tak u LCD televizorů. U některých modelů chystá i zajímavou novinku. Ve spolupráci s německou společností Mimi Hearing Technologies nabídne možnost osobní nastavení zvuku přesně na míru. 

Klepněte pro větší obrázek

Mimi Hearing Technologies umožní pomocí smartphonu či tabletu s iOS či Androidem na základně krátkého poslechového testu vytvořit zvukový ID profil, který se pak přenese do televizoru pomocí QR kódu. Výsledkem je optimalizované osobní nastavení zvuku na míru a samozřejmě tím pádem také lepší celkový zážitek. Unikátní patentovaná technologie pracuje s více než 100 proměnnými parametry. 

Samozřejmě, že televizor často v domácnosti sleduje více jedinců – není zatím jasné, zda bude možnost vytvořit více profilů, nebo jak funkce bude fungovat, pokud diváků bude více. To uvidíme až v reálném provozu při testech.

Zajímavostí je, že už před několika lety Philips podobnou funkci nabízel, i když v daleko jednodušší podobě. Dříve, když výrobce používal svůj vlastní systém, mohl novopečený majitel při první instalaci za pomoci základního poslechové testu si zvolit takový zvuk, který mu nejvíce vyhovoval. Letos se tedy funkce vrací v poněkud sofistikovanější podobně.

Mimi Sound Processing mají podporovat nové LCD televizory řady Philips Performance Series 85×6/ 9006/ 9206/ 9506 a High-End OLED televizory řad OLED706/ OLED8x6.

Zdroj: Philips

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Android TV, Philips, Ambilight, Televize na Heureka.cz