Po rekordním roce má IPTV televize Kuki přes 50 000 diváků. Nyní láká na Formuli 1

Po rekordním roce má IPTV televize Kuki přes 50 000 diváků. Nyní láká na Formuli 1

Rok 2020 byl pro výhradně českou Kuki úspěšný. Zaznamenala výrazný nárůst počtu zákazníků na současných 50 tisíc, to šlo ruku v ruce s rekordním čísly sledovanosti. Pandemická situace k IPTV službám přivedla i klienty, kteří s pořízením internetové televize doby váhali, navíc se vypínalo DVB-T. 

K tomu Kuki přidalo inovace služeb a produktů, například rozsáhlou aktualizaci aplikace pro iOS nebo nový tarifu Kuki extra. Letošní rok pak má být zasvěcený především rozšíření portfolia UHD kanálů, tj. televizních kanálů s 4K rozlišením. V letošním roce také spatřila světlo světa aplikace Kuki pro chytré hodinky Garmin, kterou lze využívat pro dálkové ovládání televize.

Během jarní vlny koronaviru trávili lidé doma samozřejmě hodně času, což se projevilo mimo jiné i na tom, kolik online obsahu konzumovali. Kuki tak zaznamenala nadstandardní sledovanost, kdy se počet diváků meziročně zvýšil o 25 %. Během jara bylo patrné, že klienti vyhledávali kromě zpravodajství především pohádky a animované pořady. Nárůst sledovanosti zaznamenaly hlavně stanice zaměřené na dětské diváky,“ říká Lukáš Pazourek, marketingový ředitel Kuki. Zvýšený zájem o IPTV služby pak byl patrný i po celý zbytek roku.

formule-1-2020-sport-1-2.jpg

Kuki letos láká na rekordní sezonu Formule 1

Letos začíná dvaasedmdesátá sezóna Formule 1. Závodníci absolvují rekordních 23 závodů, nejvíce v historii soutěže. Všechny přenosy, včetně Velké ceny Bahrajnu, která letošní sezonu odstartuje již v neděli 28. března, budou moct naladit diváci Kuki na kanálech Sport 1 HD a Sport 2 HD v rámci tarifu Kuki větší. K dispozici bude samozřejmě i možnost zpětného zhlédnutí. Pokud Kuki nemáte a F1 chcete sledovat, tak lze využít možnosti pořídit si televizi Kuki na zkoušku po dobu 14 dní zcela zdarma.

Během loňské Velké ceny Rakouska, která sezonu odstartovala, sledovalo kanál Sport 1 HD o 454 % domácností více ve srovnání s měsíčním průměrem. 

Loňský ročník silně poznamenala koronavirová pandemie, kdy bylo celkem 13 závodů kompletně zrušeno. Nicméně letošní sezona se vyznačuje několika zajímavostmi. Závod se například premiérově pojede v Saúdské Arábii, po dlouhých 36 letech pak F1 opět zavítá do Nizozemska. Oproti loňskému roku naopak piloti nepojedou Velkou cenu Turecka nebo Toskánska. S celkem 23 závody jedná o nejnabitější sezónu v historii šampionátu.

Zdroj: TS

Určitě si přečtěte

Články odjinud