clt
13. září 2009 • 23:21

Ta tvrdohlavost autora ohladom "teorie ambilight" je vazne smiesna. Nemam sice zakulisne informacie o tom, ake pohnutky viedli Philips k vypusteniu tv s pomerom 21:9 ale ak bol dovod ambilight, tak bud klamu, alebo sa zblaznili. Ja sledujem telku tak 2-3 hodiny/mesiac, zato kinofilmovy format tak 30-40hodin/mesiac. A prave pre takych je tato tv urcena

ghost
29. října 2009 • 20:26

většina hudebních dvd jsou nax. 16-9 nebo stále dost často 4-3 to bude na 21-9tv pěkně hnusné

ODSakEda
10. září 2009 • 17:04

Jaký to mý smysl, když ani s přechodem na 16:9 sice poměrem stran, ale stále jen 4:3 rozlišením u digitálníhoTV vysílání to nezvládaj ani mnohé TV 16:9 ani mnozí technici ve studiích?!...Film poměrem stran sice 21:9 se ale vysílá anamorfně poměrem stran rozlišení zase jen 4:3 (px) i Letterboxovaně současně!!!Takto to pak dopadne...: http://hdv1.sweb.cz//21ku9.jpgZmršeně to tobčas i přímo vysílaj!!! Nebo chybí část obrazu (NovaTV především... :-( , krom HDTV :-) )

POiNTER
10. září 2009 • 17:22

Pri tejto TV sa pocita s tym, ze sa bude vyuzivat hlavne pre filmy z nosicov (BD, DVD)... pre TV vysielanie ma urcite vacsi vyznam klasickych 16:9. Avsak najdu sa aj stanice, ktore vysielaju 21:9 v letteboxe (nie anomorfne). Dobrym prikladom je u nas napr. MGM. Avsak v zahranici som takychto stanic videl viac. Co sa tyka toho obrazku.. TV ma niekolko rezimov. Pokial sa vsak pouzije rezim Cinema 21:9, tak TV jednoducho zvacsi obraz 16:9 bez deformacie, s tym ze ureze cierne pruhy v leterboxe..obrazu nic nechyba, a zaroven nie je deformovany... pokial sa pouzije automaticky format, tak si pri 21:9 ureze pruhy, a pri 16:9 zase anomorfone roztiahne. Roztiahnutie je uplne v pohode aj pri hrach... na youtube su napr. videa kde su k tomu pripojene PS3ky.

ODSakEda
10. září 2009 • 18:37

No právě Letterbox jsou pruhy v obraze!!! Je to defacto obraz! Jak to ta telka pozná, jeli navíc přes rozhraní logo?!!! To udělá natvrdo jen mechanicky???... To tam pak vždy kousek pruhů zbude nebo bude i nahoře a dole kousek obrazu zase chybět... Již telky 16:9 s tím maj problém!!! Neb ani obraz 16:9 není nikdy přesně 16:9 jen zhruba, jestli jste si ráčil někdy všimnout!!!!! Jediný LG uměly detekovat černé rozhraní Letterboxu a oříznout je bezezbytku(!!!) , pokus v nich nebyl žádný pohyb a to dole i nahoře nezávisle, kdyby dole jel text, odskočí jen spodní hrana :-) Neva jim ani logo přes rozhraní, sledují diference v obrazem , leda animované logo ji zmátne. To ale jiné zn neumí!!!!!!!!!... To zas bude hnus jak v každé hospodě a mnohé domácnosti, kde musím koukat na šišatý hlavy a míče již dnes ...:-/3-[ Bude to jak na tom mojem posledním obrázku, prosadíli se to, bohužel...:-O

POiNTER
10. září 2009 • 19:34

S tym ze to umi jen LG vobec nesuhlasim.. Philips to vie samozrejme pri automatickom formate tiez a pokial sa nemylim, tak s tym prisiel prave prvy Philips (par rokov dozadu). Tak isto detekuje v ciernych pasoch loga, resp staticke prvky a cierne pasy proste odstrani. Pri rezime Cinema 21:9 je to natvrdo. Mam tuto TV odskusanu a ten format funguje bezchybne.
Mam k tomu uz len poslednu poznamku... je uplne zbytocne tu stale o tom spekulovat, proste si to chodte niekam otestovat a potom popisujte skusenosti z praxe.

POiNTER
9. září 2009 • 1:55

..otazka a odpoved nachadzajuca sa vo videu "Duvodem je Amblight. Jak vidite na prostrednim displeji, cerne pruhy nerozsviti horni a dolni osvetleni, navis jsou pri Amblight opravdu videt."
..prosim Vas toto ste mysleli ako vtip,ze? :) Lebo som sa vazne pobavil :) . Tak toto by ma teda v zivote nenapadlo :) ... dovodom je samozrejme to, ze 21:9 je kinoformat a Philips chcel priniest nieco co tu este nikto nema a ma pre skutocnych filmovych fanusikov hlavny benefit. Navyse ta TV v strede je 46PFL9664H, ktora ma "len" Amblight 2 (z dvoch stran) ..cize hore (nie to este dole) svietit nebude aj keby bol obraz vyplneny. Navyse aj keby tam bol model serie 9700 s Ambilight 3, tak by si s tym bez problemov poradil, pretoze tie cierne pruhy ignoruje.

POiNTER
9. září 2009 • 1:58

ups..nie 46 ale 47..ale to je jedno proste 9664 s Ambilight 2

Tomáš Holčík
9. září 2009 • 7:57

Smějte se jak chcete, ale on je to opravdu ten důvod. Ostatní televizory nemají problém s černými pruhy. V tmavé místnosti je nevidíte a díky pokrokům v kontrastu a zobrazení černé si jich všimnete čím dál tím méně, obrazovky jsou univerzálnější, přece jen 16:9 materiálu je více než dost. Výroba obrazovek je také počítána na pokrytí základové desky obrazovkami 16:9, je to levnější. Jako znalec Philipsu ale určitě víte, že Ambilight jakékoli černé pruhy zvýrazní, protože svítí nad nimi. Zvláště to je vidět u Aurea řady, která svítí i dopředu. Tam opravdu černé pruhy ruší. Tento 21:9 model řeší tento problém, jiný tam není, naopak přidává více problémů při sledování zdrojů v 16:9 nebo nedej bože 4:3. Výmluva, že člověk pak nepotřebuje větší obrazovku, kde by platil zbytečně za pruhy, moc neobstojí, ta televize je dost drahá na to, abyste zaplatili celý 16:9 panel.

POiNTER
9. září 2009 • 17:48

Ako toto naozaj nemyslite vazne... toto uz ani smiesne nie je. Paneboze, vsak vacsina filmov na DVD aj na BluRay (a vlastne takmer vsetky na BluRay) je zaznamena v pomere 2,4:1 (2,39:1) s pridanim pruhov na 16:9. Cinema mala jediny dovod preco vznikla...a to aby vyplnila celu plochu obrazovky pri tychto filmoch a tym vytovrila rovnaky pomer stran ako kinofilm. Ziadny iny dovod tam nebol a tato spekulacia s ambilightom je totalna hovadina...akoze naozaj bez urazky, ale toto je uplne mimo. Keby to pri ambilighte niekomu vadilo, tak si ho vypne, alebo zapne automaticky fomat, ktory mu roztiahne obraz na vysku, pripadne ak ma novsi prehravac od Philipsu, tak pouzije funkciu screen fit, ktory mu to roztiahne z orezem stran bez deformacie.

POiNTER
9. září 2009 • 17:54

a to som este zabudol dodat, ze na Philips TV sa da obraz posuvat hore/dole, takze pri Ambilight 3, je mozne to riesit este aj posunutim obrazu do hora (ak ho chce mat clovek bez deformacie a orezania).

Tomáš Holčík
9. září 2009 • 20:42

To, co uvádíte vy, jsou marketingové důvody. To, co uvádím já, jsou technické důvody.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
POiNTER
10. září 2009 • 0:19

:) to co uvadite vy, su nicim nepodlozene spekulacie (velmi slusne povedane), ktore sa daju velmi jednoducho vyvratit. Sam nemate jasno v tom, co vlastne chcete povedat, pretoze najskor ste povedali ze kvoli ciernym pasom nereaguje ambilight "Jak vidite na prostrednim displeji, cerne pruhy nerozsviti horni a dolni osvetleni". A ked som vam vysvetlil ze reagovat ani nemoze, pretoze tam nie je, tak ste argumentovali tym ze ak by tam aj bol, tak by zvyraznil cierne pruhy "Ambilight jakékoli černé pruhy zvýrazní, protože svítí nad nimi." Ked som vysvetlil, ze pri Ambilight 3, pokial by to aj niekomu vadilo (nikoho takeho nepoznam), tak si moze obraz posunut vyssie (pripadne vypnut ambilight), tak ste napisali ze su to marketingove dovody. Ake marketingove dovody? To je proste prax. Proste napisali ste uplny blud a teraz si to nechcete priznat a hladate sposob ako si to obhajit. Ale je to marne.

Tomáš Holčík
10. září 2009 • 10:50

Uznávám chybu, že jsem tvrdil, že ta prostředí telka má horní ambilight. Ale opravdu nikdo jiný než Philips s něčím takovým nepřichází, neplánuje to, protože opravdu pro to nemá sebemenší důvod, nepotřebuje to, nemá ambilight. Výjimkou jsou projektory, opravdu určené pro filmy, tam vám podepíšu, že 21:9 smysl má. Ani těch 21:9 ale moc není.

POiNTER
10. září 2009 • 15:57

Kde beriete tu istotu ze nikto iny to neplanuje? A druha otazka, ak by to aj Philips spravil kvoli ambilightu, preco by 21:9 neurobil vo forme AUREA? Ved predsa je tam aj spodny Ambilight a ak by som uvazoval podla vasej teorie, tak by to bolo pre AUREA ovela pochopitelnejsie.

Karel
9. září 2009 • 19:26

Takže vznikla televizem, která za stejné prachy jako mnohem větší 16:9 nabídne stejně velký filmový obraz a mnohem menší TV obraz. Jediná výhoda je, že tam při filmech nebude kus nevyužité plochy. Dobrý, no :)

POiNTER
10. září 2009 • 0:08

Ale za tu "jedinu" vyhodu su ludia, ktori vedia co chcu, ochotni si priplatit. Navyse je len otazka casu (a to velmi kratkeho), nez prinesu aj ine znacky tento format a to bez amblightu, tak som zvedavy, cim budete "argumentovat" potom. To ze je tato TV drahsia nie je len formatom obrazu... staci sa pozriet kolko napriklad stoji 52PFL9704H, ktora ma 16:9. Takze ta vyssia cena nie je len z dovodu formatu.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
theo2
10. září 2009 • 11:11

Této televizi bylo věnováno dost prostoru v jednom z nových čísel tuším Stereo a Video - pokud si vzpomínám, o ambilightu tam řeč nebyla. Hlavní argument, proč je Philips samotinkej s tímto formátem je neúměrná cena v poměru k využití, mě osobně se to zdá neuvěřitelný, ale prej jen 10% času stráví průměrně před plackou divák při sledování pořadu v kinoformátu 21:9. Určitě si myslím, že se najdou (byť jich je menšina) diváci, u kterých 21:9 převažuje - kvůli takovým tahle placka vznikla. Teď přemýšlím, jakou váhu má kinoformát u mýho sledování - 10%? 20%?

ODSakEda
10. září 2009 • 16:57

Proto: http://hdv1.sweb.cz//21ku9.jpg

Jenda Ovečka
8. září 2009 • 18:49

Máte to nějaký rozbitý. Když video dam přehrát ve fullscreenu už při úvodní znělce "avmania", tak se pak video přehrává s černýma pruhama nahoře a dole (což na širokoúhlým monitoru způsobí, že je okolo širokej černej rám).
Když video roztáhnu až při samotný reportáži, je všecko v pohodě... :)

Petr K.
8. září 2009 • 17:15

A kdo nepoznal knihu, tak je to Stopařův průvodce galaxií (Hitchhiker's guide to the galaxy) od Douglase Adamse. Všem doporučuji

Jenda Ovečka
8. září 2009 • 19:15

Ono to tam nakonec bylo i vidět napsaný, ten název :-D

Lucka
8. září 2009 • 9:40

za titulky, jelikož jsem videa skoukla v práci, měla jsem i přehled o tom, co sleduji:-) Jinak si myslím, že dokud 3D bude podmiňováno použitím jakýchkoli brýlí, doma se neuchytí.

Tomáš Holčík
8. září 2009 • 9:50

3D bez brýlí se vystavuje dlouho, problém je v tom, že se nedá sledovat ve skupině, počet ideálních míst je většinou omezený a nesmí se moc hýbat hlavou. Polarizační verze s LCD mi přijde jako nejméně obtěžující.

Jarda.abc
8. září 2009 • 7:53

1) Redaktoři avmanie by mohli proměřit úsporu LED televizí v nějakém obchodě.Ty úspory na výstavách jsou pěkné, ale zajímala by mě skutečnost. Podle mě tu úsporu nedělá jenom to podsvícení , ale i elektronika. Ale jak to dopadne u TV, které mají stejnou elektroniku.
Třeba by bylo dobré změřit odběr u LED Samsung UE40B750 a LE40B750. Sám totiž uvažuji o koupi Samsung LE40B650, tedy s již historickým podsvícením a tedy si namlouvám, že rozdíl mezi starým a LED podsvícením nebude ve spotřebě tak velký, jak udávají reklamy.LED je zatím předražená novinka. Za dva roky se ani v Číně nebude dělat nic jiného. Nyní se začínají stavět továrny na LED pro TV, ale ty se rozběhnou až v roce 2011.2) K Tv se budou muset i nadále připojovat krabičky. Tedy DVB-T2 a PC na internet.3) Tato krize velice omezila investice do nových továren na LCD panely. Je štěstím, že šlape Čína, která tento trh nyní zachraňuje. Již odebírá přes 25% produkce LCD panelů. Co se týká výpočetní techniky nic nového.

Určitě si přečtěte

Články odjinud