Pokles prodejů DVD končí, Blu-ray pomohl

21. dubna 2008
TWEET SDÍLET

Po dvou letech, kdy prodeje DVD filmů lehce klesají, se filmová studia mohou radovat. Za poslední tři měsíce ve srovnání se stejným obdobím roku 2007 prodeje DVD a Blu-ray filmů rostou – a to o celkem jedno procento. Částka, kterou spotřebitelé letos během prvního čtvrtletí utratili činí 5,51 miliard dolarů (loni 5,46 miliard). Zajímavé také je rozložení příjmů – lidé více filmy nakupovali (nárůst o 2,3 %) a méně si je půjčovali (pokles o 1,6 %).

Z výsledných čísel je jasné, že sázka filmových studií na filmy ve vysokém rozlišení se studiím vyplácí a prodej Blu-ray filmů pozvedl celkové prodeje do kladných čísel – filmy na DVD se prodávají méně (pokles o 1,2 %), na Blu-ray médiích se prodávají daleko více (nárůst o 351 %).

Je zjevné, že Blu-ray formát tedy přinesl filmovým studiím vytoužené oživení prodejů filmů na optických nosičích. Steve Beeks, prezident studia Lionsgate, na základě aktuálních prodejných čísel přepokládá, že na rozdíl od minulého roku, kdy zákazníci za Blu-ray filmy utratili 300 miliónů dolarů, by letos tržby mohly dosáhnout 1 miliardy.

Zdroj: Hollywood Reporter

Určitě si přečtěte

Sci-fi seriál Tales from the loop: osmdesátá léta, jak je určitě nepamatujete

Sci-fi seriál Tales from the loop: osmdesátá léta, jak je určitě nepamatujete

Původně to byly jen sci-fi obrazy sdílené fanouškům na internetu. Nyní se v produkci Amazonu rozhýbaly do podoby hluboce lidského příběhu ve světě, kde nemožné se stává skutečným.

7 Tomáš Holčík

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

69 Jaromír Puk

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

19 Ondřej Králík

40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech