Pokles prodejů DVD končí, Blu-ray pomohl

Po dvou letech, kdy prodeje DVD filmů lehce klesají, se filmová studia mohou radovat. Za poslední tři měsíce ve srovnání se stejným obdobím roku 2007 prodeje DVD a Blu-ray filmů rostou – a to o celkem jedno procento. Částka, kterou spotřebitelé letos během prvního čtvrtletí utratili činí 5,51 miliard dolarů (loni 5,46 miliard). Zajímavé také je rozložení příjmů – lidé více filmy nakupovali (nárůst o 2,3 %) a méně si je půjčovali (pokles o 1,6 %).

Z výsledných čísel je jasné, že sázka filmových studií na filmy ve vysokém rozlišení se studiím vyplácí a prodej Blu-ray filmů pozvedl celkové prodeje do kladných čísel – filmy na DVD se prodávají méně (pokles o 1,2 %), na Blu-ray médiích se prodávají daleko více (nárůst o 351 %).

Je zjevné, že Blu-ray formát tedy přinesl filmovým studiím vytoužené oživení prodejů filmů na optických nosičích. Steve Beeks, prezident studia Lionsgate, na základě aktuálních prodejných čísel přepokládá, že na rozdíl od minulého roku, kdy zákazníci za Blu-ray filmy utratili 300 miliónů dolarů, by letos tržby mohly dosáhnout 1 miliardy.

Zdroj: Hollywood Reporter

Určitě si přečtěte

Články odjinud