Polycom zefektivňuje spolupráci na dálku

POLYCOM UVÁDÍ NOVOU VLNU HD VIDEOKONFERENČNÍCH ŘEŠENÍ A TECHNOLOGIÍ

Zákazníci mohou těžit z rozšířeného portfolia HD audiovizuálních řešení a přelomových technologií, které přinášejí kvalitnější videokonference mezi pracujícími z domova, vzdálenými pobočkami a prodejními partnery.

Praha, 14. listopadu 2007 - Společnost Polycom, přední dodavatel technologií pro Unified Collaborative Communications (sjednocená komunikace pro spolupráci na dálku), představila nová řešení a technologie pro pořádání videokonferencí v HD kvalitě. Nová produktová řada HDX 8000 přináší do malých a středních konferenčních místností kompletní nabídku UltimateHD technologií společně s bezkonkurenční kvalitou a výkonem. Polycom dále představil novou patentovanou technologii Lost Packet Recovery, která radikálně zvyšuje kvalitu služeb poskytovaných prostřednictvím IP sítí, čímž umožňuje ještě přirozenější videokonferenční hovory mezi pracujícími z domova, vzdálenými pobočkami a prodejními partnery.

Uvedením produktové řady HDX 8000 se stávající HDX portfolio sjednotilo do kompletní nabídky řešení pro pořádání videokonferencí v HD kvalitě. Tato nabídka mimo jiné zahrnuje i nedávno představenou řadu HDX 4000, což jsou stolní HD systémy určené pro manažery, lékaře a malé pracovní skupiny; a také produkty řady HDX 9000, které jsou navržené pro velké konferenční místnosti a posluchárny. Videokonferenční systémy Polycom HDX jsou koncová řešení poskytující vysokou přidanou hodnotu prostřednictvím sady UltimateHD technologií, která zahrnuje HD obraz, HD zvuk a nástroje pro sdílení HD obsahu. V nedávno zveřejněné studii společnosti Wainhouse Research, která porovnává HD videokonferenční systémy různých výrobců, obdržela řešení Polycom HDX podstatně vyšší ohodnocení než kterýkoliv z konkurenčních produktů.

„Společnost Polycom je potěšena, že může oznámit uvedení nových stolních videokonferenčních systémů řady HDX 4000,“ uvedl Chris Prowse, Polycom Country Manager – Baltics, Eastern Europe and Russia. „Produkty této řady jsou elegantně navržené pro umístění na běžný pracovní stůl nebo v malé konferenční místnosti, přičemž umožňují záběr kamery až na čtyři účastníky současně. HDX 4000 přináší nejbohatší zvuk a nejčistší a nejostřejší obraz ze všech dosavadních řešení na trhu, a to v kombinaci s přívětivým uživatelským rozhraním. Díky bohaté nabídce funkcí (HD content sharing, Multipoint apod.) umožňuje HDX 4000 každému manažerovi optimalizovat svou agendu, činit rychlá rozhodnutí a být efektivně ve spojení se svými vzdálenými kolegy.“

„V našem srovnávacím testu, který se zaměřil na produkty tří předních dodavatelů HD videokonferenčních systémů, jsme označili platformu Polycom HDX za jedničku trhu,“ uvedl Andrew W. Davis, managing partner, Wainhouse Research. „Řešení Polycom HDX si z naší rozsáhlé analýzy odnesla nejvyšší ohodnocení v 8 z 10 testovaných kategorií. Kromě vynikající kvality obrazu se mohou řešení HDX pochlubit také neobyčejně kvalitní zvukovou reprodukcí a nevídanými multimediálními funkcemi. Uvedení řady HDX 8000 je významný krok, který učinil videokonference v HD kvalitě dostupné pro každého.“

Software Polycom HDX verze 2.0 obohacuje všechny HDX systémy o technologii Lost Packet Recovery, která přináší lepší zkušenosti s používáním videokonferencí tím, že minimalizuje ztráty IP paketů, jež způsobují úbytky v kvalitě přenášené obrazové a zvukové informace. Technologie Lost Packet Recovery podporuje používání videokonferenční komunikace v organizacích, neboť zajišťuje konzistentní kvalitu při volání přes nekvalitní sítě či přes internet, což ocení zejména pracující z domova, prodejní partneři a další subjekty podléhající zvýšenému riziku ztráty paketů. HDX verze 2.0 dále umožňuje systémům řady HDX 9004 a 9002 podporu až osmi vzdálených účastníků videokonferenčního volání.

„Zákazníci firmy Polycom těží z nejsilnějšího a nejlépe integrovaného portfolia HD videokonferenčních řešení pro vzdálenou spolupráci a sdílení obsahu, které je na dnešním trhu k dispozici,“ dodal Joe Sigrist, senior vice president and general manager of video solutions at Polycom. „Uvedením produktů řady HDX 8000 nyní Polycom přináší výhody videokonferenčního volání v HD kvalitě i do učeben a zasedacích místností. A díky přelomovým technologiím, jako je Lost Packet Recovery, zároveň přináší ještě lepší zkušenosti uživatelům, kteří se mohou spolehnout na konzistentní kvalitu videokonferencí bez ohledu na kvalitu použitého síťového prostředí.“

Na standardech založená produktová řada Polycom HDX je součástí jediného integrovaného a kompletního portfolia videokonferenčních řešení pro vzdálenou spolupráci, které zahrnuje videokonferenční a teleprezenční systémy, HD konferenční mosty, HD záznamová, streamovací a přehrávací zařízení (pro přenos obrazu a sdílení obsahu), nástroje pro řízení sdíleného HD obsahu a technologie Polycom HD Voice.

Polycom nabízí prostřednictvím svých certifikovaných prodejních partnerů kompletní balík služeb HD Readiness, který zákazníkům pomůže při nasazení videokonferenčního řešení - počínaje plánováním, přes návrh, hodnocení a optimalizaci výkonnosti v rámci stávající síťové infrastruktury až po standardní údržbu a další doplňující služby.

Studie Wainhouse Research, která porovnává HD videokonferenční řešení různých výrobců, je k dispozici na www.wainhouse.com.

Produkty řady Polycom HDX 8000 lze objednávat již nyní prostřednictvím certifikovaných prodejních partnerů Polycom, přičemž jejich dostupnost je stanovena na listopad 2007.

O společnosti Polycom

Polycom je vedoucím dodavatelem technologií pro Unified Collaborative Communications (sjednocená komunikace pro spolupráci na dálku), které zvyšují produktivitu práce lidí a organizací díky integraci široké škály video, audio, datových a webových řešení pro vzájemnou komunikaci. Cílem společnosti Polycom je dodávat vysoce kvalitní komunikační řešení s maximální podporou standardů, jednoduchou instalací, správou a intuitivním ovládáním. Zařízení Polycom jsou založena na otevřené architektuře a spolupracují s klasickými i datovými komunikačními sítěmi. Více informací o společnosti Polycom naleznete na adrese www.polycom.com.

Určitě si přečtěte

Články odjinud