Polycom zefektivňuje spolupráci na dálku

14. listopadu 2007

POLYCOM UVÁDÍ NOVOU VLNU HD VIDEOKONFERENČNÍCH ŘEŠENÍ A TECHNOLOGIÍ

Zákazníci mohou těžit z rozšířeného portfolia HD audiovizuálních řešení a přelomových technologií, které přinášejí kvalitnější videokonference mezi pracujícími z domova, vzdálenými pobočkami a prodejními partnery.

Praha, 14. listopadu 2007 - Společnost Polycom, přední dodavatel technologií pro Unified Collaborative Communications (sjednocená komunikace pro spolupráci na dálku), představila nová řešení a technologie pro pořádání videokonferencí v HD kvalitě. Nová produktová řada HDX 8000 přináší do malých a středních konferenčních místností kompletní nabídku UltimateHD technologií společně s bezkonkurenční kvalitou a výkonem. Polycom dále představil novou patentovanou technologii Lost Packet Recovery, která radikálně zvyšuje kvalitu služeb poskytovaných prostřednictvím IP sítí, čímž umožňuje ještě přirozenější videokonferenční hovory mezi pracujícími z domova, vzdálenými pobočkami a prodejními partnery.

Uvedením produktové řady HDX 8000 se stávající HDX portfolio sjednotilo do kompletní nabídky řešení pro pořádání videokonferencí v HD kvalitě. Tato nabídka mimo jiné zahrnuje i nedávno představenou řadu HDX 4000, což jsou stolní HD systémy určené pro manažery, lékaře a malé pracovní skupiny; a také produkty řady HDX 9000, které jsou navržené pro velké konferenční místnosti a posluchárny. Videokonferenční systémy Polycom HDX jsou koncová řešení poskytující vysokou přidanou hodnotu prostřednictvím sady UltimateHD technologií, která zahrnuje HD obraz, HD zvuk a nástroje pro sdílení HD obsahu. V nedávno zveřejněné studii společnosti Wainhouse Research, která porovnává HD videokonferenční systémy různých výrobců, obdržela řešení Polycom HDX podstatně vyšší ohodnocení než kterýkoliv z konkurenčních produktů.

„Společnost Polycom je potěšena, že může oznámit uvedení nových stolních videokonferenčních systémů řady HDX 4000,“ uvedl Chris Prowse, Polycom Country Manager – Baltics, Eastern Europe and Russia. „Produkty této řady jsou elegantně navržené pro umístění na běžný pracovní stůl nebo v malé konferenční místnosti, přičemž umožňují záběr kamery až na čtyři účastníky současně. HDX 4000 přináší nejbohatší zvuk a nejčistší a nejostřejší obraz ze všech dosavadních řešení na trhu, a to v kombinaci s přívětivým uživatelským rozhraním. Díky bohaté nabídce funkcí (HD content sharing, Multipoint apod.) umožňuje HDX 4000 každému manažerovi optimalizovat svou agendu, činit rychlá rozhodnutí a být efektivně ve spojení se svými vzdálenými kolegy.“

„V našem srovnávacím testu, který se zaměřil na produkty tří předních dodavatelů HD videokonferenčních systémů, jsme označili platformu Polycom HDX za jedničku trhu,“ uvedl Andrew W. Davis, managing partner, Wainhouse Research. „Řešení Polycom HDX si z naší rozsáhlé analýzy odnesla nejvyšší ohodnocení v 8 z 10 testovaných kategorií. Kromě vynikající kvality obrazu se mohou řešení HDX pochlubit také neobyčejně kvalitní zvukovou reprodukcí a nevídanými multimediálními funkcemi. Uvedení řady HDX 8000 je významný krok, který učinil videokonference v HD kvalitě dostupné pro každého.“

Software Polycom HDX verze 2.0 obohacuje všechny HDX systémy o technologii Lost Packet Recovery, která přináší lepší zkušenosti s používáním videokonferencí tím, že minimalizuje ztráty IP paketů, jež způsobují úbytky v kvalitě přenášené obrazové a zvukové informace. Technologie Lost Packet Recovery podporuje používání videokonferenční komunikace v organizacích, neboť zajišťuje konzistentní kvalitu při volání přes nekvalitní sítě či přes internet, což ocení zejména pracující z domova, prodejní partneři a další subjekty podléhající zvýšenému riziku ztráty paketů. HDX verze 2.0 dále umožňuje systémům řady HDX 9004 a 9002 podporu až osmi vzdálených účastníků videokonferenčního volání.

„Zákazníci firmy Polycom těží z nejsilnějšího a nejlépe integrovaného portfolia HD videokonferenčních řešení pro vzdálenou spolupráci a sdílení obsahu, které je na dnešním trhu k dispozici,“ dodal Joe Sigrist, senior vice president and general manager of video solutions at Polycom. „Uvedením produktů řady HDX 8000 nyní Polycom přináší výhody videokonferenčního volání v HD kvalitě i do učeben a zasedacích místností. A díky přelomovým technologiím, jako je Lost Packet Recovery, zároveň přináší ještě lepší zkušenosti uživatelům, kteří se mohou spolehnout na konzistentní kvalitu videokonferencí bez ohledu na kvalitu použitého síťového prostředí.“

Na standardech založená produktová řada Polycom HDX je součástí jediného integrovaného a kompletního portfolia videokonferenčních řešení pro vzdálenou spolupráci, které zahrnuje videokonferenční a teleprezenční systémy, HD konferenční mosty, HD záznamová, streamovací a přehrávací zařízení (pro přenos obrazu a sdílení obsahu), nástroje pro řízení sdíleného HD obsahu a technologie Polycom HD Voice.

Polycom nabízí prostřednictvím svých certifikovaných prodejních partnerů kompletní balík služeb HD Readiness, který zákazníkům pomůže při nasazení videokonferenčního řešení - počínaje plánováním, přes návrh, hodnocení a optimalizaci výkonnosti v rámci stávající síťové infrastruktury až po standardní údržbu a další doplňující služby.

Studie Wainhouse Research, která porovnává HD videokonferenční řešení různých výrobců, je k dispozici na www.wainhouse.com.

Produkty řady Polycom HDX 8000 lze objednávat již nyní prostřednictvím certifikovaných prodejních partnerů Polycom, přičemž jejich dostupnost je stanovena na listopad 2007.

O společnosti Polycom

Polycom je vedoucím dodavatelem technologií pro Unified Collaborative Communications (sjednocená komunikace pro spolupráci na dálku), které zvyšují produktivitu práce lidí a organizací díky integraci široké škály video, audio, datových a webových řešení pro vzájemnou komunikaci. Cílem společnosti Polycom je dodávat vysoce kvalitní komunikační řešení s maximální podporou standardů, jednoduchou instalací, správou a intuitivním ovládáním. Zařízení Polycom jsou založena na otevřené architektuře a spolupracují s klasickými i datovými komunikačními sítěmi. Více informací o společnosti Polycom naleznete na adrese www.polycom.com.

Témata článku: Tiskové zprávy

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Před zhruba rokem jsem měl v testu staršího bratra TCL 65C825. Vyčetl jsem mu pár chyb. Televizor mě přesto hodně oslovil. Dnes přichází nástupce. Dokáže porazit svého staršího sourozence?

Alexandr Bray
Google TVminiLEDTCLRecenzeTest4K TVLCD a LEDTestyTelevizory
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Když jsem dopisoval článek o nižším modelu C835, vyřkl jsem myšlenku, že budu s napětím čekat na modely roku příštího, roku 2023. Proč? Abych zjistil, zda TCL byla schopna udržet mimořádnou kvalitu. Ale proč čekat tak dlouho?

Alexandr Bray
Google TVTCLRecenzeTestAndroid TVLCD a LEDTestyTelevizory
23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Kdo by nechtěl vrátit čas a něco změnit? Vybrali jsme nejlepší komedie, sci-fi, vážnější i zamilované filmy, které mají společné téma cestování v čase.

Jaromír Puk
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line