41
Fotogalerie

Poradíme, jak vybrat a koupit televizor

Vybíráte nový televizor? Plánujete koupi LCD či plazmového televizoru? Připravili jsme pro vás speciál plný rad a tipů, který vám pomůže.

Ať se chystáte koupit levný televizor, nebo si vybíráte ve vyšších cenových relacích, v obou případech určitě hledáte informace či rady. Na co se při výběru televizoru zaměřit, abyste nebyli zklamaní, nevyhodili zbytečně své peníze za něco levného, či naopak příliš drahého. Proto redakce webu AVmania.cz připravila speciál „Jak koupit a vybrat televizor“.

Časopis nevznikl jako reklamní materiál pro propagaci určitého výrobce, ani jako obtížně srozumitelný text pro zasvěcené odborníky. Naším cílem bylo pomoci běžným zákazníkům udělat informované rozhodnutí. Dáme vám do ruky argumenty pro rozhovory s prodavači. Vysvětlíme, co je důležité a co naopak můžete klidně pustit z hlavy.

maketa72_Page_01.jpg

Co najdete ve speciálu Jak koupit a vybrat televizor

Vyberte si televizor: Krok za krokem vás provedeme výběrem. Od velikosti a vzhledu, přes technické parametry a technologie, až po konektory a nabídku televizoru. Upozorníme, na co si máte dát pozor, čeho si všímat, naopak co klidně můžete opomenout.

maketa72_Page_04.jpg maketa72_Page_05.jpg maketa72_Page_06.jpg
maketa72_Page_09.jpg maketa72_Page_10.jpg maketa72_Page_11.jpg maketa72_Page_41.jpg

Jak dobře koupit televizor: Půjdeme s vámi do obchodu, řekneme, na co se zaměřit, co a jak si vyzkoušet, jak zkontrolovat obraz i příjem, případně čeho si máte při kontrole obrazu všimnout. Dozvíte se také, jak poznáte dobrého a špatného prodavače.

maketa72_Page_12.jpg maketa72_Page_13.jpg maketa72_Page_14.jpg maketa72_Page_15.jpg

Jak luštit letáky: Schránky přetékají výhodnými nabídkami, a my vám řekneme, jaké triky prodejci používají a jak na ně nenaletět. Objasníme, co užitečného se v letácích dočtete, na co se zaměřit, co je podstatné a co naopak nikoli.

maketa72_Page_16.jpg maketa72_Page_17.jpg

Jak najít nejnižší cenu: Dozvíte se, jak si zkontrolovat, jestli je cena opravdu výhodná. Poradíme, jak zjistit, jestli přístroj není jinde levnější, nebo zda se vyplatí ihned zareagovat a televizor koupit.

maketa72_Page_18.jpg maketa72_Page_19.jpg

Co čekat za své peníze: Budete vědět, jaké funkce, možnosti a kvalitu čekat v jednotlivých cenových relacích?

maketa72_Page_44.jpg

Tipy redakce: Z nabídek televizorů jsme vybrali přístroje, které si zaslouží pozornost.

maketa72_Page_42.jpg maketa72_Page_43.jpg

Jaký tip televizoru vybrat? Dozvíte se, jaké rozdíly jsou teoretické a jaké v praxi ve skutečnosti poznáte, provedeme vás bod po bodu, abyste si ujasnili, jaká technologie bude zrovna pro vás nejlepší. Protože k tomuto tématu neodmyslitelně patří spotřeba elektrické energie, můžete si přečíst, jaké jsou u jednotlivých typů skutečné rozdíly. Tématu se věnuje hned několik článků:

  • Plazma, LCD, nebo už LED?

maketa72_Page_24.jpg maketa72_Page_25.jpg maketa72_Page_26.jpg maketa72_Page_27.jpg

  • Není LED jako LED

maketa72_Page_33.jpg maketa72_Page_34.jpg maketa72_Page_35.jpg

  • Televizory a reálná spotřeba

maketa72_Page_28.jpg maketa72_Page_29.jpg maketa72_Page_30.jpg

3D na vlastní oči: Pokud uvažujete nad 3D televizorem, určitě si přečtěte, co můžete od třetího rozměru čekat. Dozvíte se, jaké jsou možnosti, kdy 3D televizor skutečně využijete a kdy to budou jen vyhozené peníze.

maketa72_Page_20.jpg maketa72_Page_21.jpg maketa72_Page_22.jpg

Co a kam v televizoru zapojit: Poradíme, jak televizor nejlépe propojit s dalšími přístroji, jaké použít kabely.

maketa72_Page_36.jpg maketa72_Page_37.jpg maketa72_Page_38.jpg

Vybíráme set-top-box pro digitální vysílání: Na rozdíl od prodejců vás nebudeme přesvědčovat k pořízení nového televizoru. Digitální vysílání lze sledovat i se starým přístrojem. Poradíme proto, jak dobře vybrat zařízení set-top-box.

maketa72_Page_39.jpg maketa72_Page_40.jpg

Displeje budoucnosti: Připravili jsme také odborný článek pro ty, kteří chtějí znát podrobnosti o současných technologiích televizních obrazovek, věnujeme se také technologiím, na které se můžeme v bližší, ale i vzdálenější budoucnosti těšit.

maketa72_Page_45.jpg maketa72_Page_46.jpg maketa72_Page_47.jpg maketa72_Page_48.jpg


Časopis Jak koupit a vybrat televizor koupíte v novinových stáncích, stojí 49 Kč.

 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud