11
Fotogalerie

Prémiová sluchátka LG Tone Free T90S s Dolby Atmos a sledováním pohybů hlavy budou proti konkurenci levnější

Společnost LG Electronics uvedla svůj nejnovější prémiový model WTS sluchátek TONE Free T90S. Ta jsou zajímavá z hodně důvodů. Dle LG jde o první s technologií Dolby Atmos, která podporují Dolby Head Tracking ve všech formátech obsahu a zařízeních. Ta přizpůsobuje zvuk na základě pohybů hlavy uživatele, a to jak u filmu či seriálu, ale i her.

2.jpg

O doladění se stará funkce Dolby Atmos Optimizer s optimalizovaným prostorovým zvukem založeným na třech nastavitelných úrovních, které vyhovují preferencím uživatelů. Sluchátka T90S navíc podporují technologii Dolby Head Tracking až do kvality zvuku 24bit / 96kHz.

LG pro 9,8 mm dynamické měniče použila čistý grafen, což by mělo zajistit vyšší přesnost a čistotou. A dle prvních recenzí jde skutečně o zvukově velmi povedená sluchátka. Pro bezdrátové připojení se zde využívá Bluetooth 5.4, podporovány jsou kodeky AAC, SBC a nejnovější aptX Adaptive. Kromě funkce Mutipoint (současné připojení dvou zdrojů zvuku) má také Multi Paring, kdy lze přepínat mezi pěti spárovanými zařízeními. Tím to ale nekončí.

8.jpg

Samotné dobíjecí pozdro totiž může sloužit jako zvuková karta. Výrobce přidává dva kabely, USB-C/USB-C a USB-C/3,5mm jack, kterými můžete připojit pouzdro například k TV, nebo jinému zařízení bez Bluetooth vysílače a pouzdro se pak postará o bezdrátový přenos zvuku do sluchátek. Co se výdrž týče, tak LG slibuje 9 hodin na jedno nabití, s pouzdrem se dostanete na celkových 36 hodin. Neuvádí se ale režim, z praxe je známo, že prostorový zvuk a sledování pohybu hlavy výdrž snižuje. 

Co se zvuku týče, tak LG pokračuje ve spolupráci se společností Meridian Audio a sluchátka jsou vybavena technologií Meridian Headphone Spatial Processing (HSP), což je specializovaná technologie, která poskytuje „jasný středový obraz, takže posluchači mají pocit, že poslouchají stereofonní zvukový systém“. Dále technologie Meridian Perfect Balance má zajistit vyvážený zvuk bez ohledu na hlasitost.

9.jpg

Samozřejmě má novinka také technologii adaptivního potlačení hluku (ANC), opět dle prvních reakcí je kvalitou srovnatelná s aktuální špičkou (Sony, Bose, Apple). A jak je u LG už zvykem, ani zde nechybí UVnano, které pomocí ultrafialového světla účinně eliminuje 99,9 % bakterií na ušních gelech sluchátek během pouhých 10 minut napájeného nabíjecího cyklu. 
 
Co se ceny týče, tak pro Evropu má být 199 Euro, takže sluchátka by se mohla reálně prodávat pod 5 000 Kč, což je proti podobně vybavené konkurenci o dost nižší částka.

Zdroj: LG
 

Určitě si přečtěte

Články odjinud