Prémiová sluchátka Philips Fidelio L4 a T2 budou menší, lehčí a lepší s delší výdrží. Nechybí účinnější aktivní potlačení hluku

17. března 2023
TWEET SDÍLET

Společnost Philips Sound uvedla dva nové modely sluchátek Fidelio Premium, jedná se o nástupce povedených sluchátek Philips Fidelio L3Fidelio T1. Oba modely patří do prémiové třídy, nástupci mají být po všech stránkách lepší.

Nová velká náhlavní sluchátka s aktivním potlačením hluku Philips Fidelio L4 budou o 10 % lehčí než předchůdce, nově ale dostane kodek LDAC s podporou Wireless Hi-Res. O připojení se stará Bluetooth 5.3 s funkcí Auracast a LE audio, nechybí samozřejmě podpora kodeků AAC a SBC. Pro poslech skutečného Hi-Res audia stačí připojit kabel s konektorem 3,5mm jack, nebo USB-C.

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátka L4 nadále budou osazena 40mm měničem, přibude vyztužení grafenem, ten zaručí vyšší tuhost. To přinese nižší zkreslení a čistší zvuk ve středním a vysokém pásmu.

Zlepšila se také výdrž baterie, L4 nyní nabídne 50 hodin na jedno nabití bez ANC a 40 hodin se zapnutým ANC. To je o 10 hodin více, než kolik má přímá konkurence sluchátka Sony WH-1000XM5. Samozřejmě nechybí rychlé dobití –po 15 minutách rychlého nabíjení bude k dispozici rovnou pět hodin přehrávání.


Nejoblíbenější sluchátka Philips

Philips TAH4205 Philips TAH4205
nabízí 39 obchodů za ceny od 849 Kč
Porovnat ceny
Philips TAT1207 Philips TAT1207
nabízí 7 obchodů za ceny od 790 Kč
Porovnat ceny
Philips SHK2000 Philips SHK2000
nabízí 36 obchodů za ceny od 199 Kč
Porovnat ceny
Philips TAT2206 Philips TAT2206
nabízí 27 obchodů za ceny od 599 Kč
Porovnat ceny
Philips TAUH202 Philips TAUH202
nabízí 39 obchodů za ceny od 499 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené sluchátka Philips


Philips dle svých slov vylepšil také svůj hybridní adaptivní systém ANC, například přemístěním větracího otvoru pro mikrofon měřící vnější hluk na zadní stranu náušníku. Ve výsledku tak bude méně citlivý na hluk větru a sluchátka budou automaticky upravovat poměr mezi mikrofony při snímání hlasu. Další vestavěný mikrofon pro snímání hlasu je totiž určen k odstraňování zvuků z pozadí, aby bylo zajištěno, že „hovory budou přijímány a uskutečňovány s maximálně čistým zvukem“.

Co se ovládání týče, tak zůstává dotykové – nyní s dotykovou plochou potaženou kůží – s možností přejetí prstem, klepnutí a stisknutí a navíc s hlasovou asistencí Google Assistant. Praktická tlačítka pro nastavení základních funkcí zůstávají. 

Nová TWS prémiová sluchátka Philips Fidelio T2 budou menší o 20 %, přičemž nabíjecí pouzdro je o 40 % menší ve srovnání s původními sluchátky T1. Budou hybridní, novým bude velký 9,2mm dynamickým měničem s grafenovou vrstvou, o výšky se bude opět starat tlakový měnič.

Klepněte pro větší obrázek

Model T2 dostane také 5.3 Bluetooth s funkcí Google Fast Pair, LE audio a kodekem LC3. I zde má být podpora kodeku LDAC, kromě AAC a SBC. Sluchátka Fidelio T2 budou vybavena celkem šesti mikrofony, po třech na každé straně, dva mikrofony slouží pro snímání hlasu - jeden přitom snímá zvuk vedený kostí a stará se menší vliv hluku větru na kvalitu přenosu hlasu.

Navzdory zmenšení bude výdrž vynikající: 9 hodin s aktivovaným ANC a dalších 27 hodin přidá nabíjecí pouzdro. Bez ANC to bude 10 hodin a 30 hodin přidá pouzdro. Sluchátka jsou také odolná proti vodě s krytím IPX4.

Ceny zatím nejsou známé, stejně jako přený termín uvedení na trh.

Zdroj: Philips

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, Hi-Res Audio, LDAC, ANC, True Wireless, Philips, Hi-Fi systémy na Heureka.cz