25
Fotogalerie

Prémiová sluchátka Philips Fidelio L4 a T2 budou menší, lehčí a lepší s delší výdrží. Nechybí účinnější aktivní potlačení hluku

Společnost Philips Sound uvedla dva nové modely sluchátek Fidelio Premium, jedná se o nástupce povedených sluchátek Philips Fidelio L3Fidelio T1. Oba modely patří do prémiové třídy, nástupci mají být po všech stránkách lepší.

Nová velká náhlavní sluchátka s aktivním potlačením hluku Philips Fidelio L4 budou o 10 % lehčí než předchůdce, nově ale dostane kodek LDAC s podporou Wireless Hi-Res. O připojení se stará Bluetooth 5.3 s funkcí Auracast a LE audio, nechybí samozřejmě podpora kodeků AAC a SBC. Pro poslech skutečného Hi-Res audia stačí připojit kabel s konektorem 3,5mm jack, nebo USB-C.

TPVision-Philips-Fidelio-L4-02.jpg

Sluchátka L4 nadále budou osazena 40mm měničem, přibude vyztužení grafenem, ten zaručí vyšší tuhost. To přinese nižší zkreslení a čistší zvuk ve středním a vysokém pásmu.

Zlepšila se také výdrž baterie, L4 nyní nabídne 50 hodin na jedno nabití bez ANC a 40 hodin se zapnutým ANC. To je o 10 hodin více, než kolik má přímá konkurence sluchátka Sony WH-1000XM5. Samozřejmě nechybí rychlé dobití –po 15 minutách rychlého nabíjení bude k dispozici rovnou pět hodin přehrávání.


Nejoblíbenější sluchátka Philips

Philips TAH4205
Philips TAH4205
nabízí 42 obchodů za ceny od 622 Kč
Porovnat ceny
Sony MDR-RF895RK
Sony MDR-RF895RK
nabízí 49 obchodů za ceny od 2 134 Kč
Porovnat ceny
Philips SHP2500
Philips SHP2500
nabízí 30 obchodů za ceny od 489 Kč
Porovnat ceny
Philips TAE1105
Philips TAE1105
nabízí 27 obchodů za ceny od 104 Kč
Porovnat ceny
Philips TAK4206
Philips TAK4206
nabízí 17 obchodů za ceny od 650 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené sluchátka Philips


Philips dle svých slov vylepšil také svůj hybridní adaptivní systém ANC, například přemístěním větracího otvoru pro mikrofon měřící vnější hluk na zadní stranu náušníku. Ve výsledku tak bude méně citlivý na hluk větru a sluchátka budou automaticky upravovat poměr mezi mikrofony při snímání hlasu. Další vestavěný mikrofon pro snímání hlasu je totiž určen k odstraňování zvuků z pozadí, aby bylo zajištěno, že „hovory budou přijímány a uskutečňovány s maximálně čistým zvukem“.

Co se ovládání týče, tak zůstává dotykové – nyní s dotykovou plochou potaženou kůží – s možností přejetí prstem, klepnutí a stisknutí a navíc s hlasovou asistencí Google Assistant. Praktická tlačítka pro nastavení základních funkcí zůstávají. 

Nová TWS prémiová sluchátka Philips Fidelio T2 budou menší o 20 %, přičemž nabíjecí pouzdro je o 40 % menší ve srovnání s původními sluchátky T1. Budou hybridní, novým bude velký 9,2mm dynamickým měničem s grafenovou vrstvou, o výšky se bude opět starat tlakový měnič.

TPVision-Philips-Fidelio-T2-02.jpg

Model T2 dostane také 5.3 Bluetooth s funkcí Google Fast Pair, LE audio a kodekem LC3. I zde má být podpora kodeku LDAC, kromě AAC a SBC. Sluchátka Fidelio T2 budou vybavena celkem šesti mikrofony, po třech na každé straně, dva mikrofony slouží pro snímání hlasu - jeden přitom snímá zvuk vedený kostí a stará se menší vliv hluku větru na kvalitu přenosu hlasu.

Navzdory zmenšení bude výdrž vynikající: 9 hodin s aktivovaným ANC a dalších 27 hodin přidá nabíjecí pouzdro. Bez ANC to bude 10 hodin a 30 hodin přidá pouzdro. Sluchátka jsou také odolná proti vodě s krytím IPX4.

Ceny zatím nejsou známé, stejně jako přený termín uvedení na trh.

Zdroj: Philips

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud