Prémiový 8K MiniLED televizor TCL X925 v 75" má stát 99 tisíc a záruku má 5 let

13. října 2021
TWEET SDÍLET

Společnosti TCL Electronics v září představila svoji novinku, svoji řady televizorů 8K Mini LED. Konkrétně se jedná o modelovou řadu TCL X925 v uhlopříčkách 65 a 75 palců.

Nyní televizory přichází i k nám, známé jsou i ceny – 8K TV velikosti 65" má oficiálně stát 79 990 Kč, za větší 75" úhlopříčku zaplatíte 99 990 Kč. Zajímavostí je, že na nové televizory TCL X925 je poskytována bezplatná prodloužená záruka na 5 let (je nutná registrace), a také servisní služby TCL Care Service.

Klepněte pro větší obrázek

TV využívá přímé Mini LED zadní podsvícení s lokálním řízením jasu. V důsledku má pak obraz slibuje detailů, zářivou svítivost a širší rozsah HDR (High Dynamic Range). 

Řada X925 je osazena 120 Hz QLED LCD panely, konkrétněji typu VA s 10bitovými barvami. TCL slibuje 100 % pokrytí barevného prostoru DCI/P3. Podporovány jsou HDR formáty HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG, přičemž nechybí ani režim Dolby Vision IQ s automatickým řízením dle úrovně okolní jasu.

Novinka má vestavěný soundbar 2.1 s výkonem 60 wattů, využívá hardware Onkyo a další technologie včetně Dolby Atmos. 

Klepněte pro větší obrázek

Televizor nabídne režim Game Master Pro, vstupy HDMI 2.1 s VRR (Variable Refresh Rate), pracují v režimu ALLM (Auto Low Latency Mode) a eARC má televizor dva, doplňují je další dva HDMI 2.0 vstupy. Bezdrátové připojení WiFi 6 slibuje bezproblémové zobrazovaní i během rychlých herních scén s nízkou prodlevou odezvy. 

Klepněte pro větší obrázek

8K televizory jsou vybaveny systém Google TV a nechybí kamera s předinstalovanou aplikaci Google-Duo, která umožňuje okamžité video hovory s rodinou či přáteli. Televizory jsou předprogramovány s řadou povelů pomocí gest, což umožní uživatelům spolupracovat s televizorem pomocí pohybu paží spíše než pomocí hlasového ovládání nebo dálkovým ovladačem. A už tradičně TCL k televizoru dodává dva dálkové ovladače.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, miniLED, Dolby Vision, Televize, TCL, Dolby Vision IQ, HDMI 2.1, Quantum Dot, HDR10 Plus, eARC, 8K TV, Televize na Heureka.cz