7
Fotogalerie

Prémiový all-in-one Dolby Atmos soundbar Bowers & Wilkins Panorama 3 má z malého prostoru poskytnout velký zvuk

Známý výrobce High-End reproduktorů Bowers & Wilkins představil novinku – soundbar Panorama 3. Míří samozřejmě do prémiového segmentu a má být konkurenci například pro Sonos Arc. Je určen pro ty, kdo chtějí mít u televizoru jen jeden nízký soundbar a nechtějí se otravovat s instalací zadních zadních efektových reproduktorů a velký subwoofer by jim v obývacím pokoji překážel. 

Soundbar Bowers & Wilkins Panorama 3 nabídne zvuk v konfiguraci 3.1.2 a podporuje prostorový zvukový 3D formát Dolby Atmos. Při nízké výšce (jen 6,5 cm) nechybí dva integrované subwoofery a dva nakloněné, vzhůru orientované měniče pro Dolby Amos. Celkový výkon má být 400 W.

Soundbar je osazen trojicí 19mm výškových titanových měničů, šesti 50mm středotónovými měniči, dvojicí 50mm efektových reproduktorů a o hloubky se starají dva 100mm basové měniče. Šířka je přitom pouhých 121 cm, takže se vleze opravdu pod každý televizor. Výrobce přitom slibuje, že i při malých rozměrech zaplní celou místnost prostorovým zvukem a i bez externího subwooferu poskytnout plné, hutné basy. Udávaný frekvenční rozsah je 43 Hz až 48 000 Hz.

O připojení se postará jeden HDMI eARC konektor, starší televizory se připojují přes optický digitální vstup. Zajímavostí je, že k soundbaru nedostanete žádný dálkový ovladač, ale počítá se s využitím toho od TV . Samozřejmostí je podpora aplikace Bowers & Wilkins Music.

Bezdrátové streamování hudby je v této třídě samozřejmostí, nechybí Spotify Connect, podpora AirPlay a streamovacích služeb Tidal, Deezer, Last.fm, Qobuz, Soundcloud a TuneIn. Pro hlasové ovládání je zde zabudovaná Amazon Alexa. Z prostorových formátů Panorama 3 podporuje Dolby Atmos, Dolby TrueHD a Dolby Digital Plus, poměrně překvapivě ale zatím nepodporuje DTS:X. Počítá se také s možností zařazení do multiroom sestavy, zatím ale funkce není dostupná. Tradiční Bluetooth je zde ve verzi 5.0, kromě SBC a AAC potěší podpora kodeku aptX Adaptive.

Nový soundbar Bowers & Wilkins Panorama 3 se už prodává, oficiální cena je 26 990 Kč.

Zdroj: eurostar-ostrava.cz, BW

Určitě si přečtěte

Články odjinud