Přenosný oudoorový Full HD LED projektor BenQ GS50 má 2.1 zvuk, Bluetooth i zabudovaný ChromeCast

27. září 2021
TWEET SDÍLET

Ke svému přenosnému projektoru BenQ GV30 přidal populární výrobce projektorů ještě většího a výkonnějšího bratříčka – model BenQ GS50. Překvapí nejen kompaktním, přenosným provedením, ale také odolností proti vodě dle IPX2.

Přenosný projektor má Full HD rozlišení a zdrojem světla je LED s životností až 30 000 hodin, a to při jasu až 500 ANSI lumenů. Projektor je kompatibilní s HDR, nabídne devět obrazových režimů (Bright, Camp Fire ,Cinema, Day Time, Game, HDR10, HLG, Living Room, Sport), pokrytí barevného prostoru rec.709 je 98 %. Pro vstup zdroje obrazu slouží dva HDMI vstupy, z toho jeden je s ARC kanálem.

Klepněte pro větší obrázek

O zvuk je postaráno také, ten zajišťuje 2.1 systém s výkonem 20 W, přičemž dva širokopásmové měniče s výkonem 2x 5 W posiluje 10 W basový měnič. Zajímavé je, že reproduktory lze využít i pouze pro poslech, jakožto klasický Bluetooth reproduktor. Nicméně v případě potřeby lze připojit i externí repro, případně zvuk upravit ekvalizérem. Vzhledem k rozumným rozměrům je udávaná hlučnost příjemných 27/29 dB. Pro zajímavost – hmotnost je 2,3 kg.

Klepněte pro větší obrázek

Projektor je vybaven kompletním systémem Android 9.0, má zabudovaný ChromeCast a Wi-Fi, lze tedy využít Kuki, SledujemeTV či jinou IPTV službu a projektor využít pro běžné sledování televizního vysílání. Samozřejmostí je ale také využití některých streamovacích služeb jako například Netflix, Amazon Prime, či jen sledovat YouTube.  Potěší, že výrobce neslibuje nemožné a udává seriózní Input Lag 62 ms, tudíž pro náruživé hráče to vyloženě není, ale režim Game nechybí. 

Oficiální cena pro ČR je 18 990 Kč, pro Slovensko pak 745 Euro.

Zdroj: TS

Témata článku: Projektory, Android TV, BenQ, LED, Chromecast, Projektory na Heureka.cz