Prey má první trailer. Predátor dostane pátý film. V prequelu se vrací do historie a bojuje s Komanči

7. června 2022
TWEET SDÍLET

Třicet pět let od premiéry prvního legendárního Predátora s Arnoldem Schwarzeneggerem bude mít premiéru páté pokračování. Lépe řečeno půjde o prequel – oficiální název je Prey.

Film se bude odehrávat v době před 300 lety. Vypráví o mladé ženě Naru, divoké a velmi zdatné bojovnici Komančů, která vyrostla ve stínu nejlegendárnějších lovců, kteří se kdy potulovali po prériích. Když hrozí nebezpečí, vydává se chránit svůj kmen. Kořist, kterou pronásleduje a s níž se nakonec utká, se ukáže být vysoce vyvinutým mimozemským predátorem s vyspělým arzenálem. Vše samozřejmě vyústí v krutý souboj obou protivníků.

Klepněte pro větší obrázek

Zatím poslední čtvrtý film Predátor: Evoluce (2018) nebyl moc povedený, to mírně nadprůměrní Predátoři z roku 2010 s Adrienem Brodym v hlavní roli potěšili rozhodně více – zejména lepší atmosférou. 

Režisérem pětky bude Dan Trachtenberg, který má za sebou slušný sci-fi horor Ulice Cloverfield 10. Pro seriálového scénáristu Patricka Aisona jde o první filmový scénář. Kameraman Jeff Cutter je zkušenější – kromě seriálů natočil novou (a mizernou) Noční můru v Elm Street, pár romantických komedií a slušný horor Eli. Jak reboot/prequel dopadne uvidíme, tvůrci zas tak moc zkušení nejsou, takže se nechme překvapit. Znalce sci-fi seriálu Legion ale potěší obsazení hlavní role, neboť indiánskou bojovnici hraje Amber Midthunder, mimochodem skutečná indiánka z kmene Lakotů.

Premiéru bude mít Prey v polovině prázdnin, 5.8.2022, na streamovací platformě Disney Plus.

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy on-line, Disney+, Trailer, Sci-fi