Přichází zelená domácí kina napájená jen sluneční energii?

19. dubna 2009
TWEET SDÍLET

Zelená vlna ve spotřební elektronice nabírá na obrátkách a roste. Skupina specialistů z HTSA (Home Theater Specialists of America) přišla se zajímavým řešením při instalaci domácího kina. Podle výkonného ředitele HTSA Richarda Glikese, který toto řešení prezentuje na YouTube, je kino kompletně napájeno energií ze slunečních panelů. Údajně by toto řešení mělo být brzy k dispozici i na běžném trhu.

Klepněte pro větší obrázek

Komponenty vzorové instalace zahrnují projektor Sharp, 100“ plátno Stewart, šest reproduktorů SperakerCraft vestavěných do zdi, AV přijímač Integra, kabely Monster Cable, osvětlení Lutron, o posezení se postaral Salamander a vše je řízeno jedním univerzálním ovladačem. O vzhled domácího kina a instalaci se postaral Hifi House s výpomocí LG.

Domácí kino zvládá podle HTSA až 19 hodin provozu denně jen na sluneční energii, kterou zpracovávají čtyři sluneční panely (dodají až 700 W). Toto řešení HTSA oficiálně nazývá „Guiltless Green Home Theater“, což se dá volně přeložit jako „nevinné zelené domácí kino“. HTSA chcete takto řešená domácí kina nabízet na tamním trhu, nicméně bude zajímavé, zda se tohoto nápadu chytne i některá firma v ČR. 

 

 

Zdroj: dealerscope

Určitě si přečtěte

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

40 sex symbolů italského filmu

40 sex symbolů italského filmu

Sophia Loren, Claudia Cardinale, Laura Antonelli, Ornella Muti nebo Monica Bellucci. Největší hvězdy italského filmu poodhalují závoj své nevšední krásy.

Marek Čech

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

13 Marek Čech

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

73 Jaromír Puk

30 největších sex symbolů šedesátých let

30 největších sex symbolů šedesátých let

Brigitte Bardot, Ursula Andress, Claudia Cardinale, Raquel Welch, Sophia Loren, Catherine Deneuve, Jane Fonda, Anita Ekberg, Britt Ekland, Sharon Tate. S šedesátými léty přichází éra sexuálního uvolnění ve společnosti i kinematografii.

Marek Čech