Přichází zelená domácí kina napájená jen sluneční energii?

19. dubna 2009
TWEET SDÍLET

Zelená vlna ve spotřební elektronice nabírá na obrátkách a roste. Skupina specialistů z HTSA (Home Theater Specialists of America) přišla se zajímavým řešením při instalaci domácího kina. Podle výkonného ředitele HTSA Richarda Glikese, který toto řešení prezentuje na YouTube, je kino kompletně napájeno energií ze slunečních panelů. Údajně by toto řešení mělo být brzy k dispozici i na běžném trhu.

Klepněte pro větší obrázek

Komponenty vzorové instalace zahrnují projektor Sharp, 100“ plátno Stewart, šest reproduktorů SperakerCraft vestavěných do zdi, AV přijímač Integra, kabely Monster Cable, osvětlení Lutron, o posezení se postaral Salamander a vše je řízeno jedním univerzálním ovladačem. O vzhled domácího kina a instalaci se postaral Hifi House s výpomocí LG.

Domácí kino zvládá podle HTSA až 19 hodin provozu denně jen na sluneční energii, kterou zpracovávají čtyři sluneční panely (dodají až 700 W). Toto řešení HTSA oficiálně nazývá „Guiltless Green Home Theater“, což se dá volně přeložit jako „nevinné zelené domácí kino“. HTSA chcete takto řešená domácí kina nabízet na tamním trhu, nicméně bude zajímavé, zda se tohoto nápadu chytne i některá firma v ČR. 

 

 

Zdroj: dealerscope