Příkladná podpora už sedmým rokem. Pro Nvidii Shield TV vyšel Android TV 11 | Zdroj: Nvidia

Zdroj: Nvidia

Příkladná podpora už sedmým rokem. Pro Nvidii Shield TV vyšel Android TV 11

Nvidia nadále ukazuje, jak má vypadat softwarová podpora. Tento týden vydala Shield Software Experience Upgrade 9.0, který na stolní přehrávače Shield TV (včetně první generace z roku 2015) přináší Android TV 11 a několik dalších novinek.

Nové verze televizních Androidů nicméně nejsou kdovíjak vzrušující. Nvidia ostatně přeskočila Desítku a nikomu to nechybělo. Nových televizních API moc nepřibývá, proto je důležitější spíš oprava chyb nebo přidané googlovské bezpečnostní záplaty ze září 2021. Nad to ale řadu vylepšení přidala sama Nvidia.

Google Play Filmy nově poběží nejen ve 4K, ale také s HDR formátu Dolby Vision. Totéž funguje u nově dostupné aplikaci Apple TV, kterou ale bylo možné z Obchodu Play koupit již dřív.

Uživatelé bezdrátových sluchátek se mohou těšit na přidanou podporu kodeku aptX (základní verze), dosud si přehrávače rozuměly jen s SBC a LDAC. Přibyly virtuální klávesnice Gboard a na gamepadech z Shieldu, Xboxu nebo PS funguje tlačítko pro otevření herní služby Google Stadia.

Na Shieldu pochopitelně funguje i „domácí“ GeForce Now, a to včetně nového tarifu RTX 3080, ve kterém lze hrát v rozlišení 4K s HDR, 60 fps a osmikanálovým zvukem.

image.png
Na Shield TV dorazil Android 11

Určitě si přečtěte

Články odjinud