Prima chystá odpověď na Netflix a Voyo. Nová streamovací služba bude za předplatné i zdarma s reklamou

Prima chystá odpověď na Netflix a Voyo. Nová streamovací služba bude za předplatné i zdarma s reklamou

Prima v listopadu spustí novou online videotéku, se kterou má velké ambice poměřovat se s největšími na českém trhu, prozradil v rozhovoru pro Mediář ředitel této televizní skupiny Marek Singer.

Televize už jednu takovou v minulosti měla, mezi roky 2012 a 2018 provozovala Primu Play, kde se kromě archivu vlastních pořadů objevovaly i přejaté filmy a seriály, jež Prima vysílala. Po konci Play se vrátil ke značce iPrima, která jako archiv funguje dodnes. V obou případech bylo možné část obsahu sledovat zdarma, ale za poplatek se diváci dostali k plnému katalogu a zbavili si reklam.

U tohoto modelu chce Prima zůstat i s novou streamovací službou. Podle Singera budou vedle bezplatného tarifu k dispozici i dva prémiové. Ten prostřední nabídne méně reklam, zřejmě jen uprostřed sledování, nikoliv na začátku a konci. Ten nejvyšší, jež má cenou odpovídat konkurenci (tj. do 200 Kč), pak bude zcela bez reklam.

Detaily zatím televize tají. Singer novinku přirovnává k Voyu, takže můžete čekat původní obsah točený primárně pro internet nebo zahraniční filmy a seriály, které zrovna neběží v lineárním vysílání. Neznáme ani název služby. Společnost ale má zaregistrované značky či české domény Prima Play, Prima Go, Prima Max nebo Prima Plus, takže pravděpodobně sáhne po některé z nich.

Určitě si přečtěte

Články odjinud