Pro-Ject vydal album 7RAY určené pro audiofily

21. února 2020
TWEET SDÍLET

Společnost Pro-Ject, která stojí za povedenými gramofony, se rozhodla potěšit své audiofilské fanoušky a připravila speciální vydání vinylu pod vlastní značkou Jazzy Zoetrope.

Album bylo nahráváno živě analogovou cestou a na jeho vzniku se podíleli rakouský hudebník 7Ray společně s jazzovým triem Triple Ace a trumpetistou Simonem Plötzenedem.

Klepněte pro větší obrázek

Jedno album je živou nahrávkou z prostor centrály Pro-Ject, zatímco druhé album je nahrávkou ze studia Baumgarten, které se zaměřuje na analogový záznam. Při něm nebyly použity žádné dodateční korekce v podobě kompresorů nebo limiterů a pro záznam sloužila celá řada špičkových mikrofonů – např. Neumann U47 a m49a. Nahrávka pak byla zaznamenána na osmistopý rekordér Otari, následný analogový proces pak byl realizován za pomoci repasovaných přístrojů ze 70. let.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Živá nahrávka v centrále Pro-Ject byla realizována jako stereonahrávka bez využití odposlechů při samotném koncertu. Posluchači tak mohou porovnat valitu dvou zcela různých nahrávek. Cena vinylu Jazzy Zoetrope je stanovena na 35 liber

Témata článku: , , ,