xmarek
3. prosince 2011 • 17:00

Kossy PP se ve své době staly jistým etalonem právem. Mnozí z Vás si nepamatují dobu, kdy kvalitní sluchátka byly pro mnohé nedosažitelné. Koss nabídl produkt, který se svým charakterem zvuku od lowendu, tak odlišoval, že i přes svou poměrně velkou cenu (2,5k PP, 1,9 Junior) si získal velkou oblibu. V případě, že jste měli kvalitní zdroj signálu (např. kovový walkman Sony, AIWA a další), tak byl jejich zvukový projev opravdovým zážitkem.
Dnes? Na trhu se nachází nepřeberné množství sluchátek za přijatelnou cenu (vzhledem k platu). Od té doby se Koss PP nijak nezměnily a jejich cena šla naopak značně dolů (a věřím tomu, že se to chtě nechtě muselo odrazit i na kvalitě). Co se týče zvuku, tak hodně lidí je používá v kombinaci s naprosto nevhodným zdrojem signálu. A to může být také důvod proč na ně lidé hází tolik špíny.
Musím se přiznat, že i mé nároky na kvalitu se časem změnily a posunul jsem se svým Benchmarkem a AKG K702 trochu do jiné sféry, ale nikdy bych si nedovolil Koss PP tak hanit. Důvod? Uvědomte si jak stará sluchátka to jsou a za jakou cenu se prodávají.
Přikláním se k názoru autora, že když mi někdo napíše, že T1 hrají lépe nebo hůře než HD800 tak mi to nic neřekne. HD800 ani T1 nemám a nikdy jsem je neslyšel.

Mirass
24. ledna 2012 • 12:32

Druha vec je, ze tyto clanky ctou lide, kteri se zajimaji o kvalitu zvuku a pro ne, jsou KPP low end. Vetsina lidi, kteri poslouchaji "hudbu" ma sluchatka, ktera zdaleka kvalit KPP nedosahuji. Proste pouzivaji to, co jim vyrobce k mobilu, MP3...dal. Pro ne, je zvuk KPP velky posun. Kdyz mi nekdo popise zvuk oproti KPP dokazi si ma predstavu jak asi zni. - vztazenost. Aby toho ohledne vnimani nebylo malo, kazdy slysi stejnou hudbu jinak + maloktera sluchatka (zda-li vubec) jsou schopna100% prenest optimalne vsechny tÿpy hudby.Mne treba ,adorovane low end CX 300 zklamaly + 2 ks odesly (nastesti v zaruce), a libil se mi zvuk JAYS (vice nez KPP :-))

rastakajakwanna
10. listopadu 2011 • 11:41

Referenční = ostatní porovnávám s referenčním výrobkem. Stanovím-li referenčním šunt, vše ostatní bude vycházet lépe a naopak.
Referenčním stanovuji v dané oblasti nerozšířenější, nejstabilnější, nejznámější produkt (tak jako autor píše, produkt, který si dokážu představit) a s tím srovnávám ostatní produkty.
Obvykle se pro danou kategorii stanovuje typické, tedy pro HiEND stanovím referenčním produkt v dané kategorii, třeba S. HD800, v LowEND udělám to samé. Každá kategorie má své odběratele, mezi kterými jsou v povědomí vždy určité referenční výrobky, se kterými všichni srovnávají. Když jsem si koupil S. PX200, abych mohl popsat jak zní, porovnával jsem je s rozšířenějšími K.PP, které jsou v dané cenové kategorii konkurentem.
Ano, jestliže někdo používá jeden produkt často jako referenční, dostává se do povědomí jako určitý etalon, tedy záruka kvality, se kterou je často srovnáváno. To už samo o sobě může něco znamenat. Proto si to BFU pletou.
S článkem souhlasím, ale pravda je, že na můj vkus byl myšlenkově příliš rozvibrovaný a BFU může dle mého názoru zůstat zmaten stejně jako před přečtením. Byl to jeden úhel pohledu z tisícovky dalších. Chtělo by to příště nechat zhodnotit nějakou BFU přítelkyní a případně přepracovat ;)

bob
10. listopadu 2011 • 1:03

tady se ti pisalkove tvari jako ze sezrali vsechnu moudrost - ale ono je to jinak

Odar
9. listopadu 2011 • 22:34

Dalsi zbytocny clanok :)

Izak
8. listopadu 2011 • 22:20

No to se ma tak, Koss porta pro prebasovavaji a jako referenci se vzdy povazovaly tzv. monitory, to jest bedny a sluchatka, ktere nic nevylepsuji a podavaji verny zvuk s minimalnim zkreslenim, coz nemusi byt ani HI-FI ... zvlaste dnes, kdyz jsou basy moderni .... a kdyz si clovek neco takoveho poridi domu, vytrenuje sluch, pak nemuze poslouchat vetsinu CD, nebot slysi, jak je zvuk tak hutny, ze si rika, jestli opravdu muze masterovat hudbu nekdo, kdo o tom vi mnohem mene nez ja, zaryty amater ;-)Nastesti treba Tori Amos si to hlida a tenhle smejd ji nesmi na jeji dilo ani sahnout, tedy vysledek je uchu lahodoci hudba ;-)Jinak Shennhesier je sice fajn firma, ale jsou i lepsi ze ;-) treba 2-3 pasmove ultimate ears s odlitkem ucha a vymennym kablikem, takze to ma clovek na cely zivot, jen meni kabliky ;-)

piitr
8. listopadu 2011 • 19:46

na zaciatku clanku bolo nedostatocne zadefinovane slovo "referencny".bavime sa o ponimani referencie v medziach sluchoveho zazitku/prezitku, alebo v medziach referencia ako kvalita a presnost reprodukcie zvukoveho signalu... myslim ze o tom je cala tato polemika.v prvom ponimani su KPP uz zazite, lahko sa s nimi porovnavaju ostatne modely (pre masy), v druhom ponimani su jeden odporny prepaleny zvukovy gyc. (toto konstatujem po 3 rokoch pouzivana a naslednom presedlani na Beyerdynamic DT 770M).

cheer
8. listopadu 2011 • 13:27

Audio firmy nazývají referencí své nejvyšší kvalitativní řady ve smyslu, že jsou "srovnatelné" s čímkoli. I pokud to neodpovídá obecnému významu slova, tak je to v oboru úzus po mnoho desetiletí, což se v jazyku zohledňuje. Slova mají takový význam, pro jaký se používají, jazyk je živý a vyvíjí se.
V tomto smyslu by KPP referencí nebyly.
Ale jsou, protože kdysi přinesly neočekávaně kvalitní zvuk do lowendu a tím se v něm referencí stali. Dnes už si tento status i v lowendu drží trochu neoprávněně, protože Sennheiser nabízí ve stejné cenové kategorii zvuk lepší navíc i s uzavřenou variantou (KPP hrají skoro stejně nahlas ven jak dovnitř).
Ikdyž mám dnes úplně jinou "referenci", stejně je mám rád :-)

Jaromír
13. listopadu 2011 • 21:35

Mám KPP několik let, a chtěl jsem zkusit nějaká nová sluchátka, pouze k mobilu, nebo notebooku. Koupil jsem Sennheiser HD228 /1800,-kč/, a jdu je okamžitě vrátit. Oproti KPP hrozný zvuk, pro kontrolu jsem oboje sluchátka zkusil na své sestavě Onkyo, opět se stejným výsledkem. Zřejmě když Sennheiser, tak určitě jen vyšší modely.

kedrixon
8. listopadu 2011 • 13:27

Snad všichni omíláte to, že to, že je nějaký produkt referenční, nevypovídá vůbec nic o jeho kvalitě. Přitom i z uvedených definic tohoto pojmu vyplývá, že referenční produkt naopak nějakou kvalitu mít musí. Na jednu stranu je to kvalita ve smyslu trvanlivosti a neměnosti jeho vlastností. Na druhou stranu je to i úroveň kvality jeho vlastností, která ovšem nemusí být špičková. Smyslem referenčního produktu je to, aby bylo možné s ním porovnávat vlastnosti jiného produktu. Pokud by však referenční produkt byl z hlediska nějakých vlastností zcela nekvalitní, pak by na základě takové vlastnosti nebylo možné ani srovnání s jinými produkty, zkrátka zhodnocení že v nějaké vlastnosti je srovnávaný proidukt narozdíl od referenčního nesrovnatelně kvalitnější nám o srovnávaném produktu až tolik neříká. On význam referenčního produktu je v tom, že podle něj můžeme mezi sebou navzájem srovnávat různé jiné produkty, proto je důležitá alespoň srovnatelnost všem podstatných vlastností produktu.Například nemůžeme jako referenční automobil zvolit u nás stále hojně vyskytující se Škodu Favorit, protože z hlediska jízdích vlastností, bezpečnosti atd. bude prostě každý jiný srovnávaný automobil nesrovnatelně lepší a pak je ani mezi sebou takto zprostředkovaně porovnat nemůžeme.

Martin Hrdlička (amrtin)
8. listopadu 2011 • 15:52

"Například nemůžeme jako referenční automobil zvolit u nás stále hojně vyskytující se Škodu Favorit, protože z hlediska jízdích vlastností, bezpečnosti atd. bude prostě každý jiný srovnávaný automobil nesrovnatelně lepší a pak je ani mezi sebou takto zprostředkovaně porovnat nemůžeme."
-samozřejmě,ale Favorit se již na rozdíl od koss porta pro nevyrábí,ale tyto sluchátka ano a stále splňují na 100% důvod,proč jsou tak rozšířené.

malcolmx
8. listopadu 2011 • 15:58

* Vsechno ma nejakou kvalitu. Referencni vyrobek samozrejme musi mit nejakou kvalitu, otazka je ovsem jakou.
* Pokud vetsina populace jezdi Favoritem, zrejme nema smysl volit jako referencni vuz treba Mercedes. Ve sve dobe mohl byt Favorit rozhodne povazovan za referencni vuz, protoze byl nejrozsirenejsi, nejznamejsi, nejdostupnejsi.

Etalon
8. listopadu 2011 • 12:45

Zkrátka referenční sluchátka jsou etalon. Něco, co je obecně známé a snadno dostupné a slouží k porovnání s hodnoceným kusem.
Něco jako v měření délky metr, každý ho snadno sežene, dovede si jej představit a pomocí něj vcelku snadno a s rozumnou přesností určí parametry něčeho jiného. A je vcelku jedno, jestli ten metr definuje nějaký násobek vlnové délky čehosi, nebo dva vrtypy na nějaké tyčkce kdesi.

xmarek
3. prosince 2011 • 16:43

Referenní sluchátka nemají s etalonem nic společného. Kdyby to tak bylo, tak jejich zvuk je naprosto přesný a dle těchto sluchátek by se automaticky poměřovaly ostatní. http://cs.wikipedia.org/wiki/Etalon...

audiobullys
8. listopadu 2011 • 10:59

no je mozny ze jsou referencni - doporucovany zakznik mezi sebou. taky jsem jedny mel, potom co byly 3x na reklamaci koupil jsem si jiny, tydle moc nevydrzej , to uz je lepsi senheiser treba

Tomáš Kapler
8. listopadu 2011 • 10:12

Mám spíš z článku dojem, že autor sám pátral, proč se tomu tak říká a shrnul nám sem své nesetříděné myšlenkové proudy. Pravda je ale malinko jiná. Jak už bylo řečeno někým přede mnou, referenční sluchátka mohou být jakákoliv. Ale ani náhodou nejsou všechna sluchátka vhodná pro to, aby byla referenční. Vhodný referenční výrobek totiž musí splňovat několik kritérií
1. jeho kvalita musí být neměnná, stabilní - těžko srovnávat s něčím, co je u každého či v různý čas různé
2. měl by být obecně známý - lidé si musí být schopni představit, co dané srovnání představuje. Když byste např. řekli, že Škoda XY je hlučnější než Holden YZ, tak by to nikomu nic neřeklo, protože tu nikdo v australském Holdenu nejel. Lze řešit tak, že předtím uveřejníte detailní informace o tom Holdenu.
3. musí dávat srovnání smysl - srovnávat Fiat Punto s Bugatti Veyron může jen idiot a Jeremy Clarkson.
4. měl by být na trhu relativně dlouho - to souvisí s body 1 a 2, tj. musí si vybudovat obecnou známost a povědomost a svých kvalitáchNěkteré z těch bodů prakticky naopak vylučují použití top produktu jako toho referenčního. Ostatně by to byla chyba i z čistě "vyjadřovacího" důvodu - když by byl referenční produkt ve všem nejlepší, tak můžete psát už jen o tom, jak se mu ostatní blíží, zatímco když bude někde na vyšší střední, tak se váš slovník může rozšířit o výrazy jako "lepší", "výrazně lepší" atd.Druhá možnost je použít fiktivní referenci, která bude stanovena na fiktivním výrobku, který má vše nejlepší a ostatní pak hodnotíme podle percentilů, jak se k tomu prakticky nedostižnému maximu blíží. Jako příklad bych použil hodnocení mobilů na mobilmanii, kde telefony dostávají různé body v různých oblastech, žádný telefon nemá 100 % a vlastně ani mít nemůže, protože logicky se některé parametry budou vzájemně vylučovat, jako např. velikost displeje či výdrž baterie versus váha/celkové rozměry.

Martin Hrdlička (amrtin)
8. listopadu 2011 • 12:51

Tak podle mě TOTO(Tomáš Kapler | 08. 11. 2011 10:12 | [88.101.198.xxx]) plně a přesně vystihuje původní záměr a náplň celého článku a obsah by měl být vyměněn za obsah autora(i když i ten jsem si přečetl se zájmem)...S tímto souhlasím na 100% :-)

Jaromír Puk
8. listopadu 2011 • 13:43 • šéfredaktor AVmania.cz

Hm… Tak přispěju svojí troškou do mlýna.Pokud definuji ideální výrobek, pak musím všechny ostatní do této definice vměstnat. Jinými slovy ideál se v průběhu času bude muset měnit s postupnou změnou charakteru a maximální možné výbavy, která ještě před časem byla nemyslitelná. Tak ale co s dřívějším hodnocením? Předělat?Když jsme na AVmanii s testy před lety začínali, tak sluchátka za 5000 Kč byla považována za hrozně drahá a lidi řešili, co pořídit v ceně kolem 1000 Kč. Porty se braly jako etalon kvality. Nyní se pod články dočítám, jak Kosy jsou děsné, nekvalitní atd. Pro spoustu lidí, ne. Pro ně sluchátka za 1000 korun už jsou stále příšerně drahá, zatímco nám se akceptovatelná cena za sluchátka posunula na 25 až 30 000 Kč.Varianta první, tj. neměnný referenční výrobek lze použít, ale ten pomáhá testujícímu, nikoliv čtenáři. Jirka má k dispozici sluchátka Sennheiser HD800 nikoliv proto, aby vypadal cool na ulici, nebo aby s tím porovnával vše ostatní, ale právě proto, aby měl něco jako referenci, nějakou konečnou. Ale jak píše, vzhledem k tomu, že drtivá většina lidí je v životě neslyšela, je třeba používat i něco levného, co lidi znají a mají si možnost na vlastní kůži vyzkoušet. Proto používá PortyPro nebo PX 100. A proto se dá říci, že jde o „referenci“. A tím to hasne. Jirka v článku se snaží jen vyvrátit obecně oblíbený omyl, že referenční produkt je nejlepší. Vždy se snažíme lidem radit, aby používali i vlastní hlavu, uši, oči. Toto jen spadá do této kategorie, aby si lidi nepletli názor a fakt.Klidně mne rozcupujete, ale je to stejné jako s autem. Klidně můžeme za referenci prohlásit Škodu Fábia a recenzent pak píše, oč je ostatní lepší, či horší. Dle jeho názoru. Podle někoho jiného to ale může být jinak, jeho názor je jiný. Samozřejmě že se tu nebavím o změřitelných faktech, jako rozvor, prostor pro kolena, ale o názoru, zda například toto auto považuji za vhodnější pro rodinu než něco jiného, jestli je lépe přístupný kufr, atd. Jeremy Clarkson dělá show. Stejně by se dalo říci, kdo sakra bude parkovat s vrtulníkem na střeše auta. Proč to dělají? Prostě proto.

Broslo
7. listopadu 2011 • 18:57

Mam pocit, akoby som ten clanok pisal sam :) skvele, tlieskam, a samozrejme suhlasim na plnej ciare;-)

Jacek Branný (UniFly)
7. listopadu 2011 • 18:13

Zdravím. Musím přiznat, že článek mě rozčílil. Jako jediná korektní věc mi přijde poslední odstavec - o přeceňování a o Vašem názoru na správný výklad slova reference, se kterým samozřejmě do jisté míry souhlasím.Vše ostatní mi přijde jako pivní provokace, kde se někdo po šestém pivu neumí vymáčknout a proto plácá hovadiny. Neobviňuji Vás z mystifikace, ale Váš tok myšlenek nemá hlavu ani patu. Jak jste sám zmínil na začátku - probírané slovo reference má širší význam, než vyžaduje samotné téma článku. Vycházíte-li ze skutečnosti, že čtenář, jemuž je text adresován, používá chybně nějaké slovo, tak takovým to článkem jej nejen nepřesvědčíte, ale naopak urazíte ještě před dočtením do konce.Líbí se mi snaha o osvětu ohledně správné sémantiky, líbí se mi varování před přeceňováním významu slova reference. Nicméně Váš názor na jediný správným význam mi přijde příliš extrémní a netolerantní vůči většině populace, kterou stejně nepřeučíte.Já jako zvukař bych se nebál této (ne zcela korektní) interpretace: referenční poslech mi dá relativně pravdivou představu o materiálu, se kterým pracuji. Přednes KPP IMHO nemá s pravdou zas tolik společného.
Někdo jiný ve svém okruhu lidí bude mít svou interpretaci vyhovující jeho situaci. Třeba svou bude mít prodavač CéDéček, jinou děti poslouchající MP3 na ulici, jinou zákazníci nakupující drahou HiFi techniku.......
Nicméně, jeden IMHO zpackaný článek mne neodradí od dalšího čtení Vaších textů, které se mi téměř vždy líbí jak formou, tak i obsahem. Držím palce a těším se na další.PS omlouvám se za jistou tvrdost, nicméně myslím, že takto uspořádané myšlenky se dobrým článkem nazvat nedají...

Bubla
7. listopadu 2011 • 19:18

Chlapče, ty jsi totálně mimo ... To, že většina populace vůbec netuší, co slovo reference znamená a vysvětluje si toto slovo úplně jinak přece neznamená, že musíme akceptovat názor většiny (=názor stáda tupců) a zapomenout na skutečný význam slova REFERENCE, který o kvalitě neříká VŮBEC NIC!!!
Ta tvoje interpretace referenčního poslechu je mylná - to, co popišuješ určitě není referenční ale spíše analytický poslech.

jj
8. listopadu 2011 • 14:36

totální nepochopení psaného textu - zbytečně se zozčilujete nad nečím, co nikdo netvrdí. reference je vždy nějaký "odkaz" - doslova. Pokud toto slovo použiji v kontextu srovnání dvou výrobků, tak má autor článku 100% pravdu. Autor nikde netvrdí - ba před tím přímo varuje - aby byla KPP považována za referenci ve významu věrnosti reprodukce. Nepochybně však mohou být (a s ohledem na svou známost, dobu výroby a rozšířenost) ideální referencí ve smyslu záchytného bodu pro srovnání kvalit. tzv. benchmarku. tj. něčeho, co adresát sdělení velmi pravděpodobně zná a má o tom nějakou představu a dokáže si pak snáze zatřídit informaci porovnávající s jiným výrobkem.Vy máte ny mysli zcela jinou referenci - vy potřebujete srovaávat jeden zvuk s druhým - ne jedna sluchátka s druhými. Ke srovnání a posouzení dvou zvuků potřebujete vhodné nářadí, ale jakmile nářadí jednou vyberete, tak ty dva zvuky na tomtéž nářadí můžete srovnávat. čím lepší nářadí to bude, tím kvalitnější srovnání můžete dosáhnout. Nicméně opakuji, autor má pravdu a vy píšete zkrázka o té pověstné koze, zatímco autor o tom druhém.

gekko
20. listopadu 2011 • 3:33

Mam jen skromny dotaz. Kolik tech piv probehlo u Tebe, nez ses tady (ne)vyjadril???

Bubla
7. listopadu 2011 • 10:25

Jirko, měl jsi to spíš napsat tak, že referenční sluchátka jsou každá sluchátka.
Kdo ví, co slovo reference znamená ví, že referenční sluchátka mohou být každá.
Bohužel se mnoho lidí mylně domnívá, že slovo reference něco říká o kvalitě sluchátek - to ale není pravda. Pak je ale celkem jasné, že si o tobě myslí, že se ti "trhají myšlenkové proudy" B-]
KPP jako reference jsou docela dobrá volba vzhledem k tomu, že je zná mnoho lidí, nicméně jejich kvalita je tak mizerná, že je dost nevhodné je volit jako referenční.

Jiří Rokoský
7. listopadu 2011 • 10:33

Když to dovedeš až do konce, máš pravdu. Referenční sluchátka jsou každá sluchátka. Výrok v článku tomu nijak neodporuje, naopak. Ať řekneš o jakýchkoli sluchátkách, že jsou referenční, tak budeš mít pravdu. Je to jen označení prostředku k porovnávání. Spousta lidí ten pojem bohužel značně přeceňuje, takže jsem chtěl spíše než přesvědčovat o tom, že referencí může být (a svým způsobem je) všechno, naznačit, aby se tím pojmem lidé nenechali mást. :-)

kedrixon
7. listopadu 2011 • 12:10

Chápu. Referenční neříká nic o kvalitě, ale KPP jsou mizerné kvality, proto jsou jako referenční nevhodná.

echo_zulu
7. listopadu 2011 • 14:47

Celkom by ma zaujímalo ktoré slúchadla v danej cenovej hladine nie sú mizernej kvality a mohli by byť vhodné ako referenčné...

Bubla
7. listopadu 2011 • 18:04

Třeba PL50 jsou oproti KPP "super-referenční" ...

kmarty
8. listopadu 2011 • 11:21

No, a jsme u toho. Zatimco KPP jsem slysel, a muzu je pouzit jako "pevny bod" pri porovnavani, o nejakych PL50 ctu az ve tvem prispevku coz znamena ze jako reference pujdou pouzit zatracene blbe (minimalne pro mne).

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
David J.
3. listopadu 2016 • 20:05

Pokud si nevymýšlíš a myslíš vážně, že neznáš PL50 tak to už něco vypovídá o tom, že máš opravdu dost mizerný přehled co se týká sluchátek a to je pak dost těžké dohadovat se tu s člověkem, který vůbec nemá přehled o konkurenčních sluchátkách. KPP jsou opravdu tragická sluchátka s tak vyumělkovaným zvukem, že žádný člověk co se považuje, alespoň trochu za audiofila by si je koupit nemohl. To je asi tak vše co mohu k tvému příspěvku říci. Zkus si někdy poslechnout i jiná sluchátka než jsou Kossy a pokud máš, alespoň nějaký sluch, pochopíš o čem mluvím. ;-)

kmarty
22. listopadu 2016 • 17:32

Ne, je to pouze dalsi dukaz proc jsou KPP, at uz jsou jakakoliv, vhodna jako reference (prave proto ze je mel temer kazdy aspon jednou na usich). To se o PL50 rict neda. Muzou byt 1000% lepsi, ale nedaji se pouzit jako reference.Reference neznamena ideal, pouze "operny bod" pomoci ktereho se lze odpichnout.
Az bude naprosta vetsina znat charakteristiku PL50, pak se PL50 muze stat referenci. Do te doby ne.

Martin Hrdlička (amrtin)
8. listopadu 2011 • 12:54

Mizerná kvalita?To snad ne!Nikdo netvrdí,že je na špičkové úrovni,ale když jejich kvalitu,cenu a záruku shrneš do celkového kontextu a pojetí výrobce,tak jsou vlastně nesmrtelná!Jinak s příspěvkem naprosto souhlasím ;-)

radek
9. listopadu 2011 • 17:18

nesmrtelná?Já už jsem dvoje pohřbil do popelnice.U prvních se mi vytrhl kabel a druhe se rozlomili.KPP už nikdy,tetkom špunty Sennheiser a jsem spokojen.

Martin Hrdlička (amrtin)
9. listopadu 2011 • 21:30

Nebudu polemizovat o tom,jak se ti to povedlo,ale vždyť mají doživotní záruku!A funguje to!

JR
17. listopadu 2011 • 13:55

Do popelnice? Nechápu vyhození, když mají doživotku a za 200,- ti je opraví respektive vymění... Jenom jestli jsi nenaletěl a nekoupil sis je za ty "exkluzivně výhodný ceny na netu" kde se prodávají padělky Kossek (a nejenom kossek), který nemají doživotku, nebo ti je nechcou vyreklamovat. Potom je taková kvalita trochu jinde, než originál. Navíc tyhle padělky se rozmohly právě díky popularitě a kvalitě sluchátek koss... Já mám svoje porty už 8 let a jsem spokojen. Mimo jiné docela by mě zajímalo kolik lidí má KPP koupený jako padělky a ani o tom neví.

Radek
17. listopadu 2011 • 14:20

Koupil jsem je na Alza.cz.Doživotní reklamaci jsem samozřejmě zkoušel.Dokonce jsem i volal na zástupce značky Koss v ČR.Nakonec jsem se v záručních podmínkách dočet že Záruka se neztahuje na mechanické poškození,způsobené používáním.Takže jsem skončil.Takže asi tak no

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Pastelka
17. listopadu 2011 • 21:25

Dítě mi přívodní vodiče rozstříhalo nůžkami na malé ko(u)sky :-), urvalo molitanové díly a vylámalo uchycení mušlí (jen tak mimoděk, při zápalu u sledování pohádky). Doživotí, 200 Kč a sluchátka jako nová.

tom
17. listopadu 2011 • 21:25

PES MI ROZKOUSAL KOSSY !!!! UŠNÍ KOSSY A VYMĚNILI MI JE !!!!

RussB
10. prosince 2011 • 14:58

no ja mel 3x. A to ještě ,když stalavy 2390 a ta jr. verze rovné 2000. No a take jsem je X-krát vyměnil. Někdy se oprava podařila, jindy ne /uspěenost tak 66procent/....celkově po +-15ti lechech jsem z kvality kossu značne vystřízlivěl.Každopádně co se týče refernčních sluchátek, myslím, že jsou super, protože skoro každý je zná a proto si muže udělat představu o výrobku, se kterým jsou srovnávána.

xmarek
3. prosince 2011 • 16:35

Reklamoval jsem v minulosti dvoje sluchátka na dož. záruku. První vypadaly jako sluchátka a z druhých bylo jen torzo. Rozlámané měniče, kabel zmizel a zbyl mi jen ten kovový most. Reklamace bez problémů, žádné dotazy, jen oprava k mé spokojenosti. V případě těch druhých to ani nebyla oprava, dali mi rovnou nové. Možná je problém v tom, že si pletete zákonnou záruku s tou doživotní. Ta doživotní se uplaťnuje přímo v servisu, s tou ném prodejce nic dočinění.

M0RGAN
29. března 2012 • 20:51

Protože jsi lama, na to se nevstahuje zákonná dvouletá záruka (= bezplatná výměna nebo oprava), ale doživotní záruka Koss.
Mám troje, vždycky jednou za rok je pošlu všechna najednou na "reklamaci" (třeba utržený kabel, utopená, jednou přejetá autem na šrot), zaplatím 3x50 korun za opravu plus něco za poštovné a dopravné, celkem mě to vyjde asi na 250 korun a mám troje funkční (či úplně nová v případě úplného zničení) sluchátka. Za 250 korun za rok a to v mém případě, kdy opravdu troje za rok poškodím. Která jiná firma nebo výrobek srovnatelné kvality mi tohle za tak málo peněz nabízí?! Za 250 za rok můžeš mít troje tak leda nejlevnější pecky.
PROTO jsou Koss PP u mě jako úplná špička v přenosných sluchátkách = určených na běhání, do vlaku, jízdu na kole .. do rizikových prostředí, kde může dojít k jejich poškození. Ale chápu, že kdo poslouchá hudbu jenom doma v křesle, neřeší peníze a chce špičkový zvuk, tak sluchátky Koss PP pohrdne.

Radek
29. března 2012 • 21:04

Kossy už nechci.Tetkom mám Sennheiser PX 100 -II a max.spokojenost.http://www.svetsluchatek.cz/sluchatka/sennheiser-px-1... ...

Tomáš
13. února 2016 • 14:39

reklamuji už deset let průměrně 2x ročně... mechanické poškození je, i když Ti odejde měnič. a to těžko způsobíš nevhodným používáním. Naposled, když se mi vrátili z reklamace - chrastění v levém měniči a zlomený kabel u jacka, tipoval bych, že můj původní na nich byl jen most.

gekko
20. listopadu 2011 • 3:30

Predpokladam, ze v puberte doslo k nejakemu osklivemu zazitku, pod mostem v parku. Jiste, ze to neni etalon kvality zvuku, ale predpokladam, ze ve Tve socialni skupine je to maximum kam si sahnes.

radek
20. listopadu 2011 • 19:51

héles,ty mudrci,nasad si ty svoje KPP přebasy a nepolemizuj tu ,ju?B-]

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
gekko
27. listopadu 2011 • 7:40

Pouze jsem reagoval na Tvoji vylozenou lez. Osobne KPP nevlastnim. Jsem financne jinde. :-D

radek
27. listopadu 2011 • 10:39

Já je taky nevlastním:-D

gekko
28. listopadu 2011 • 20:05

Takze si nadavme zbytecne??? Muhehehe. :-D

radek
28. listopadu 2011 • 20:56

si tak:-D

Tomáš
13. února 2016 • 14:49

to je taky moc hezký. to automaticky znamená, že dobře slyšíš? nechci tu působit jako na výpravě za obhajobou Port, ale tohle trochu trkne... bych Tě viděl v Audi A8 se soundsystémem Bose, nebo vystupovat ze sparťanskýho autobusu s Bose On-Ear a v nich 50centa...:D

Tomáš
13. února 2016 • 14:34

Samozřejmě, která sluchátka se v dané kategorii mohou chlubit čtvrtstoletím na trhu a tak obrovskou popularitou? Zpracování možná má rezervy, průměrně dvakrát ročně měním kabel, na design jsem si ani po dvaceti letech upřímně řečeno zcela nezvykl, ale dle mého hrají skvěle. Měl jsem Shure se215, odešly. Oprava? Pf. Sennheiser PX 100, tam bych v dané kategorii váhal. Ale protože mám rád hutný bass, jsou pro mne stále jasnou volbou. A ta oprava? No 150,-, a to mi je snad prý může přejet třeba i parní válec. Myslím, že Jediné, co mne u nich trochu mrzí, kromě zmíněného designu, je, že jsou otevřená. Už se těším, až se mi vrátí. Kvůli lámavosti kabelu jsem dokonce řešil pořízení druhých, nakonec zvítězily nějaké Phillipsy za uši, na ty tři týdny. Nikdy mi žádné, ŽÁDNÉ špunty v uších nedržely. Škoda rovněž těch manipulací se zárukou. Za 750,- v obchodě s počítači? To je trochu škoda.

Určitě si přečtěte

Články odjinud