Proč si předplatit Disney+? Třeba kvůli těmto filmům

22. června 2022
TWEET SDÍLET
Žádná služba dosud nenabídla tolik kultovních filmových sérií. Star Wars, Predátor, Vetřelec, X-Max… Disney tyto značky vlastní, a tak může nabídnout více než pohádky a animované filmy, které si uz něj člověk hned vybaví. K tomu přidává výborné muzikály, válečné filmy, ale i další dosud nedostupnou klasiku.

Sága Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje

V galaxii probíhá válka mezi Impériem a Povstalci. Mladý Luke Skywalker ještě donedávna žil mimo její dosah, ale teď se zapojuje stejně jako jeho učitel Obi-Wan do boje proti Impériu.

Na Disney Plus se máte celou ságu Star Wars, tj. všech devět filmů. Studio Disney totiž před lety koupilo LucasArts, takže vlastní práva na všechny filmy této série. Je potřeba začít poctivě s tímto filmem Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, pak pokračovat epizodami 5, 6, 1, 2, 3, 7, 8, a nakonec 9. Tedy v pořadí, jak byly filmy natočeny. Zejména první tři filmy jsou vnímány spíše jako hlubší archetypální příběh než pohádkové sci-fi. I kvůli tomu Star Wars stále oslovují mnoho diváků. 

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení IMDb: 86 %

  • Žánr: Sci-fi filmy
  • Původní název: Star Wars: Episode IV – A New Hope
  • Režie: George Lucas
  • Hrají: Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Peter Cushing, Alec Guinness, Anony Daniels, Kenny Baker
  • Původ a premiéra: USA, 1977
  • Délka: 121 minut

Kde si film můžete pustit: Disney Plus (dabing a titulky), O2TV (dabing), Google Play (titulky), iTunes (dabing a titulky), Rakuten (bez dabingu a titulků)

Proč si předplatit?

Nemusíte si předplácet všechny služby najednou. Vykoukejte jednu, pokračujte k další a až dojdete na konec, vraťte se zase na začátek. Pro tuto turistiku připravujeme výběry, co na jednotlivých službách stojí za to vidět:

Témata článku: Filmy, které musíte vidět, Filmy on-line, Disney+, Proč si předplatit?