Ačkoli žijeme v digitální době, ne vždy se vyplní předpovědi, které se týkají nejrůznějších technologií. Zatímco kompaktní disky pomalu ale jistě umírají na úbytě, analogové způsoby záznamu si ukrajují část trhu.
Situaci krásně ilustruje pomalu stoupající popularita gramofonových desek, které se staly nejen předmětem mnoha domácích sbírek, ale zároveň nabízejí (v případě vhodného reprodukčního řetězce) perfektní zvukovou kvalitu. Mnoho hudebníků dokonce vydává svoji tvorbu hned na několika různých nosičích.
Poslední zprávy z Anglie, které do světa vypustila Official Charts Company však ukazují na zajímavý fenomén, kterým je značný růst prodejů magnetofonových kazet. V prvním pololetí letošního roku se zastavily prodeje na celkovém objemu 65 000 kusů kazet. Podle BBC se jedná o dvojnásobný počet oproti stejnému období minulého roku.

Jaký je důvod takového růstu, když kazety nenabízejí ani špičkový zvuk a rozhodně nejsou z hlediska používání zrovna praktickým médiem? Jedním z důvodů je mimo jiné výročí 40 let od uvedení prvního walkmanu Sony, které s sebou přineslo nejen zvýšený zájem o kazety, ale také nejrůznější obskurní přístroje, jako je například přenosný kazetový přehrávač s Bluetooth.
Nemalý podíl na nárůstu prodejů mají i samotní autoři populární hudby, Někteří totiž svá alba stále nabízejí nejen na CD, ale i na kazetách. Podle prognostiků bychom se pak měli v letošním roce dočkat překročení 100 000 prodaných kazet. Jak to vidíte vy, používáte stále magnetofonové kazety?