Profesionální 27" LCD Apple Studio Display bude mít 5K rozlišení a zvuk Dolby Atmos

Profesionální 27" LCD Apple Studio Display bude mít 5K rozlišení a zvuk Dolby Atmos

K novinkám představeným dnes na Keynote představil Apple vedle nových počítačů také odpovídající nový profesionální High-End LCD displej. Bude mít LCD obrazovku s rozlišením 5K (5120 x 2880 bodů), jas 600 nitů, 10bitové barvy a plně má pokrývat barevný prostor DCI-P3. Nebude podporovat HDR.

K integrovaným technologiím patří také True Tone. Systém tak nabídne možnost automaticky přizpůsobit barevnou teplotu okolí, kde se bude s displejem pracovat. K dispozici bude řada přednastavených referenčních obrazových režimů – kromě standardního sRGB například HDTV Video (BT.709-BT.1886), Apple Display (P3-600 nits), Digital Cinema (P3-DCI) a další. 

studiodisplay_3_large.jpg

Apple Studio Display monitor bude mít také integrovanou 12MP kameru s ultraširokým pozorovacím 122° úhlem s podporu funkce Center Stage, která automaticky umístí uživatele v centru obrazu. O snímání zvuku se postarají tři integrované mikrofony, o ten reprodukovaný pak celkem šest reproduktorů, podpora prostorového zvuku Dolby Audio pro filmy a hudbu nesmí samozřejmě chybět. 

studiodisplay_5_large.jpg

Monitor bude mít Thunderbolt 3 port a tři USB-C porty (10 Gbps). Thunderbolt přitom nabídne 96W pro napájení Macbooku, k MacBook Pro lze pak připojit celkem tři kusy Studio Display.  Samotné tělo je tenké a hliníkové, lze upravit náklon v rozsahu 30 stupňů (−5° až +25°).  Stojan s výškovým nastavením bude volitelný (12 000 Kč). 

studiodisplay_6_large.jpg

Cena nového 27" LCD Apple Studio Display monitoru je oficiálně 42 990 Kč, s volitelnou nanotexturou pak 51 990 Kč. 

Zdroj: Apple, WhatHIFI

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud