Radon
29. června 2015 • 19:03

Prohnuty TV nemusim, radeji kdyby zapracovali na aktualnich slabinach (kontrast, clouding ...). Ale zaujalo mne, kolik lidi zrejme u TV zatahuje zaluzie. Tuhle otravnou cinnost si schovavam pro projektor, zatimco TV mam prave pro bezproblemove sledovani za vsech okolnostii. Fakt je, ze panel mam polomatny a TV bokem k oknu = dulezitejsi, nez prohnuta obrazovka.

Alexandr Bray
4. července 2015 • 12:19 • externí redaktor AVmania.cz

Dobrý den, máte pravdu - clouding by měl být potlačen. Občas se jedná o katastrofu a fleky jsou viditelné a obtěžující.

Alien21
29. června 2015 • 18:53

Ja teda nevim, ale pokud prohnu 55" panel, jeho sirka snad musi byt mensi nez klasicky rovny 55" panel ne? a ne stejna jak je na obrazcich. a tim padem "pocitova velikost" jako je na obrazcich nebude tak velika. A jeste navic je zahnuta blize k divakovi. Coz taky umele zvysi "vnimanou velikost". Z meho pohledu klasicke PR vyrobce :)

Alien21
29. června 2015 • 18:53

Ja teda nevim, ale pokud prohnu 55" panel, jeho sirka snad musi byt mensi nez klasicky rovny 55" panel ne? a ne stejna jak je na obrazcich. a tim padem "pocitova velikost" jako je na obrazcich nebude tak velika. A jeste navic je zahnuta blize k divakovi. Coz taky umele zvysi "vnimanou velikost". Z meho pohledu klasicke PR vyrobce :)

Ivo
20. června 2015 • 23:49

Vyrábí vůbec ještě někdo TV s matným panelem? V obchodě jsem žádný neviděl.
Např. počítačový monitor s lesklým panelem bych nechtěl ani zadarmo!

2moj
20. června 2015 • 9:38

Dobrý den, lze u TV nastavit barevnou teplotu proměnnou podle denní doby (studenější přes den, teplejší v noci), jako např. utilita F.lux u PC? Které TV tohle umožňují? Předem děkuji za odpověď.

Roman
20. června 2015 • 19:47

To dovoluje prakticky každý televizor, rozdíl je pouze v tom, zda jsou předvolby fixní (studený, normální, teplý - obvykle dva), nebo plynule řiditelné. Rozsah se pohybuje zhruba mezi 6000 až 10 000 -13 000 K, přičemž ho výrobci záměrně posouvají víc ke studenějšímu,neboť pak se obraz subjektivně zdá ostřejší, brilantnější. Viz např. hodnoty naměřené pro zde použitý demonstrační televizor, které najdete v testu ve Stereu a Videu 6/2015.
viz http://www.stereovideo.cz...

2moj
20. června 2015 • 20:25

Mám na mysli automatické (ne manuální) přepínání barevné teploty podle denní doby v daném místě. Dokud je slunce nad obzorem studené barvy např. 6 500 K. Od západu do východu slunce teplé barvy např. 3 400 K. Existuje na to nějaká aplikace pro smart TV? Díky za odpověď.

Alexandr Bray
19. června 2015 • 9:24 • externí redaktor AVmania.cz

Příjemné páteční dopoledne, vidím, že některé téma zaujalo a za redakci tak děkuji za vaše názory, kterých si upřímně ceníme. Kdo by měl zájem, může kouknout na naše diskuzní fórum, kde se téma prohnutých televizorů již nějakou dobu probírá...
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php... Součástí vlákna je také jednoduchá anketa.

bob
19. června 2015 • 18:30

tak to je bomba test - 6 lidi - mozna az to provedete s 1000 tak pak něco zjistite . proste pekna blbost

Pavel
19. června 2015 • 8:54

Důvod, proč ve velkých kinech bylo plátno prohnuté, byl jediný.Na rovném plátně nebylo možné zaostřit okraje. Prohnutou televizi může používat jen jeden divák. Pokud se díváme z nějakého úhlu, dochází na té straně obrazu kde sedím ke zhoršení barevného podání ( u LCD ). Prohnutí je další zbytečností, která se podle mého neujme...Pavel

maxik
19. června 2015 • 8:53

Je to blbost,zamerom je vytiahnut od ludi dalsie peniaze nic viac!radsej nech Samsung sa zameriava na oled technologiu a nie na hovadiny!!nikdo to kupovat nebude a dopadne to tak presne ako 3d..

Jirka
19. června 2015 • 7:58

Něco podobného jsem si sám porovnával nedávno přímo ve značkovém obchodě Samsung, kde vedle sebe stála prohnutá UHD TV a rovná UHD TV stejné uhlopříčky (65), běželo na nich stejné video ve vysokém rozlišení, pro porovnání skoro ideální stav. Musím říci, že pokud jsem stál přesně v ose prohnuté TV obraz mě připadal jednoznačně lepší, odlesků málo, v tom ta rovná TV na tom byla o hůř. Obchod samozřejmě nebyl zatemněn. Pokud jsem se ale posouval mimo osu, rozdíl se smazával, a prohnutá TV na mě působila blbě, dokonce na mě působilo to prohnutí rušivě, odlesků bylo možná víc než na rovné TV. Dokonce když jsem stál na boku v určitém velkém úhlu, tak u rovné se stále na TV dalo koukat v celé ploše, jen barevně to bylo horší, ale u prohnuté TV se pruh obrazu bližší část (asi tak 1/4) tak leskl, že vlastně nebyl vidět obraz vůbec, 1/4 obrazu této prohnuté TV byla zase lepší než u rovné, 2/4 stejná jako u rovné. Můj vlastní závěr byl takový, že pokud nejsem typ diváka, který sám maximálně ve dvou kouká soustředěně na TV nejlépe v zatemněné místnosti, tak stačí rovná TV o větší uhlopříčce. U prohnuté TV je to trochu o zvyku, to nejde posoudit takto rychle. Popisované tzv. vtáhnutí do děje u prohnuté TV jsem moc nepozoroval, daleko víc působil efekt vysokého rozlišení, u kterého je obraz fakt parádní, a konečně se na TV můžeme dívat skoro z jakékoliv vzdálenosti, no mimo velkých úhlů.

Radek
18. června 2015 • 19:17

Zahnutý televizor je málo.Měl by se vyrábět takový televizor, aby diváka obklopoval kolem dokola a ještě aby byl obraz na stropě a na podlaze.To by potom byl super zážitek...

Alexandr Bray
18. června 2015 • 21:08 • externí redaktor AVmania.cz

Dobrý večer, ano, virtuální místnost je snem každého televizního maniaka. Být přímo uprostřed dění. Představte si nějakou přírodní scenérii a Vy si ji dopřejete o půl osmé večer... každý den :-)

matelko 2
21. června 2015 • 7:52

:-) Možná stačí vyběhnout ven a zajít si do lesa na procházku. Úžasný obraz a skvělý prostorový zvuk, vtažení do reality je na nejvyšší úrovni, dokonce jsou i cítit různé vůně a závany větru. Bohužel někdy hrozí i jistá rizika z této příliš velké reality jako možnost zmoknutí, zakopnutí či šlápnutí do podpapírníku (v blízkosti měst). :-)

matelko 2
18. června 2015 • 18:20

Zajímavý test. Tomu efektu zrcadlového bludiště docela věřím, ale rušivě působí každý větší objekt nově umístěný v místnosti kde se běžně pohybujeme. Myslím, že si na to za nějakou dobu každý zvykne.Problém je spíše to, že zahnutí má smysl jen tehdy pokud sedíme a koukáme jen na televizi. Nemyslím, že by to byl běžný způsob sledování. Nejčastěji u toho lidé něco dělají a když už ne, tak jsou často v poloze ležmo a mají to puštěné až usnou. B-]

Alexandr Bray
18. června 2015 • 21:07 • externí redaktor AVmania.cz

Dobrý den, pokud pomineme cenu a zahnutí - tedy ovlivněné pozorovací úhly, tak je zcela jedno, zda u „toho něco děláte“ a zrovna koukáte na „placku“ nebo zahnutou telku. Plné využití se samozřejmě vytrácí, jenže u ploché taky. Obě budou sloužit stejně - jako kulisa.

matelko 2
21. června 2015 • 7:43

RE: _____pokud pomineme cenu a zahnutí - tedy ovlivněné pozorovací úhly, tak je zcela jedno, zda u „toho něco děláte“ a zrovna koukáte na „placku“ nebo zahnutou telku. Já nemyslel použití jen jako kulisu. Jde o to, že u seriálů ženská většinou žehlí, děti dělají úkoly atd..... Prostě koukají tak na půl, ale určitě nesedí v přímém pohledu. Velmi silně pochybuji, že tam zahnutí nebude spíš na překážku. Srovnatelná rovná TV nabídne prostě víc v 90% běžného užívání. 4K na velké zahnuté úhlopříčce může být úžasné, ale ve skutečnosti se běžní lidé nejčastěji koukají na vysílání kvalitou odpovídající SD z různých úhlů a vzdáleností.

Určitě si přečtěte

Články odjinud