První 8K laserové projektory JVC díky HDMI 2.1 míří i na náročné hráče, cena je velmi vysoká

6. září 2021
TWEET SDÍLET

Japonská společnost JVC představila novinku pro ty nejnáročnější filmové fanoušky, ale také pro hráče her, kteří touží po tom nejlepším a největším obraze.

Své vynikající projektory D-ILA doplnila trojicí nových laserových projektorů s rozlišením 8K. Modely JVC DLA-NZ7, NZ8 a NZ9 se mohou pochlubit zcela novou technologií laserového zdroje světla, podporou HDR a samozřejmě podporou next-gen her. 

Dle společnosti jde o první projektory na světě s dvojicí HDMI 2.1 vstupů (tedy s rychlostí 48 Gb/s a rozlišením 8K). Nechybí tedy režimy 4K/120P a také 8K/60P. K tomu přičtěte podporu dynamického HDR standardu HDR10+. Pro ostatní HDR formáty pak má posloužit firemní systém Frame Adapt HDR.

O 8K obraz se stará trojice 0,69" 4K D-ILA čipů s rozlišením 4096 x 2160, JVC k tomu přidává svou technologii posunu pixelů 8K e-shiftX, která čtyřnásobně zvyšuje hustotu bodů na obrazovce a vytváří tak výsledný obraz v rozlišení 8K. Podpora 3D nechybí.

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj světla je laserový „BLU-Escent“. JVC uvádí svítivost až 3000 lumenů s životností přes 20 000 hodin. Laserový zdroj světla slibuje větší přesnost barev a také dynamický rozsah, neboť ovládání výkonu probíhá přímo, nikoliv prostřednictvím mechanické clony. A v kombinaci s celoskleněnou optikou Ultra-High Contrast slibuje společnost JVC vysoký kontrast a lepší jas než kdykoli předtím.

Nejvyšší model JVC DLA-NZ9 má nejkvalitnější objektiv o průměru 100 mm, dvojnásobný optický zoom. Optiku lze posunout o 100 % vertikálně v obou směrech a o 43 % horizontálně. Obraz může být ve velikosti 60" až 300" palců, udávaný nativní kontrast je 100 000:1 (dynamický je nekonečný).

JVC DLA-NZ8 a NZ7 mají menší optiku o průměru 65 mm, zoom zůstává 2x. Posun (lens shift) je 80 % a 34 %, samozřejmě s motorickým ovládáním. Obraz může být ve velikosti 60" až 200".

Nižší modely se liší i kontrastem a svítivostí. Projektor NZ8 má hodnoty 80 000:1 a 2500 lumenů, zatím co model NZ7 nabídne jas 2200 lumenů a kontrast 40 000:1. Nejnižší projektor NZ7 má také jednodušší 8K e-shift.

Pokud máte na 8K projektor zálusk, tak vězte, že předběžná cena za nejnižší model JVC DLA-NZ7 je 10 000 dolarů (zhruba 214 000 Kč), nejvyšší model JVC DLA-NZ9 pak má cenu 25 000 USD (zhruba 540 000 Kč).

Zdroj: JVCprojectorcentral.com

Témata článku: Domácí kino, Projektory, JVC, HDMI 2.1, 8K TV


40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze mobilu OnePlus Nord 2. Inspiroval se u nejlepších

Recenze mobilu OnePlus Nord 2. Inspiroval se u nejlepších

** OnePlus Nord 2 je dalším telefonem se špičkovým poměrem ceny/výbavy ** Má skvělý fotoaparát s optickou stabilizací a rychlé dobíjení ** Počítat můžete i s čistým prostředím a třemi roky podpory

Martin Miksa
Trojitý fotoaparátStřední třídaRecenze
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
T-Mobile má nové studentské tarify. Nic nevymýšlel, jen zlevnil ty běžné

T-Mobile má nové studentské tarify. Nic nevymýšlel, jen zlevnil ty běžné

Martin Miksa
Studentský tarifNeomezený tarifT-Mobile
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět