První český seriál v historii získal Mezinárodní cenu Emmy!

Aktualizováno: Seriál #martyisdead proměnil nominaci a stává se tak prvním českým seriálem, který kdy získal prestižní Mezinárodní cenu Emmy! Je pozoruhodné, že seriál vznikl pod záštitou internetové televize MALL.TV a nestojí za ním žádná z tradičních televizních stanic.  


Internetový thriller #martyisdead z produkce MALL.TV má šanci jako první český seriál v historii získat Mezinárodní cenu Emmy. Mezinárodní akademie televizních umění a věd složená z 900 nezávislých porotců rozdává ceny nominovaným během slavnostního ceremoniálu každoročně v New Yorku.

Předávání International Emmy Awards se letos kvůli pandemii koronaviru poprvé koná online. Vedle tvůrců z nadnárodních společností typu Netflix či HBO se předávání cen na dálku zúčastní i česká delegace v čele s producenty Milanem Kuchynkou a Vratislavem Šlajerem

marty.jpg

V New Yorku bude předáváním cen v roli moderátora provázet americký herec Richard Kind. Pro české diváky budou přenos komentovat Luděk Staněk a Andrej Polák ve vysílání internetové televize Mall.TV, která je spolu s firmou Bionaut a sdružením cz.nic spolutvůrcem seriálu nominovaného na toto prestižní ocenění. 

Zveme vás ke sledování vysílání předávání Emmy už dnes od 16.30 hodin. Přenos prestižního klání bude vysílán z pražského kina Přítomnost a potrvá hodinu a půl. Prostřednictvím předtočených vstupů se jej zúčastní i tuzemské osobnosti jako Markéta Irglová, česká držitelka Oscara, či režisér David Ondříček.

„Je skvělé, že český seriál takhle rezonuje v zahraničí. Není to jen náš úspěch, je to i historický úspěch pro Českou republiku. Máme navíc radost, že jde o žánrový seriál, kterých se u nás tolik nedělá. Snad tato prestižní česká nominace otevře cestu dalším podobným projektům,“ říkají producenti #martyisdead Vratislav Šlajer a Milan Kuchynka.

Zdroj: Tisková zpráva Czech News Center

Určitě si přečtěte

Články odjinud