První nástřel ceny nejlevnějšího tarifu Netflixu. Reklam nebude moc, ale přijdou i jiná omezení

První nástřel ceny nejlevnějšího tarifu Netflixu. Reklam nebude moc, ale přijdou i jiná omezení

Ačkoliv má levnější tarif od Netflixu, zahrnující reklamy, na vybrané trhy přijít už koncem letošního roku, streamovací služba stále neprozradila, jak bude vypadat. Agentura Bloomberg však přišla s prvními konkrétními detaily. Cena tarifu od Netflixu by se měla pohybovat mezi 7 až 9 dolary.

To přepočtu vychází na 172 Kč až 222 Kč, ceny Netflixu jsou ale v Evropě nižší než v USA. Současný nejlevnější tarif u nás vychází na 199 Kč měsíčně, populárnější vyšší tarify jsou za 259 Kč a 319 Kč. Ceny v USA za aktuální plány vychází na 9,99 dolarů, 15,49 dolarů a 19,99 dolarů. 

Pokud by se Netflix s reklamním tarifem udržel kolem 7 dolarů, skutečně by tak uživatelé mohli mírně ušetřit, samozřejmě za cenu občasného přerušení obsahu reklamním blokem. Pro rozhodování lidí ale nebude důležitá jen cena, ale i počet těchto reklam. 

Netflix podle Bloombergu plánuje čtyři minuty reklam na hodinu obsahu. Reklamy se budou spouštět před startem pořadu a během jeho přehrávání, po skončení se s reklamami nepočítá. Nebude možné je přeskakovat a tarif neumožní stahovat obsah offline.

Streamovací služba podle agentury nehodlá reklamy příliš cílit, takže většina uživatelů uvidí stejné a neměly by se příliš opakovat, aby diváci nebyli od sledování odrazeni. Netflix si totiž uvědomuje, že není nic nepříjemnějšího než jedna reklama, která hraje pořád dokola (častý problém klasických TV nebo třeba Hulu).

Reklamní tarif by měl přijít v průběhu posledních tří měsíců letošního roku, ovšem jen na několika trzích, které zatím Netflix nevyjmenoval. K plošnému spuštění dojde až příští rok. 

Je zřejmé, že Netflix pospíchá, aby doběhl Disney+, které reklamní tarif spustí v USA už 8. prosince (výhled pro Česko není znám). U Disney+ vyjde na 8 dolarů měsíčně a také počítá zhruba se čtyřmi minutami reklam na hodinu. Stejnou nálož reklam za 10 dolarů nabízí i reklamní tarif HBO Max.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud