První OLED TV od Xiaomi je high-end, který uspokojí i hráče

2. července 2020
TWEET SDÍLET

Xiaomi dnes představilo svůj první OLED televizor. Jmenuje se Mi TV Lux, má úhlopříčku 65 palců, 120 Hz a pochopitelně rozlišení 4K UHD. Výbava je – alespoň papírově – špičková.

Použitý panel pracuje s 10bitovou hloubkou, pokrývá až 98,5 % gamutu DCI-P3 a má minimální barevnou odchylku (Delta E<1.5). Jas dosahuje až 1000 nitů a Xiaomi podporuje všechny nejpoužívanější formáty HDR, tedy Dolby Vision, HLG, HDR10 i HDR10+.

Potěší také hráče. Frekvenci 120 Hz totiž skutečně budou moci využít i při plném rozlišení 4K, protože se na zádech nachází i HDMI 2.1. Obrazovka navíc podporuje variabilní snímkovou frekvenci (od 40 do 120 Hz), má jen 1ms odezvu a automaticky spouštěný herní (low latency) režim. S VRR i ALLM si budou rozumět PS5 i Xbox Series X.

Klepněte pro větší obrázek

Televizor běží na operačním systému od Xiaomi a pohání jej čipset MediaTeku se čtyřmi procesorovými jádry Cortex-A73, grafikou Mali-G52 MP1, 3 GB paměti a 32GB úložištěm. Systém nabízí i always-on display známý z mobilů. V pohotovostním režimu se na obrazovce mohou objevit různé widgety s hodinami, počasím apod., aniž by svítil celý panel.

Nechybí Wi-Fi 5, Bluetooth 5 ani NFC. Na televizoru jsou tři HDMI (jen jeden ve verzi 2.1), dva USB 2.0, RJ-45 pro Ethernet, S/PDIF a čtyři mikrofony sloužící pro hlasové ovládání. Zvukový subsystém čítá devět reproduktorů o celkovém výkonu 65 W. Samozřejmostí je Dolby Atmos.

Mi TV Lux se začne prodávat v mateřské Číně již zítra. Stojí 13 000 juanů, což je v přepočtu přibližně 53 000 Kč s DPH. Jestli se televizor dostane i do Evropy (s příslušným DVB-T2 tunerem), zatím nevíme.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Televizory, OLED, Dolby Atmos, 4K TV, HDMI 2.1, HDR10 Plus, HDR, Xiaomi, Dolby Vison

Určitě si přečtěte

Wharfedale EVO4.2: výborné třípásmové regálové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Wharfedale EVO4.2: výborné třípásmové regálové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Pokud hledáte větší třípásmové regálové reprosoustavy právě takovém rozpočtu do 20 000 Kč, dá se říct, že nutně musíte skončit u EVO4.2. Wharfedale EVO4.2 představují kultivovaný ideál větší všestranné reprosoustavy za rozumné peníze.

Daniel Březina

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Šlápnutí vedle dvojice Ondřej Trojan a Petr Jarchovský v žánrově i stylisticky nekonzistentním tvaru, v němž jsou postavy pouhými karikaturami, k nimž si obtížně hledáme cestu.

10 Marek Čech

Lov: elitářští liberálové pořádají v brutální satiře hon na stoupence Donalda Trumpa [recenze]

Lov: elitářští liberálové pořádají v brutální satiře hon na stoupence Donalda Trumpa [recenze]

Film v satirické nadsázce přenáší kulturní války mezi liberály a konzervativci ze sociálních sítí a politického kolbiště do žánru slasherové vyvražďovačky.

30 Marek Čech

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

29 Jaromír Puk, Marek Čech