První OLED TV od Xiaomi je high-end, který uspokojí i hráče

2. července 2020
TWEET SDÍLET

Xiaomi dnes představilo svůj první OLED televizor. Jmenuje se Mi TV Lux, má úhlopříčku 65 palců, 120 Hz a pochopitelně rozlišení 4K UHD. Výbava je – alespoň papírově – špičková.

Použitý panel pracuje s 10bitovou hloubkou, pokrývá až 98,5 % gamutu DCI-P3 a má minimální barevnou odchylku (Delta E<1.5). Jas dosahuje až 1000 nitů a Xiaomi podporuje všechny nejpoužívanější formáty HDR, tedy Dolby Vision, HLG, HDR10 i HDR10+.

Potěší také hráče. Frekvenci 120 Hz totiž skutečně budou moci využít i při plném rozlišení 4K, protože se na zádech nachází i HDMI 2.1. Obrazovka navíc podporuje variabilní snímkovou frekvenci (od 40 do 120 Hz), má jen 1ms odezvu a automaticky spouštěný herní (low latency) režim. S VRR i ALLM si budou rozumět PS5 i Xbox Series X.

Klepněte pro větší obrázek

Televizor běží na operačním systému od Xiaomi a pohání jej čipset MediaTeku se čtyřmi procesorovými jádry Cortex-A73, grafikou Mali-G52 MP1, 3 GB paměti a 32GB úložištěm. Systém nabízí i always-on display známý z mobilů. V pohotovostním režimu se na obrazovce mohou objevit různé widgety s hodinami, počasím apod., aniž by svítil celý panel.

Nechybí Wi-Fi 5, Bluetooth 5 ani NFC. Na televizoru jsou tři HDMI (jen jeden ve verzi 2.1), dva USB 2.0, RJ-45 pro Ethernet, S/PDIF a čtyři mikrofony sloužící pro hlasové ovládání. Zvukový subsystém čítá devět reproduktorů o celkovém výkonu 65 W. Samozřejmostí je Dolby Atmos.

Mi TV Lux se začne prodávat v mateřské Číně již zítra. Stojí 13 000 juanů, což je v přepočtu přibližně 53 000 Kč s DPH. Jestli se televizor dostane i do Evropy (s příslušným DVB-T2 tunerem), zatím nevíme.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, 4K TV, Dolby Atmos, HDMI 2.1, HDR, HDR10 Plus, OLED, PS5, Xiaomi, Dolby Vison

Určitě si přečtěte

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

Láska je láska, Vrcholné umění, Loving Annabelle, Děcka jsou v pohodě. Proč vyobrazení vášně v lesbických romancích působí opravdověji?

33 Marek Čech

Marek Čech
Filmy a seriály
Xavian Stella Esclusiva: parádní české podlahové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Xavian Stella Esclusiva: parádní české podlahové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Nové Xavian Stella Esclusiva jsou ambiciózní sloupky, které mají s původními jmenovci společnou jen podobu na první pohled. Tak pěkné, tak čistě hrající, tak v konečném důsledku přirozené a snadno poslouchatelné reprosoustavy za dané peníze aby jeden pohledal.

36 Daniel Březina

Daniel Březina
Reproduktory
Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

26 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
Certifikace „DVB-T2 ověřeno“ brzy skončí, už nemá smysl. Podobný program teď čeká DAB+

Certifikace „DVB-T2 ověřeno“ brzy skončí, už nemá smysl. Podobný program teď čeká DAB+

15 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Přechod na DVB-T2DAB+DVB-T2