První pohled na nový Google Chromecast. Dostane svůj dálkový ovladač

První pohled na nový Google Chromecast. Dostane svůj dálkový ovladač

Nový Google Chromecast přinese především nový dálkový ovladač. Pokud se na něj podíváme, tak především uvidíme dvě bílá tlačítka na přímé spouštění služeb Netflix a YouTube. A k tomu černé pro Google Assistant. Zbytek slouží pro navigaci, zapnutí a vypnutí, ztlumení a další drobnosti.

Google-Chromecast-mit-Google-TV-1600431241-0-12.jpg

Samotný přístroj pro streamování vypadá na první pohled stejný, tedy zde bude HDMI pro přípojení k televizoru a USB pro napájení. Hlavní rozdílem tedy bude zjednodušení a zrychlení přístupu k službám a větší nezávislost na smartphnou, který je nyní pro využívání Chromecastu naprosto nezbytný a přístup se řídí přes aplikaci, kde musíte zvolit streamování právě přes Chromecast.

Dá se předpokládat, že nový Google Chromecast bude mít operační systém Android TV, pravděpodobně přejmenovaný na Google TV. Co se ceny týče, tak se předpokládá, že ji Google udrží kolem 50 Euro.

Zajímavostí je, že dle předběžných informací si zájemce bude moci vybrat ze tří barev - summer melon (odstín červená), rock candy (asi bílá) a summer blue (modrá). Předpokládaný termín uvedení na trh je 30. říjen 2020.

Zdroj: winfuture.de

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud