První řada televizorů Panasonic HX710E s Android TV je už v obchodech

První řada televizorů Panasonic HX710E s Android TV je už v obchodech

Dlouhá léta se Panasonic u televizorů držel svého vlastního systému (nejdříve Firefox OS, nyní MyHomeScreen), až letos na podzim udělal změnu. Řada Panasonic HX710E je první, která má operační sytém Android TV 9.0. 

Televizory jsou osazeny 50 Hz VA panely mají stranové Edge LED podsvícení. Podporovány jsou HDR formáty Dolby Vision, HDR10 a HLG. Zvuková část má výkon 2x 10 W a nabízí také Dolby Atmos. Co se vstupů týče, tak jsou zde 4 vstupy HDMI 2.0b s podporu ALLM režimu. 

obrazek.jpg

K Androidu samozřejmě patří integrovaný ChromeCast, hlasové ovládání Google Assistent, nechybí aplikace Netflix, Amazon, HBO, či YouTube. Nový 4K televizor se vyrábí ve čtyřech velikostech:

  • 43" (orientační cena 13 500 Kč)
  • 50" (orientační cena 15 000 Kč)
  • 55" (orientační cena 16 000 Kč)
  • 65" (orientační cena 23 600 Kč)

Kromě modelové řady HX710/HX700 jsou všechny letošní televizory stále s firemním systémem MyHomeScreen, a to včetně špičkových 4K OLED televizorů. Jak tomu bude příští rok, to se necháme překvapit, nicméně Panasonic dlouhodobě zastává pozici, že i vlastní systém ho odlišuje od konkurence.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud