První trailer na komedii Mimořádná událost od držitele Českého lva

30. prosince 2021
TWEET SDÍLET

Málokdy stojí za pozornost trailer na českou komedii, byť je v naší zemičce již tradicí, že právě české komedie mají často překvapivě velké divácké úspěchy. nová česká komedie Mimořádná událost svým názvem sice vyloženě o pozornost říká (ale o to samozřejmě může být větší zklamání).

Film Mimořádná událost bude druhým filmem režiséra a scénáristy Jiřího Havelky, který si za svoji prvotinu Vlastníci odnesl Českého lva. Film byl nominován celkem na třináct ocenění, z toho získal tři. V novince se komediálního žánru drží.

Co o filmu říká oficiální info? Malebnou českou krajinou projíždí motoráček. Lidé uvnitř sedí, švitoří, nebo naopak mlčí, pokukují z oken nebo pospávají. Vlak se náhle porouchá a strojvůdce Miloš musí vystoupit z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojící v mírném spádu se však samovolně rozjede zpět do výchozí stanice a vyděšenému Milošovi nezbývá než se poklusem vydat za ním.

Cestující ocení, že zase jedou, ale záhy si uvědomí, že špatným směrem. Hlasitě protestují a dožadují se informací. Kabina strojvedoucího je neprodyšně uzavřená a nikdo se zpoza dveří neozývá. Mezi cestujícími se šíří první ataky paniky – že by to byl únos, pomsta nebo naprosté selhání systému?

Kontakt s okolím prostřednictvím mobilních telefonů selhává a nepomáhá ani zoufalý křik z oken. Cestující za pomocí brutálních prostředků a myslivcovy pušky otevřou dveře obou kabin strojvůdce, ale dosáhnou pouze potvrzení svých nejhorších očekávání, a to - že motoráček nikdo neřídí…

Jak jsem zmínil, tak o režii i scénář se opět postaral Jiří Havelka, na scénáři se podílí i David Dvořák. Ve filmu si zahrají například Jana Plodková, Igor Chmela, Jenovéfa Boková, Jaroslav Plesl, či Alois Švehlík. Premiéra bude už v únoru, přesněji 3.2.2022.

Témata článku: Filmy a seriály, Trailer