První trailer na seriál podle videoherní série Halo vypadá opravdu velkolepě

První trailer na seriál podle videoherní série Halo vypadá opravdu velkolepě

Adaptace ságy Halo se připravovala skoro deset let. Na E3 2013 Microsoft oznámil, že jeho xboxová divize spolupracuje se Stevenem Spielbergem, který měl na projekt dohlížet coby hlavní producent. Kamery se ale nakonec rozeběhly až loni a 24. března se budeme moci přesvědčit o tom, jestli se čekání vyplatilo.

Halo: The Series se má odehrávat před událostmi z her a pojede po vlastní dějové lince, byť se stejnými postavami. To fanouškům série může přinést několik překvapení a od nováčků se zase nebude vyžadovat, aby měli odehráno stovky hodin. Zkrátka stačí, aby měli rádi military sci-fi.

Seriál se podívá na zrod programu Spartan, jehož cílem bylo vytvořit supervojáky, kteří by lidstvo chránili před invazí mimozemských Coventantů. První plnohodnotný trailer ukazuje, že se na výpravě opravdu nešetřilo. Na dvou minutách vidíme spoustu akce ve vesmíru i na planetách a samozřejmě i ikony série – vojáka Master Chiefa a umělou inteligenci Cortanu. Tu mimochodem namluví herečka Jen Taylor, která jí propůjčila hlas i ve videohrách.

Halo: The Series odvysílá americká streamovací služba Paramount+. Ta v Česku není dostupná, v průběhu letošního roku by ale u nás a ve zbytku Evropy měla odstartovat SkyShowtime, která spojí právě obsah Paramountu+ a Peacocku, tedy dvou amerických rivalů.

Společnosti ViacomCBS a Comcast se ale na mezinárodním trhu rozhodly spolupracovat, takže na jednom místě bude obsah Paramount Pictures, Universal Pictures, Miramaxu, MTV, NBC, Comedy Central, Nickelodeonu, Showtimu atd.

Určitě si přečtěte

Články odjinud