QD-OLED televizory Samsung by mohly být v prodeji v roce 2021

26. srpna 2020
TWEET SDÍLET
QD-OLED televizory Samsung by mohly být v prodeji v roce 2021

Samsung je sice globální jedničkou v televizorech a také v QLED TV, nicméně LG zase boduje u více výrobců se svými OLED panely. Samsung se už ale nechal slyšet, že vyvíjí technologii QD-OLED, která kombinuje výhody obou technologií.

Hybridní technologie QD-OLED nebude už potřebovat samostatné LED podsvícení, ale modrá OLED vrstva (organická) se postará o modrou barvu a o podsvícení, načež červená a zelená Quantum Dot vrstva (anorganická) dodá zbytek. Ve výsledku tak bychom měli mít technologii s bodovým řízením jasu, ale s cenou nižší, než kolik stojí OLED panely. 

Klepněte pro větší obrázek

Podle businesskorea a společnosti pro průzkum trhu Omdia dodal Samsung Display již prototypy QD-OLED panelů televizním divizím firem Samsung, Panasonic a Sony. Stejný zdroj uvádí, že Samsung začne sériově vyrábět QD-OLED panely v třetím čtvrtletí roku 2021, což by znamenalo, že první televizory s QD-OLED obrazovkou by se začaly prodávat koncem roku 2021. Dostupné by měly být velikosti 55", 65", 78" a 82". O 50" velikosti (konkurentu současného 48" 4K OLEDu od LG) se neuvažuje, Samsung ale údajně zvažuje výrobu 32" herního QD-OLED monitoru.

Zajímavé je, že prototypy QD-OLED obrazovek mají i Sony a Panasonic, tedy firmy, které v současné době vyrábějí OLED televizory s panely od LG. Samsung oficiálně oznámil investici do QD-OLED technologie už loni, tj. v roce 2019. Konec roku 2021 sice zní slibně, ale pokud se podíváme zpět, tak uvedení OLED se několik let odkládalo, protože výroba byla příliš drahá a chybová. Je tedy otázkou, jak úspěšně se podaří produkci QD-OLED panelů spustit, dá se odhadnout, že drobné problémy přijdou, reálněji tedy vypadá, že bychom se uvedení prvních sériových QD-OLED televizorů mohli dočkat spíše na CESu v lednu 2022 (pokud se tedy bude konat, neboť CES 2021 byl zrušen).

Zdroj: businesskorea

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Samsung, Quantum Dot, QD OLED


Hry zadarmo, nebo se slevou: halloweenské akce a Among the Sleep zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: halloweenské akce a Among the Sleep zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Týden Živě: Čipy nejsou a jen tak nebudou. Chybí i další suroviny

Týden Živě: Čipy nejsou a jen tak nebudou. Chybí i další suroviny

** Škoda Auto opět varuje, že utlumí výrobu ** Spočítali jsme , kolik používáte doplňků v prohlížeči ** Sledujte souhrn událostí končícího týdne

Filip KůželJakub Čížek
Týden ŽivěVideo
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály