QLED TV TCL řady C72+ a Mini LED C82 jsou Calman Ready a nabídnou auto-kalibraci obrazu

27. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Podobně jako jiní výrobci TV nyní i TCL oznámila partnerství se společností Portrait Displays a nabídne u svých televizorů podporu kalibračního softwaru Calman a možnost automatické kalibrace obrazu. A to u televizorů TCL QLED řady C72+ a Mini LED C82. Obě řady byly uvedeny na evropský trh v dubnu 2021. 

Klepněte pro větší obrázek

„Společnost Portrait Displays je ráda, že je nyní software Calman přístupný na televizorech v obývacích pokojích a filmových studiích po celém světě společně se značkou TCL,” komentuje Eric Brumm, prezident a CEO společnosti Portrait Displays, a dodává: „Díky integraci technologie Calman Ready do nových televizorů TCL QLED řady C72+ a Mini LED C82 je kalibrace jednodušší, konzistentní a automatizovaná.“ 

Prémiové modely LCD televizorů roku 2021 tak mohou plně využívat kalibrační možnosti formátů Dolby Vision, HDR10+, HDR10, HLG, SDR při využití technologie 3D LUT 17x17x17. To znamená, že je možné využít až 4 934 kalibračních bodů pro profesionální kalibraci obrazu. Lze tak získat obraz s extrémně nízkými barevnými chybami, a to plně automaticky a rychle.

Pokud si chcete svůj televizor zkalibrovat, tak pro automatickou kalibraci budete potřebovat optickou sondu X-Rite i1Display, X-Rite i1Pro nebo Spyder 5 a software CalMAN Home. Ten stojí 145 dolarů. Aktuálně ještě verze pro TCL není dostupná.

Klepněte pro větší obrázek

Co znamená “Calman Ready”?

Calman je nejvíce využívaný placený software pro kalibraci barev vyvinutý společností Portrait Displays. Software se využívá v hollywoodských filmových studiích i jinde po celém světě, splňuje požadavky prostředí, které je náročné na přesné podání barev, kde kalibrace, reportovaní, verifikace a ověření jsou klíčovými prvky.

“Calman Ready” je označení monitorů a zařízení, které bezproblémově komunikují se softwarem Calman. Kompatibilní monitory a zařízení pak mohou být kalibrovány softwarem Calman pro vylepšení kvality zobrazovaných barev a jejich přesnost.

Zdroj: TCL, flatpanelshd

Témata článku: , , , ,