Řada Sharp AQUOS LE830E přesvědčuje vylepšenou technologií Quattron a novými funkcemi

19. dubna 2011

„All inclusive“ najdete nyní i u televizorů: přístroje nové řady Sharp AQUOS LE830E vás o tom přesvědčí díky vylepšené technologii Quattron nejen velmi ostrým obrazem a přirozenými barvami v 2D a 3D režimu, ale také nabídkou možnosti surfování po internetu. Rovněž integrují jedno velké plus pro životní prostředí: LCD televizory AQUOS obdržely certifikáty potvrzující nejvyšší A třídu EU energetické efektivity a ekoštítek EU (tzv. „Eko-květinku“). Mají mimořádně nízkou spotřebu elektrické energie a pomáhají tak zároveň ušetřit peníze.

Vidět nový filmový trhák v 3D nebo online vybírat nejvhodnější sedačku do vašeho obýváku – to vše je nyní možné zvládnout pouze s jedním přístrojem: televizory nové řady Sharp AQUOS LE830E nabízejí nejen vše to, co se očekává od moderního LCD televizoru, ale mají také mnoho dalších praktických funkcí.

„Dosáhnout optimální kvalitu obrazu a špičkového designu při pokud možno nízké spotřebě elektrické energie – tento požadavek u nás stojí při vývoji každého nového výrobku na prvním místě,“ říká Andreas Kellner, marketingový manažer pro spotřební elektroniku společnosti Sharp pro oblast střední a východní Evropy. „Naším cílem je neustále vyvíjet inovativní technologie, používat je v našich výrobcích a jako bonus nabízet našim zákazníkům množství nových doplňkových funkcí. Modely řady AQUOS LE830E jsou toho nejlepším příkladem: nové technologie zajišťují nízkou spotřebu elektrické energie a zároveň tu nejlepší kvalitu obrazu. Navíc funkce AQUOS NET+ nabízí volný přístup k internetu a obrazovky nové řady LE830E jsou také vybaveny speciální vrstvou minimalizující světelné odlesky pro co nejkvalitnější obraz.“

Když se snoubí technologie a design

Přes nabídku AQUOS NET+ má divák přístup aktuálně k téměř 70 různým widgetům, jako je například video na přání Viewster. V reklamní přestávce si můžete přečíst e-maily nebo se podívat na aktuální televizní program – nebo dokonce využít zcela volný přístup k internetu.

Nové televizory AQUOS řady LE830 mají Full HD High-Speed LCD panel a dodávají se v provedení s úhlopříčkami 40 a 46 palců (102 a 117 centimetrů). Opticky působí štíhlý design s rámem širokým pouhý 1 palec (2,5 centimetrů) jako šperk. Díky vylepšené technologii Quattron s optimalizovaným mechanismem výpočtu barev garantují přístroje velmi ostrý obraz a přirozené barvy jak v 2D, tak i ve 3D režimu. Součástí dodávky jsou i 3D brýle. Za názvem Quattron se ukrývá nová čtyřbarevná pixelová struktura nejnovějšího LCD panelu od společnosti Sharp, kde jsou dosavadní pixely tří základních barev (RGB) doplněny o čtvrtý (RGB+Y). Světlejší žlutý podíl v obrazových bodech přinesl lepší světelnou propustnost LCD panelu a tím podstatné snížení spotřeby energie. Televizorům řady AQUOS LE830E byl proto udělen nový energetický TV štítek EU (třída energetické efektivity A) a ekoštítek EU.

Díky trojici digitálních tunerů mohou televizory přijímat satelitní, kabelový i pozemní televizní signál a proto už není nutný potřeba vlastní set top box pro příjem každého z nich zvlášť.

Zvláště pro hotely a restaurace je zajímavá možnost tzv. USB klonování: všechna nastavení televizoru lze uložit na USB flash disk a potom převzít pro všechny srovnatelné modely. Více přístrojů tak stačí nastavit pouze jednou.

Televizory AQUOS řady LC-830E budou na trhu v České republice dostupné od května letošního roku.

Témata článku: Sharp, Tiskové zprávy


Manipulace, neomezená moc a zisk na prvním místě. Kauza Facebook Papers otřásá Zuckerbergovým impériem

Manipulace, neomezená moc a zisk na prvním místě. Kauza Facebook Papers otřásá Zuckerbergovým impériem

** Whistleblowerka vynesla tisíce interních dokumentů Facebooku ** Síť nezvládá moderovat hate speech ani dezinformace ** Zuckerberg nemá nikoho, kdo by se mu postavil

Lukáš Václavík
CenzuraKauzyFacebook
Cetin začne pomalu rušit xDSL ve prospěch optiky. Trend míří i do Česka

Cetin začne pomalu rušit xDSL ve prospěch optiky. Trend míří i do Česka

Lukáš Václavík
VDSLOptické kabelyCETINPřipojení k internetu
watchOS 8: Hodinky od Applu se naučí rozpoznat nový trend a upozorní na problém

watchOS 8: Hodinky od Applu se naučí rozpoznat nový trend a upozorní na problém

** Apple představil nový operační systém watchOS 8 ** Hodinky Apple Watch díky němu získají řadu funkcí ** Evidentní je například snaha o navození duševní rovnováhy

Karel Kilián
watchOSApple Watch
Nabídky operátorů v květnu: nové 5G telefony, slevy a konferenční mikrofon

Nabídky operátorů v květnu: nové 5G telefony, slevy a konferenční mikrofon

** Kompletní přehled nabídky všech tří českých operátorů ** T-Mobile stále nabízí velké slevy k paušálům ** V nabídce je i zajímavé příslušenství nebo notebooky

Jan Pánek
CeníkNákup a cenyOperátoři
Nový deníček z Marvel’s Guardians of the Galaxy se soustředí na hudbu

Nový deníček z Marvel’s Guardians of the Galaxy se soustředí na hudbu

Také herní Strážci budou napěchovaní skvělými retro songy.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyVideo
Mobil od ČEZ má nové tarify. Vnutí data do všech paušálů, nejnižší zdraží o 50 Kč

Mobil od ČEZ má nové tarify. Vnutí data do všech paušálů, nejnižší zdraží o 50 Kč

Jan Láska
Mobil od ČEZTarify a mobilní službyVirtuální operátoři