Radostné vánoční svátky a zadlužený nový rok

27. listopadu 2007
TWEET SDÍLET
Kupovat elektroniku na úvěr nevypadá příjemně, ale přiznejme si, kdo nechce občas udělat sám sobě či druhým radost?

Hitem letošních Vánoc bude podobně jako v minulých letech elektronika. Vyplývá to z ankety společnosti GE Money Multiservis mezi nejvýznamnějšími obchodníky v České republice. Favority jsou mp3 přehrávače, mobily, malá bílá kuchyňská technika, počítače a notebooky. Mezi nejvíce nakupovaným zbožím nebudou také chybět DVD rekordéry a ploché televize. Z ankety vyplývá, že 30 % spotřebitelů plánuje koupit svým blízkým elektroniku, 35 % kosmetické zboží, 25 % DVD a knížky, 35 % hračky, 15 % zájezd a 20 % oblečení.

„Mp3 přehrávače, mobily a CD k vypalování jsou určeny především mladým lidem. Ženy dostávají malou bílou techniku a výrobky sloužící k péči o tělo jako jsou například fény nebo depilátory. Oblíbeným ženským dárkem jsou také elektronické osobní váhy. Počítače jsou určeny především pro muže a teenagery,“ uvedl marketingový ředitel společnosti DATART Jiří Černák.

Ve spolupráci s redakcí časopisu Osobních finance jsme pro vás připravili přehled nabídek nejvýznamnějších finančních společností. „Podle našich zkušeností budou mezi nejprodávanější zboží patřit ploché televize, DVD rekordéry a další prvky takzvané digitální domácnosti,“ řekl Jiří Klíčník, generální ředitel řetězce Electro World v České republice. A jak se na financování podzimních lákavých nabídek připravily naše nejvýznamnější finanční společnosti? Na to jsme se zeptali jejich zástupců.

BAWAG Bank

BAWAG Bank nabízí dva typy spotřebitelských úvěrů. Klasický spotřebitelský úvěr nazvaný Osobní půjčka a modifikovaný spotřebitelský úvěr určený na splacení stávajících úvěrů, jako jsou např. kreditní karty, kontokorenty apod., pod názvem IQ půjčka. U IQ půjčky to funguje tak, že splátky úvěrů, které chcete IQ půjčkou splatit, se při zkoumání bonity nezapočítávají do výdajů. Sami si půjčíte peníze, kterými se splatí vaše úvěry a pokud jste dostatečně bonitní, můžete si půjčit ještě další hotovost – tu můžete použít na cokoliv chcete. Parametry a podmínky jsou u obou úvěrů stejné. Banka vám půjčí minimálně 20 000 Kč a maximálně 500 000 Kč, doba splatnosti je 12-72 měsíců. Půjčky jsou zásadně bez ručitele a splátky jsou od 399 Kč měsíčně při RPSN 11,77 %.

Není potřeba mít účet u BAWAG Bank, i když je jeho otevření, vedení i zrušení zdarma. Pokud máte připraveny veškeré dokumenty a splňujete podmínky, přidělení úvěru (peníze na účtu vedeném u BAWAG Bank) můžete mít do 24 hodin od schválení žádosti. Velkou výhodou je předčasné splacení úvěru kdykoliv a bez poplatků. V měsíční splátce je zahrnuto vše, včetně poplatku za vedení úvěrového účtu a poplatku za poskytnutí půjčky. Nic navíc se neplatí, vše je v jedné splátce. Doplňkově si můžete zvolit i jedno ze dvou nabízených pojištění proti neschopnosti splácet, které bude opět zahrnuto v konečné měsíční splátce.

Jak získat

Stačí zavolat kdykoliv na zelenou linku 800 700 800, kde operátoři provedou s volajícím předběžné propočty a do druhého pracovního dne se vám ozve bankéř, který si s vámi domluví další postup či schůzku. Rovněž je možné využít on-line kalkulačky na webu banky a nechat na sebe kontakt, banka vás opět do druhého pracovního dne bude kontaktovat.

Podmínky

Pro získání úvěru u BAWAG Bank je nutné být starší 18 let, mít čistý měsíční příjem nad 10 000 Kč (15 000 Kč pro OSVČ), pevnou telefonní linku do zaměstnání (OSVČ mohou mít mobil s paušálem), pevnou telefonní linku domů nebo mobilní telefon a hlavně podat žádost. Zaměstnanci potřebují 2 doklady totožnosti, dále 3 poslední výpisy z bankovního účtu, kam chodí mzda, nebo potvrzení o výši příjmu nebo poslední 3 výplatní pásky. OSVČ musejí doložit 2 doklady totožnosti, kopii živnostenského listu, poslední 2 daňová přiznání a potvrzení o bezdlužnosti z FÚ. Administrativně složitější podmínky mají manželé se společným jměním, při úvěru nad 50 000 Kč musejí doložit doklad totožnosti manžela/ky a podpis manžela/ky jako spolužadatele/ky. Pokud chcete započítat příjmy manžela/ky, je nutné tyto příjmy doložit stejnými dokumenty jako u žadatele.

Tip:

Do konce 2007 má banka akci, v rámci které neúčtuje poplatek za poskytnutí úvěru. Můžete tak ušetřit 1 % z poskytnuté částky.

 

Citibank

Citibank se pro letošní rok na spotřebitele opravdu připravila. Podle své tiskové mluvčí Markéty Dvořáčkové ve čtvrtém čtvrtletí očekává přibližně 15% nárůst prodeje v porovnání se zbytkem letošního roku. A právě proto pro předvánoční období připravila Citibank půjčku se sníženými úroky. Například 30 000 Kč na 36 měsíců nabízí při úročení 8,99 % a s měsíční splátkou 963 Kč (RPSN je 13,93 %). Úvěry v objemu 50 000 Kč mají při stejné splatnosti sazbu jen 9,45 % ročně (RPSN 12,91 %).Splácení úvěru lze rovněž pojistit, a pokud půjčku splatíte předčasně, Citibank vám neúčtuje žádné sankce. Za vedení úvěrového účtu zaplatíte 49 Kč měsíčně.

Jak získat

Tuto nabídku lze získat jak na pobočkách a prodejních místech Citibank, tak přes internet. Rovněž není nutné mít v bance běžný účet a nemusíte ji dokonce ani navštívit. Stačí zavolat a osobní bankéř přijde za vámi.

Podmínky

Věk minimálně 25 let. Půjčku lze poskytnout i žadatelům ve věku 21-24 let, pokud již bez problémů splácí jiný úvěr u libovolné banky v České republice nejméně 12 měsíců nebo pokud v minulosti bez problémů spláceli bankovní úvěr s dobou splatnosti minimálně 12 měsíců. Musí jít o úvěr(y) s pravidelnými měsíčními splátkami, nestačí tedy kreditní karta nebo kontokorent. Čistý měsíční příjem musí být od 12 000 Kč (se spolužadatelem příjem od 9 000 Kč, společně 18 000 Kč), pracovní poměr minimálně 6 měsíců u současného zaměstnavatele, pevná linka do zaměstnání, vlastní mobilní telefon nebo pevná linka domů. OSVČ musejí mít minimálně 30 let a minimálně 3 roky působit v dané sféře podnikání.

 

Československá obchodní banka

V nabídce naleznete dva typy půjček. Půjčka na cokoliv je určena zájemcům od 18 let, kteří hledají rychlý zdroj peněz, její účel bance nemusíte sdělovat. Půjčka může být ve výši až 300 000 Kč na jednoho žadatele bez zajištění. Výši půjčky a splátky si lze nastavit podle potřeb, doba splatnosti je až sedm let. Jednorázově z ní jde čerpat ihned po schválení žádosti. Půjčka na lepší bydleníje určená občanům, kteří si chtějí pořídit nebo modernizovat bydlení. Peníze lze získat do druhého pracovního dne od podpisu smlouvy, a to podobně jako u první zmiňované půjčky až 300 000 Kč pro jednoho žadatele bez zajištění. Výši splátek si určujete sami a splatnost je až 10 let. V současné době ČSOB nabízí tzv. předschválené limity, které se pohybují od 20 do 200 tisíc korun. Limity se vypočítávají individuálně pro každého klienta banky. V případě, že máte předschválený úvěrový limit, víte přesně, kolik je vám banka ochotna na daný produkt půjčit a nemusíte dokládat své příjmy. Proces poskytnutí úvěru je tak jednodušší a pohodlnější.

Klienti bez předschváleného limitu a neklienti mohou získat informace o možnosti získat úvěrový produkt v ČSOB prostřednictvím kalkulačky na internetu, která ukáže, na jakou sumu jsou schopni se svými příjmy a životní situací dosáhnout.

Jak získat

Na pobočkách ČSOB a na základě předschválených limitů.

Podmínky

Vedení účtu u ČSOB, věk 18 – 65 let, doložit příjmy žadatele, případně spolužadatelů, spoludlužníků a ručitelů a předložit dva doklady totožnosti, občanský průkaz a např. řidičský průkaz.

 

GE Money Bank

GE Money Bank (GEMB) nabízí tzv. Expres půjčku. Jedná se o neúčelový úvěr, u kterého banka nevyžaduje žádné ručení, přičemž o poskytnutí rozhodne banka na počkání. Slibuje průměrně do 2 minut, do dalších 5 minut pak máte peníze na účtu. Prostřednictvím Expres půjčky si můžete půjčit 30 až 200 tisíc Kč. Dobu splatnosti si můžete standardně zvolit podle svých požadavků v délce 24, 30, 40, 50, 60 a 72 měsíců. U vybraných úvěrů je to nyní i 84 měsíců. Zajímavostí je, že Expres půjčka umožňuje finanční prostředky doplňovat o již splacenou částku do výše původního úvěrového rámce, takže můžete úvěr splácet téměř donekonečna, pokud vám to vyhovuje. Podzimní nabídka láká na zvýhodněné splátky pro úvěry v hodnotě 60, 70 a 100 tisíc Kč. GE Money Bank u těchto půjček snížila úrokovou sazbu a zároveň prodloužila dobu splatnosti až na 84 měsíců. Půjčení 60 000 Kč vyjde na 1 111 Kč měsíčně, půjčka ve výši 70 000 Kč na 1 222 Kč a půjčka ve výši 100 000 Kč na 1 666 Kč měsíčně. To vše při splatnosti 84 měsíců a garantované měsíční splátce pro všechny klienty. Za předčasné splacení úvěru si GEMB řekne o 5 % z předčasně splacené jistiny (min. 1 000 Kč).

Jak získat

O poskytnutí Expres půjčky lze požádat na obchodních místech banky, on-line prostřednictvím internetu a také prostřednictvím bankomatů GE Money Bank, kam zadáte své telefonní číslo. Nejpozději další pracovní den vás zkontaktuje bankéř GE Money Bank a dohodne s vámi vše potřebné. Tento způsob kontaktu mohou využít i zájemci o úvěr, kteří nejsou klienty GE Money Bank. Prostřednictvím telefonní infolinky můžete předběžně zjistit, zda vy osobně můžete úvěr získat, v jaké výši a s jakou měsíční splátkou.

Podmínky

Věk nad 18 let, trvalé bydliště a kontaktní adresa na území ČR, trvalý zdroj příjmu, pevná telefonní linka do zaměstnání, běžný účet vedený u GE Money Bank. Při žádosti o půjčku je nutné předložit občanský průkaz, druhý doklad totožnosti, potvrzení o příjmu nebo daňové přiznání za minulý rok a živnostenský list, jeden až dva doklady znějící na vaše jméno a adresu, například vyúčtování za telefon, elektřinu, plyn či nájem, dále pak výpis z účtu v jakékoliv bance (i v GE Money Bank). Doklady znějící na jméno a adresu nemusíte předkládat, jestliže máte u GE Money Bank veden běžný účet déle než 4 měsíce.

Tip

V rámci podzimní nabídky nabízí GE Money Bank odložení první splátky až o 3 měsíce.

 

Komerční banka

Komerční banka (KB) preferuje tzv. Půjčky bez rizika, jak nazývá dva spotřebitelské úvěry Osobní úvěr a Perfektní půjčku. Jejich součástí je totiž pojištění schopnosti splácet. Tyto úvěry lze předčasně splatit bez sankcí. Klienti KB oslovení directmailovou kampaní, bankovním poradcem KB nebo telefonním centrem KB nemusejí dokládat příjem a postačí jim pouze předložit jeden doklad totožnosti. KB připravuje od listopadu speciální podzimní úvěrovou nabídku, ale do uzávěrky tohoto čísla nám ji banka nechtěla prozradit.

Jak získat

Na pobočkách banky nebo přímou kampaní.

Podmínky

Žadatel musí být starší 18 let a doložit dva doklady totožnosti a doklad o příjmu.

 

Poštovní spořitelna

Neúčelový spotřebitelský úvěr je úvěr k nepodnikatelským účelům, má charakter půjčky a je určen k financování osobních potřeb bez uvedení účelu použití prostředků. O úvěr mohou požádat stávající klienti banky, kteří mají v bance vedený postžirový účet nebo jiný osobní účet u ČSOB, rovněž i klienti noví, kteří ještě účet nemají a mohou si ho založit až po schválení úvěru. Účelový úvěr je spotřebitelský úvěr na řešení osobních potřeb k nepodnikatelským účelům. Prokázání účelu půjčky je odměňováno nižší úrokovou sazbou a delší dobou splácení. Účel úvěru je specifický. Na bydlení je určen na pořízení, výstavbu, rekonstrukci či modernizaci vašeho bydlení nebo rekreačního zařízení. Na vzdělání se poskytuje na financování vašeho studia či dalšího vzdělání s možností odkladu splátek jistiny po dobu studia, maximálně po dobu 5 let a je poskytován a veden bez poplatků. Na vozidlo je určen výhradně na pořízení vozidla a v případě úvěru nad 200 000 Kč je požadována vinkulace havarijního pojištění ve prospěch banky.

Jak získat

Na obchodních místech poštovní spořitelny a na poštách.

Podmínky

Poštovní spořitelna půjčuje v zásadě občanům ČR, EU a EHP, kteří mají příjem v Česku, jsou starší 18 let a v době splatnosti půjčky nepřesáhnou 65 let věku. Klientem banky se přitom musí stát nejpozději v den podpisu smlouvy o půjčce a zároveň musí prokázat důvěryhodnost a schopnost splácet. K prokázání totožnosti musíte předložit dva doklady, občanský průkaz nebo cestovní pas, průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny, rodný list atd. V některých případech je nutný také doklad o příjmech. Příjmy ze závislé činnosti se ale prokazovat nemusí, pokud je příjem již určitou dobu směřován do příslušné banky. V opačném případě je zapotřebí potvrzení zaměstnavatele o průměrné výši měsíčního příjmu. U příjmů ze závislé činnosti u více zaměstnavatelů a u příjmu z podnikání je potřeba doložit příslušné přiznání k dani z příjmu. Pokud dodáte všechny potřebné doklady, banka zaručuje vyřízení žádosti do 30 minut, a poté již odcházíte s načerpaným úvěrem.

 

Raiffeisenbank a eBanka

Raiffeisenbank a eBanka (eRB) nabízejí spotřebitelský úvěr Rychlá půjčka. Úvěr lze poskytnout od 20 tisíc do 500 tisíc korun, úroková sazba se pohybuje od 8,8 procenta. Úvěr je bezúčelový, lze jej tedy použít na cokoli. Při splnění podmínek jsou peníze na účtu do 24 hodin. Nově obě banky nabízejí možnost konsolidace půjček, které mají spotřebitelé u jiných finančních subjektů. Od listopadu eRB začne nabízet účelový úvěr určený na bydlení. Úvěr bude nabízen s úrokovou sazbou od 6,8 procenta a bude určen především na investice do bydlení a nákupu spotřebních předmětů do domácnosti. Dalšími možnostmi využití tohoto úvěru bude financování zdravotní péče, například lázní, plastické operace apod., či vzdělání jako je studium na vysoké škole, MBA, jazykové vzdělávání nebo zahraniční studium.

Jak získat

Na všech pobočkách eBanky a Raiffeisenbank, přímým oslovením ze strany banky, online žádostí přes účet eKonto.

Podmínky

Minimálně 18 let a platný občanský průkaz. Zaměstnanci doloží potvrzení o příjmu potvrzené zaměstnavatelem, OSVČ přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Banka vyžaduje pevnou linku domů nebo do zaměstnání, tu lze nahradit vyúčtováním za mobilní telefon s paušálním tarifem ve výši alespoň 150 Kč, zní-li na vaše jméno.

Tip

Novinkou je odpuštění poslední splátky pro klienty banky s dobrou platební morálkou.

 

UniCredit Bank

Banka UniCredit Bank nabízí hotovostní úvěr určený k financování libovolných osobních potřeb. Půjčí vám minimálně 50 tisíc a maximálně 300 tisíc Kč. Při částce do 100 tisíc Kč je doba splatnosti úvěru 1 až 4 roky, při částce vyšší lze splatnost prodloužit až na pět let. Pokud úvěr předčasně celý splatíte, neplatí se žádný poplatek. Při částečném splacení úvěru si připravte až 2 000 Kč na poplatek, ale lze se z něj vysvobodit po dohodě s bankou.

Jak získat

Na pobočkách banky.

Podmínky

Podmínkou žadatele, spolužadatele i ručitele je pracovní poměr na dobu neurčitou, popřípadě mu je pravidelně obnovována pracovní smlouva, a není ve výpovědi či zkušební době. Podnikatel musí podnikat déle než jedno zdaňovací období. Mezi spolužadatele může patřit i manželka, ale maximálně čtyři spolužadatelé ze dvou domácností.

 

Volksbank

Na zájemce o peníze se dobře připravila i Volksbank. Od listopadu je v prodeji tzv. akční půjčka Vánočka. Tu získáte výhradně prostřednictvím VolksbankShopů v obchodních domech Kaufland. Půjčka Vánočka je speciální vánoční spotřebitelský úvěr ve výši 25 000 Kč, 40 000 Kč a 50 000 Kč se splatností 72 měsíců. Úvěr je nabízen jak novým, tak i stávajícím klientům VolksbankShopů. Nabídka Půjčka Vánočka je v prodeji až do konce roku 2007 a ke každé žádosti o tento produkt dostanete navíc dárek s vánoční tématikou.

Mezi celoročně nabízený spotřebitelský úvěr patří tzv. AKTIV půjčka. I ta je výhradně v nabídce VolksbankShopů. Úroková sazba se pohybuje od 15,10 do 17,40 % p.a. (RPSN 15,99 – 21,60 %), můžete takto obdržet 15 až 100 tisíc Kč při jedno až šestiletém splácení. Výše splátek začíná od 339 Kč měsíčně. Výhodou je sjednání půjčky bez poplatku a bez ručitele. Účet u banky není podmínkou a za vedení úvěrového účtu zaplatíte 50 Kč měsíčně.

Další nabídkou VolksbankShopů je Půjčka na domácnost s garantovanou úrokovou sazbou 8,99 % p.a. Pro domácnost si můžete půjčit 30 až 250 tisíc Kč a délka splácení je minimálně rok a maximálně 10 let.

Kamenné pobočky Volksbank nabízejí klasický spotřebitelský úvěr od 20 do 500 000 Kč, v individuálních případech až do 800 000 Kč. Je určen především k nákupu spotřebního zboží, k financování různých služeb a může také sloužit k financování nákupu či rekonstrukci nemovitostí. Splatnost je od 12 měsíců do 6 let. Úvěry nad 60 000 Kč se splatností do 3 let včetně jsou úročeny minimálně 10 % p.a., úvěry se splatností nad 3 roky jsou úročeny minimálně 10,20 % p.a.

Pro spotřebitelské úvěry v částkách 20 tisíc až 60 tisíc korun platí při splatnosti do 3 let včetně úroková sazba minimálně 13 % p.a. a úvěry se splatností nad 3 roky jsou úročeny minimálně 13,20 % p.a. Za přidělení úvěru se platí 1 % z výše úvěru, min. 500 Kč a poté 50 Kč měsíčně za vedení úvěrového účtu.

Volksbank umožňuje předčasné splacení spotřebitelského úvěru, ale v odůvodněných případech může banka požadovat poplatek (min. 500 Kč) za změnu smluvních podmínek ze strany klienta. K předčasné splátce nemusíte splnit žádné zvláštní podmínky, avšak mimořádnou splátku úvěru je nutné s banku předem písemně dohodnout, aby došlo k jejímu započtení.

Jak získat

Ve VolksbankShopech ve vybraných obchodních domech Kaufland a na pobočkách banky.

Podmínky

Je nutné doložit doklady prokazující příjmy, nejlépe měsíční výpisy z účtu, na který je zasílána mzda za poslední 3 měsíce. V případě úvěru max. do 150 tisíc korun postačí vyúčtování mzdy nebo platební pásky za 3 předchozí výplatní období. U půjčky na domácnost je nutné doložit dva doklady totožnosti. Pokud máte u Volksbank účet a chodí vám na něj příjem nejméně 3 měsíce, nemusíte ho dokládat.

 

Waldviertler Sparkasse von 1842

Spotřebitelské úvěry u Waldviertler Sparkasse von 1842 (WSPK) pořídíte od 15 do 200 tisíc Kč. Doba vyřízení žádosti trvá maximálně týden a úvěry jsou zásadně neúčelové. U WSPK lze úvěry kdykoliv předčasně splatit celé i jen jejich část, vše je zdarma a bez sankčního poplatku. Úroková sazba se pohybuje od 7,9 % p.a , poplatek za vyřízení žádosti činí 1 % z úvěrové částky a poplatek za vedení úvěrového účtu je 100 Kč čtvrtletně. V případě schválení žádosti si musíte u WSPK založit běžný účet, pokud ho již nemáte zřízený. Účet má minimální provozní náklady a WSPK patří dlouhodobě k nejlevnějším bankám.

Jak získat

Na pobočkách banky.

Podmínky

Zajištění formou blankosměnky, případně ručitelem nebo vinkulací životní pojistky, záleží na výši úvěrové částky. Je nutné doložit potvrzení o výši příjmu.


Nebankovní společnosti

Cetelem

Pro financování svých vánočních nákupů můžete využít Osobní půjčku Cetelem. Jde o neúčelovou půjčku, kterou Cetelem poskytuje až do výše 200 000 Kč. Pokud uvedete účel využití úvěru, zvýší se maximální výše do 1 milionu korun. V současné době nabízí Cetelem Osobní půjčku již od 8,5 % p.a. a tato nabídka platí až do konce roku 2007. Ke všem půjčkám lze sjednat pojištění neschopnosti splácet, které ochrání společnost i vás v případě nepříznivých životních situací, jako jsou dlouhodobá nemoc nebo ztráta zaměstnání.

Jak získat

Na pobočkách Cetelem, telefonicky nebo online na webu společnosti, kde můžete ušetřit za poplatek.

Podmínky

O Osobní půjčku Cetelem může zažádat občan ČR starší 18 let, který v době splacení půjčky nepřesáhne věk 65 let.

 

GE Money Multiservis

GE Money Multiservis nabízí dvě formy úvěru. Spotřebitelský Multiservis úvěr lze využít v síti více než 6 350 prodejen a nakoupit s ním zboží na splátky až do výše 75 000 Kč, určité druhy zboží až do 200 000 Kč. Ihned po nákupu se stáváte vlastníkem zakoupeného zboží. Multiservis úvěr lze sjednat rovněž přes internet. Druhou možností je bezúčelový Hotovostní úvěr, který lze získat prostřednictvím více než 200 finančních poradců v 11 regionálních kancelářích GE Money Multiservis či v kancelářích smluvních poradců. Rovněž si můžete telefonicky sjednat návštěvu poradce do domu klienta. Hotovostní půjčka je poskytována ve výši od 20 000 do 150 000 Kč, částka je pak převedena na účet a lze ji použít k jakýmkoliv účelům. Doba splácení se pohybuje od 24 do 72 měsíců.

Úvěry u GEMM lze kdykoliv předčasně splatit bez dodatečných poplatků. K úvěru lze také sjednat pojištění neschopnosti splácet.

Jak získat

U obchodníků spolupracujících s GE Money Multiservis a u externích poradců.

Podmínky

Pro získání úvěru od GEMM stačí předložit dva doklady totožnosti, občanský průkaz a druhým dokladem může být řidičský průkaz, pas, bankovní kartu, OK kartu, zbrojní průkaz nebo evropskou kartu pojištěnce. Není potřeba předkládat potvrzení o výši příjmu, nutný není ani ručitel či jiná forma zajištění.

Tip

V rámci speciální Vánoční nabídky nákupů na splátky nemusíte za zboží v místě nákupu nic platit a navíc získáte jako dárek encyklopedii v hodnotě 1 399 Kč.

 

Home Credit

Širokému okruhu zájemců o peníze je k dispozici hotovostní neúčelový úvěr Telefonní půjčka. Tento spotřebitelský úvěr si jednoduše vyřídíte po telefonu bez vyplňování složitých formulářů. Stačí, když zavoláte na bezplatnou zákaznickou linku 800 999 000 a sdělíte operátorovi požadované informace. Po schválení obdržíte poštou smlouvu, kterou podepíšete a zašlete zpět. Poté si hotovost vyzvednete na poště nebo jsou vám peníze zaslány na běžný účet. Výhodou je, že půjčku si vyřizujete z domova, takže máte dostatek prostoru i klidu k detailnímu prostudování veškerých smluvních podmínek. Přes telefon půjčí Home Credit 10 000 až 60 000 Kč se splatností od 10 měsíců . Úroková sazba začíná od 18,9 % p. a. Stávajícím klientům Home Credit individuálně poskytuje i další typy neúčelových hotovostních úvěrů až do výše 150 000 Kč. I ty se standardně vyřizují telefonicky a korespondenčně a úroková sazba u těchto úvěrů se pohybuje již od 12 % p. a. K půjče lze dokoupit pojištění proti nesplacení.

Telefonní půjčku je možné kdykoliv předčasně splatit, jedinou podmínkou je písemná žádost.

Kde získat

Na poštách, telefonicky.

Podmínky

Pro získání půjčky je potřeba dodat pouze doklad potvrzující trvalé bydliště, např. originál výpisu z běžného účtu, faktura za telefon, elektřinu, SIPO, internet apod. Základními podmínkami pro poskytnutí jakéhokoliv úvěru je občanství České republiky, věk minimálně 18 let a trvalý a dokladovatelný zdroj příjmů. S uzavřením ani vedením úvěru nejsou spojeny žádné vedlejší poplatky.

 

Půjčujte si a splácejte

Přestože se z mnoha médií ozývá varování před sjednáním nevýhodných úvěrů a určitě vnímáte informace o předlužování českých domácností, zadlužit se výhodně je rozumné a hlavně normální. A nezapomeňte, že nemusíte dělat jen radost druhým, ale i sami sobě. A právě úvěr může být vhodným prostředníkem.