Ragnarök – Konec světa 2: trailer na druhou sezónu úspěšného seriálu Netflixu je tady

18. května 2021
TWEET SDÍLET

Šestidílný seriál Ragnarök měl premiéru loni v lednu na Netflixu. Natočili ho sice Norové, ale vyrobila ho dánská produkční společnost. Seriál sklidil velmi pozitivní ohlas a je překvapivě kvalitní. 

Děj? Netflix praví: "V norském městečku, které sužuje znečištění a děsí tající ledovce, se konec světa zdá být až moc skutečný. K bitvě s dávným zlem bude potřeba legenda." V seriálu sledujeme bratrskou dvojici, která chodí na středí školu v malém městě. Jak se později ukáže, jeden z bratrů není běžný smrtelník... 

Klepněte pro větší obrázek

Norové v seriálu oživují dávné severské bohy, nicméně méně komiksově, než to udělal Marvel. Pro nás může být Ragnarök zajímavý tím, že jde o evropskou produkci, a tak Norsko je nám reáliemi, či způsobem chování a myšlení lidí přece jen bližší, než prostředí amerických seriálů.

Pokud se bojíte, že jde o ekologickou agitku, tak vězte, že podobně jako v ČR si z jediné postavy, která ekologické problémy bere vážně, dělají spolužáci srandu s tím, že to "moc žere". A podobně jako u nás, tak většina obyvatel městečka raději ohne záda a uhne místnímu zámožnému podnikateli, který je v podezření, že likviduje přírodu a umírají kvůli němu obyvatelé na chronické nemoci. A podobně jako u nás můžeme sledovat tlak na ty, kteří by se náhodou rozhodli nesklonit hlavu a zavřít oči.

Pokud jste první sérii neviděli, vřele doporučuji ke shlédnutí. Druhá sezóna má premiéru 27. května 2020

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: Filmy a seriály, Netflix, Filmy on-line, Trailer, Sci-fi