Rakouský Austrian Audio přidal dvoje levnější profesionální Hi-Fi sluchátka s drátem i bez

10. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Se sluchátky rakouského výrobce Austrian Audio jsme se už setkali, otestovali jsme jejich výborný studiový model Austrian Audio Hi-X55. Firmu založili bývalí zaměstnanci AKG, poté, co byla značka přemístěna do USA. Austrian Audio aktuálně vyrábí studiové mikrofony, sluchátka a dodává i audiosoftware. 

Nyní ke svým dražším modelům přidala velmi zajímavou dvojici  levnějších, nebo-li „budgetových“ sluchátek – modely Hi-X25BTHi-X15. Jak je z označení zjevné, tak první z nich je bezdrátový s Bluetooth a druhý klasický kabelový. Po zvukové stránce mají mít stejný neutrální a studiový charakter, jako jejich dražší sourozenci, tedy mají nabídnout čistý, analytický a přesný zvuk.

Klepněte pro větší obrázek
Austrian Audio Hi-X15

Levnější drátová sluchátka Austrian Audio Hi-X15 mají stát jen 99 Euro, u nás by tak mohla snad atakovat cenu 2 500 Kč. Jedná se o uzavřený, circumaurální model (tedy okolo uší) a je určen jak do nahrávacích studií, tak pro domácí využití, dle parametrů je lze však využít i venku.

Dodávaný kabel má délku 1,4 metru, je však odnímatelný a není tedy problém přikoupit delší. Firemní měnič má průměr 44 mm, frekvenční rozsah sluchátka mají 14 Hz až 24 000 Hz, impedance je 25 ohmů, citlivost 113 dBspl/V. Sluchátka samotná váží 255 gramů, všechny důležité části jsou kvůli odolnosti a stabilitě kovové, paměťová pěna v náušnících zajišťuje pohodlí i při několikahodinovém použití. 

Klepněte pro větší obrázek
Austrian Audio Hi-X25BT

Bezdtrátová sluchátka Austrian Audio Hi-X25BT mají stát 149 euro (zhruba 3 750 Kč), v základnu využívají identickou konstrukci i osazení, lze tady využít odnímatelný i 1,4m kabel USB-C/jack 3,5 mm, mimo to ale mají Bluetooth 5.0 a samozřejmě mikrofony pro případné telefonní hovory. Ovládání je dotekové, konstrukce skládací.

Pro digitální audio lze využít USB-C/USB-C kabel s dodávanou redukcí na USB-A. Výdrž na jedno nabití má být 30 hodin. Hmotnost je 270 gramů. 

Zdroj: Austrian Audio

Témata článku: , , , , ,