14
Fotogalerie

Recenze aktivního reprosystému Klipsch Promedia Heritage 2.1. Pořádný výkon v retro kabátu nejen pro kvalitní zvučení počítače

Povedený aktivní 2.1 audiosystém s poctivou konstrukcí nabídne solidní výkon, dynamický zvuk s širokým prostorem a silné, hluboké, ale pomalejší basy.

Plusy
Dynamický, teplý, ostřejší zvuk
Hluboké basy
Vysoký výkon
Design a solidní konstrukce
Minusy
Jen dva vstupy a žádné Wi-Fi
Basy jsou pomalejší
Směrový ovladač a musí mířit na subwoofer
8  /10

S reprobednami a audiosystémy z sedmdesátých a osmdesátých let minulého století má člověk spojenou solidnost a poctivost. 2.1 systém řady Heritage odkazuje na tuto dobu nejen názvem a stylem, ale i konstrukcí. 

Klipsch ProMedia 2.1
Klipsch ProMedia 2.1
nabízí 4 obchody za ceny od 8 990 Kč
Srovnat ceny

Americký Klipsch tak vychází vstříc zájemcům o retro design u audiotechniky. Dřevěné repro oblekl do sedmdesátkového kabátu a přidal moderní bezdrátové připojení. Výsledek není levný, ale působí poctivě.

Promedia-Heritage-21-Carousel-02.jpg

Vzhled a konstrukce

Základem systému je rozměrný a 6,5 kg těžký subwoofer z 12mm DMF desek, osazený 8“ basovým měničem s dlouhým chodem. Do velké bedny výrobce umístil 150W zesilovač subwooferu, tak dva 35 W zesilovače pro napájení dvou satelitů. Na zadní straně je pak nejen otvor bassreflexu, který posiluje basovou složku, ale také veškeré konektory a ovládací prvky.

PA080057.JPG

Kromě jednoho analogového RCA stereo vstupu zde najdete i USB. Přes něj ale přehrajete pouze audiosoubory formátu MP3, takže praktičtější bude využít bezdrátové Bluetooth připojení a streamovat hudbu přímo ze smartphonu nebo z PC. Škoda, že zde není Wi-Fi a integrovaný Chromecast, to by systém neměl chybu. Na zadní straně jsou ještě pérové reprosvorky, přes pomocí kabelů připojíte menší dřevěné dvoupásmové satelity.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jak to hraje

Jaká je kvalita vstupů

Možnosti nastavení a kvalita systému

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud