Recenze aktivního reprosystému Klipsch Promedia Heritage 2.1. Pořádný výkon v retro kabátu nejen pro kvalitní zvučení počítače

10. listopadu 2022
TWEET SDÍLET
Povedený aktivní 2.1 audiosystém s poctivou konstrukcí nabídne solidní výkon, dynamický zvuk s širokým prostorem a silné, hluboké, ale pomalejší basy.

Plusy

  • Dynamický, teplý, ostřejší zvuk
  • Hluboké basy
  • Vysoký výkon
  • Design a solidní konstrukce

Minusy

  • Jen dva vstupy a žádné Wi-Fi
  • Basy jsou pomalejší
  • Směrový ovladač a musí mířit na subwoofer
8/10
Hodnocení

S reprobednami a audiosystémy z sedmdesátých a osmdesátých let minulého století má člověk spojenou solidnost a poctivost. 2.1 systém řady Heritage odkazuje na tuto dobu nejen názvem a stylem, ale i konstrukcí. 

Klipsch ProMedia 2.1 Klipsch ProMedia 2.1
nabízí 12 obchodů za ceny od 6 990 Kč
Srovnat ceny na Živě

Americký Klipsch tak vychází vstříc zájemcům o retro design u audiotechniky. Dřevěné repro oblekl do sedmdesátkového kabátu a přidal moderní bezdrátové připojení. Výsledek není levný, ale působí poctivě.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhled a konstrukce

Základem systému je rozměrný a 6,5 kg těžký subwoofer z 12mm DMF desek, osazený 8“ basovým měničem s dlouhým chodem. Do velké bedny výrobce umístil 150W zesilovač subwooferu, tak dva 35 W zesilovače pro napájení dvou satelitů. Na zadní straně je pak nejen otvor bassreflexu, který posiluje basovou složku, ale také veškeré konektory a ovládací prvky.

Klepněte pro větší obrázek

Kromě jednoho analogového RCA stereo vstupu zde najdete i USB. Přes něj ale přehrajete pouze audiosoubory formátu MP3, takže praktičtější bude využít bezdrátové Bluetooth připojení a streamovat hudbu přímo ze smartphonu nebo z PC. Škoda, že zde není Wi-Fi a integrovaný Chromecast, to by systém neměl chybu. Na zadní straně jsou ještě pérové reprosvorky, přes pomocí kabelů připojíte menší dřevěné dvoupásmové satelity.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jak to hraje

Jaká je kvalita vstupů

Možnosti nastavení a kvalita systému

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Reproduktory, Test, Bluetooth, Recenze, Subwoofery, Klipsch, Hi-Fi systémy na Heureka.cz