Recenze AMC CVT3030MKII. Robustní hybridní zesilovač pro vyznavače elektronek

7. srpna 2022
TWEET SDÍLET

Plusy

  • Parádní cena za dané výsledky
  • Přítomné a dobře fungující tónové korekce
  • Pocit přítomné hezké „lampovitosti“
  • Celková plnost reprodukce
  • Dobrá kontrola i potichu

Minusy

  • Trochu strohé zpracování a vzhled
  • Kupodivu v reálu limit maximální hlasitosti
  • Lehký pocit zmatku v označení vstupů (např. AUX nastavil optiku apod.)
  • Až dodatečné přizemnění přístroje do zásuvky odstranilo výrazné statické výboje při každém dotyku
9/10
Hodnocení

Na jihu kalifornské Pasadeny, co by kamenem dohodil a kabrioletem dojel z Los Angeles, už od 70. let funguje značka AMC. Dominantní částí výrobního programu je dnes rozhodně technika pro oblast domácí automatizace (chcete-li chytré domácnosti), v části katalogu nicméně stále najdete relativně klasické hi-fi s puncem amerického stylu. Nejvýraznějším zástupcem je integrovaný zesilovač CVT3030MKII.

Klepněte pro větší obrázek

Komplikovaný název přístroje odkazuje na druhou generaci zařízení s technologií CVT či CCVT – Coupling Capacitor Voltage Transformer. Číslovka v názvu pak prozrazuje výkon 30 a 30 Wattů na každý kanál.

Vzhled a konstrukce

Začněme ale od začátku – CVT3030MKII je trochu stroze materiálově a designově pojatý komponent, který nicméně dobře ukazuje americký přístup k věci, kdy obsah je mírně nadřazen formě. CVT3030MKII vypadá poněkud účelně, zpracování je nicméně v kontextu ceny přijatelné, zejména na čelním panelu.

Klepněte pro větší obrázek

Větší rám ukrývá zapuštěný menší obdélník s ovládacími prvky v podobě pětice otočných prvků. Největší je pochopitelně hlasitost zcela vpravo, ostatní čtyři jsou drobnější. Platí to pro hned vedle uložený přepínač vstupů, stejně jako pro trojici klasických tónových korekcí pro výšky, basy a vyvážení kanálů.

Z dalšího už najdete jen spínací tlačítko a velký sluchátkový výstup, provozní stav indikuje sytě svítící modrá dioda. Na testovaném kusu bylo ještě nalepené modelové označení a drobná nálepka Signature Edition, k níž ovšem jaksi chybí nějaké konkrétnější vysvětlení.

Plocha krytu přístroje obsahuje patrně méně kovu než průduchů, s ohledem na koncepci zesilovače je to ale dobře. I tak se zdálo, že při provozu poměrně dost topí.

Klepněte pro větší obrázek

Na zadní straně zesilovače najdete (trochu kupodivu) analogové i digitální konektory. Je tu pět párů klasických linkových cinchů, doplněných o jeden phono vstup pro MM i MC přenosky. Digitální vstup je jen jeden, jde o optiku, jejíž účel potvrzuje drobná nálepka hned vedle – „Hi-Res Audio DAC for Streamer“, což znamená podporu rozlišení až 24 / 192.

Potěšit může jeden pár cinchových pre-out výstupů, ať už jej využijete pro připojení subwooferů nebo koncového stupně. Jsou tu také tři páry reproduktorových výstupů – společné mínus a plusový pól pro osmiohmovou a čtyřohmovou zátěž.

Klepněte pro větší obrázek

Zajímavostí, dnes už téměř nevídanou, je druhá napájecí zásuvka – respektive vedle klasického vstupu je i výstup pro nějaké malé zařízení typu zdroje signálu, takže nemusíte vést dva dlouhé kabely.

Trochu příliš věcné na evropské poměry je dálkové ovládání, malé a plné tlačítek, z nichž naneštěstí ještě nefungují všechna, takže to bude vyžadovat trochu snahy se zorientovat. Ovladač pracuje s motorizovanými potenciometry pro úpravu hlasitosti i přepnutí vstupů.

Vnitřní konstrukce (také mimochodem relativně dosti amerického stylu) je poměrně dost spletitá, rozhodně více elektronková, než tranzistorová, i když CVT3030MKII je oficiálně hybridní konstrukcí. Na každém kanálu najdete dvě velké elektronky EL34EH od Electro-Harmonix se studenými katodami. Právě kvůli nim je před každým výstupem transformátor s EI jádrem, uprostřed je ještě jeden další, sloužící pro vstupní napájení. S elektronkami jsou na každém kanálu také spjaty FETy v elektronkovém zapojení.

Klepněte pro větší obrázek

Výsledkem této technologie je 30 Wattů výstupního výkonu na každé kanálu, ze sta procent jsou dodávané v čisté třídě A, což je v kontextu cenové relace docela neobvyklé. Výkon je konstantní do 8 i 4 ohm. Výrobce udává nominální hodnotu celkového harmonického zkreslení 1% v celém akustickém pásmu, před limitací výkon dosáhne až na 36 Wattů.

Odstup signálu a šumu je u CVT3030MKII na linkových vstupech 80 dB, na phono vstupech 79 dB a separace kanálů činí víc než 50 dB. Hodnoty odstupů jsou váženy křivkou A, jsou tedy na dnešní standardy spíše průměrné.

CVT3030MKII od AMC je poměrně robustní – váží 14 kg při běžné šířce 43 cm, výšce 11,2 cm a hloubce 28,8 cm.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Testy, Hi-Fi, Recenze, Test, Zesilovače, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Jak dobře vybrat multimediální přehrávač. Chytrá může být každá televize nebo projektor

Jak dobře vybrat multimediální přehrávač. Chytrá může být každá televize nebo projektor

Jakýkoli televizor anebo projektor doplníte chytrými funkcemi pomocí multimediálního přehrávače. Při výběru dejte pozor, šlápnout vedle je snazší než vybrat správně.

Jiří Kuruc
Průvodce nákupem
Recenze televizoru Sony XR-55A95K. Nejlepší obraz díky QD OLED vám vyrazí dech

Recenze televizoru Sony XR-55A95K. Nejlepší obraz díky QD OLED vám vyrazí dech

** Technologie QD OLED skutečně výrazně posouvá obraz na další úroveň ** Skvělý obraz doplňuje zřetelný hutný zvuk přímo z obrazovky ** Nejvyšší kvalita bohužel není levná

Jaromír PukTomáš Holčík
QD OLEDSonyTelevizory
Vybrali jsme 17 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Domů, na zahradu i na pláž

Vybrali jsme 17 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Domů, na zahradu i na pláž

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
EISA: nejlepší televizory, projektory a multimediální přehrávač pro rok 2022/2023

EISA: nejlepší televizory, projektory a multimediální přehrávač pro rok 2022/2023

Jako každý rok i letos vybrala asociace EISA nejlepší televizory, projektory, ale také mutimediální přehrávač. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší v těchto kategoriích.

Jaromír Puk
Televizory