Recenze audiofilských špuntových sluchátek Moondrop Kato. Mají skvělý poměr cena/výkon

6. září 2023
TWEET SDÍLET

Plusy

  • Líbivý design
  • Zřetelné detaily
  • Ladění mírně do V
  • Perfektní na hry

Minusy

  • Méně vzdušnější
  • Slabší mikrodetaily
8/10
Hodnocení

Kategorie audiofilských špuntů, neboli IEM (in ear monitor), zažívá mezi audiofily boom podobný TWS (true wireless) sluchátkům mezi posluchači využívajícími bezdrátový přenos hudby. IEM se snaží o referenční podání hudby nejen na cesty, ale kvalitní modely se v mnohém mohou vyrovnat i náhlavním sluchátkům.

Klepněte pro větší obrázek

Moondrop Kato patří mezi velmi kvalitní špuntová sluchátka, která zároveň sází na velmi dobrý poměr cena/výkon a velmi vyvážené ladění. Je však velmi pravděpodobné, že jste na ně v obchodě nenarazili. Značka Moondrop dlouhodobě neměla v Česku oficiální zastoupení a distribuci, takže bylo nutné tato sluchátka objednávat ze zahraničí. Tato situace se ovšem nedávno změnila, protože Audigo.cz začalo sluchátka oficiálně v Česku prodávat.

Moondrop obecně je značkou zaměřenou na dobrý poměr cena/výkon a ve světě má v tomto ohledu dobré jméno. Konec konců sám používám IEM Moondrop Aria, což je levnější model s ještě lepším poměrem cena/výkon, to je dáno zejména nižší cenou 2 600 Kč oproti 6 300 Kč. Moondrop Kato se mohou dále chlubit líbivým designem, zmíněným skvělým laděním a solidní technickou reprodukcí zvuku.

Klepněte pro větší obrázek

Jedinou nevýhodou špuntových sluchátek je jejich cena, protože je řadí do konkurence dražších modelů. Také to znamená, že špuntům můžeme odpustit méně třeba s ohledem na technickou výkonnost. Celkově se jedná stále o velmi dobré špunty a podrobněji o charakteristikách a dalších detailech nebo zmíněných nedokonalostech v technickém ohledu reprodukce hudby se dočtete v dalších odstavcích recenze.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jaké bohaté příslušenství naleznete v balení.

Jakou charakteristiku má zvuk.

Jak si vedou v porovnání s konkurencí.

Proč jsou tyto špunty skvělé na hry.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Témata článku: Testy, Sluchátka, Test, Recenze, Sluchátka na Heureka.cz