16
Fotogalerie

Recenze audiopřehrávače Sony Walkman NW-A306. Zdroj kvalitní hudby nejen na cesty

  • Přenosný přehrávač vyvolává nostalgické pocity
  • Moderní DAP umí drátový i bezdrátový přenos zvuku
  • I základní Walkman si Sony cení na 10 000 Kč
Plusy
Kompaktní rozměry
Bohaté funkce a podpora formátů
Fyzická boční tlačítka
Kombinace drátového přenosu a Bluetooth
Minusy
Nižší výkon
Nemá symetrický výstup
Nižší výdrž na nabití
Horší uživatelská zkušenost proti mobilu
6  /10

Sony Walkman je již kultovní značka audio přehrávačů, která v éře hudbě na kazetách nebo na CD byla ideální volbou k poslechu na cestách. Ovšem v dnešní době mobilů a nejrůznějších FLAC a Hi-res přehrávačů musí hledat novou identitu a poskytnout zákazníkovi důvod, proč si pro tuto činnost pořizovat dedikované zařízení a proč zrovna od Sony.

Walkman NW-A306 tvoří spolu s NW-A100 základ nabídky pokročilých DAPů a rozdíl v ceně je pouhých tisíc korun. Testovaný Walkman NW-A306 je jeden ze dvou dostupnějších, nicméně s cenou 10 000 Kč se na něj nedá hledět jako na levný přehrávač. Nachází se také v klinči konkurence HiBy, iBasso a Shanlingu.

DSC_0753.jpg

Výhodou Sony jsou kompaktní rozměry, které sotva ucítíte v kapse nebo tašce. Sony také spoléhá na kovovou konstrukci a má dobře řešená tlačítka, která se dají dobře hmatově rozlišit a celé zařízení lze ovládat poslepu. Nechybí ani hold pro uzamčení tlačítek.

Sony bohužel přináší jen průměrný zvuk, který nevyniká v žádné oblasti. Patrná je snaha o zábavnost, takže například basy jsou výraznější. DAP není ideální jako přenosné zařízení, má málo kvalitní a malinkou obrazovku, na níž ovládací prvky zaberou mnoho místa, které chybí pro listování v obsahu. Špatná je i výdrž na jedno nabití, DAP se navíc velmi rychle samovolně vybíjí a vypínání není řešením kvůli pomalému náběhu systému.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jak DAP hraje s nejrůznějšími sluchátky

Jaké možnosti v nastavení je dobré zapnout

Proč si Sony opět nedalo pozor na dostatečný výkon

Kdo by měl raději sáhnout po USB-C donglu

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud