Recenze AV receiveru Onkyo TX-NR6100. Kvalitní 7.2 kanálový stroj s THX certifikací, Dolby Atmos a HDMI 2.1 na filmy i hudbu

30. října 2022
TWEET SDÍLET
Onyko TX-NR6100 je po delší době první nový model této značky a vcelku bez výkyvů navazuje na firemní tradici. Je o kousek výbušnější u filmů, než u hudby, ale za férovou cenu nabízí férovou konektivitu, podporu moderních standardů a celkově dobrý výkon.

Plusy

  • Férová cena
  • Snadné nastavení včetně AirPlay / Wi-Fi
  • bezproblémové HDMI 2.1 včetně 4K120P a dynamickým HDR
  • Pohodlné ovládání, nepříliš komplikované a zároveň intuitivní
  • Férový zvuk dané třídy

Minusy

  • Někdy bylo překvapivě slyšet větráček
  • Relativně nižší množství digitálních vstupů mimo HDMI
8/10
Hodnocení

Značka Onkyo patří mezi velmi zasloužilé výrobce elektroniky, svůj věhlas si kdysi získala i výtečnými stereofonními komponenty, jakkoliv momentální těžiště nabídky leží nezpochybnitelně mezi A/V receivery pro multikanálové systémy domácích kin.

Po mírně turbulentním vývoji posledních let se zdá, že firma našla bezpečný přístav pod křídly Voxx International vedle značek jako Klipsch, Jamo a dalších a znovu rozjíždí vývoj i dodávky svých zařízení – první vlaštovkou moderní generace receiverů je TX-NR6100.

Vzhled a konstrukce

V oblasti AVR je prostor jen pro relativně málo překvapení, proto není divu, že TX-NR6100 vypadá právě tak, jak máme všichni u této kategorie pevně vžito. Jde o nijak překvapivě tvarované pravoúhlé šasi se spíše účelným, nežli elegantním pojetím. Střízlivé linie čelního panelu oživuje hlavně velký ovladač hlasitosti, zbytek prvků je konvenční a rozložený tak, že navzdory jisté generičnosti vytváří „Onkyo-vzhled“.

Klepněte pro větší obrázek

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jaká je kvalita zvuku

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Domácí kino, Internetové rádio, AV přijímače, Test, Recenze, Bluetooth, DTS:X, Dolby Atmos, eARC, Onkyo, DTS Play-Fi, HDMI 2.1, THX, Chromecast, Domácí kina na Heureka.cz