Recenze Bowers & Wilkins Px7 S2. Prémiová sluchátka s aktivním potlačením hluku

31. července 2022
TWEET SDÍLET

Plusy

  • Dobrý komfort nošení a pocit lehkosti
  • Solidně funkční potlačení okolního hluku
  • Neefektní a rozumně vyrovnané naladění
  • Jsou pěkná
  • Na přenosné řešení celkově velmi slušný zvuk

Minusy

  • Starší modely měly přeci jen v některých místech hezčí materiály
9/10
Hodnocení

Navzdory tomu, že britští Bowers & Wilkins se do segmentu osobního poslechu a výroby sluchátek pustili až relativně nedávno, patří jejich výrobky mezi úspěšně prodávané a tvoří takovou tu prémiovou smetánku své kategorie a to prakticky u každého modelu v nabídce. Hodně si firma slibuje od nové generace bezdrátových sluchátek přes uši, kterou uvádí model Px7 S2.

Vzhled a konstrukce

Px7 S2 jsou supraaurální sluchátka v typickém designu B&W – oválný prvek pro uložení měniče navazuje na téměř obdélníkově tvarované mušle s relativně tlustými náušníky, zvenku pak oba kanály spojuje celkem výrazný v rozměrech a naopak v designu minimalistický hlavový most, taktéž poměrně výrazně polstrovaný. Ať už sáhnete po klasicky černých, světle šedých nebo netypicky modrých sluchátkách se zlatými inzerty, všechna působí čistě a moderně, byť nijak extravagantně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Hned po vytažení z pěkného pouzdra objevíte, že Px7 S2 jsou lehounká. Reálně mají sice vcelku průměrných 307 gramů, ale působí jako peříčko, zejména nasadíte-li se je na hlavu. Prostor pro uši je dostačující, díky dobré vyváženosti pevnosti a měkkosti polstrování na správných místech odtlumí přítlak a zároveň zajistí dobrou izolaci od okolí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Jedinou reálnou výtkou – protože komfort nošení je velmi dobrý – tak může být kvalita použitých materiálů. Nejde o lacinost, ale Px7 S2 by možná mohly být (tak jako minulé generace) ozdobeny tu a tam nějakým kouskem kovu čistě pro dobrý pocit. Samotná pocitová úroveň materiálů je ale v mezích, nejsou nijak nepříjemné na dotek.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na obou mušlích najdete důležité prvky – zapínání, ovládání hlasitosti, přeskakování skladeb, prostě všechno, co je dnes u bezdrátových modelů standardem. Je tu také senzor nasazení, který pozastaví reprodukci ve chvíli, kdy sluchátka sundáte – praktické a příjemné. Je zde také celkem šest mikrofonů – čtyři poslouží pro zachytávání okolních ruchů v systému ANC, další dva pro bezdrátovou telefonii.

Systém potlačení okolního hluku funguje k všeobecné spokojenosti, navíc můžete zvolit režim částečného průchodu ambientních zvuků, aby vás třeba ve městě nezaskočila tramvaj nebo auto, budete-li zrovna ponořeni do muziky.

Klepněte pro větší obrázek

Do jedné z mušlí lze také zavést kabel s koncovkou USB-C – funguje jednak pro běžné nabíjení (za dvě hodinky plná Li-Ion baterie vám dá 30 hodin provozu, 7 z nich už po pouhých 15 minutách nabíjení), jednak také jako audio rozhraní pro chvíle, kdy bezdrátové připojení přes Bluetooth není možné nebo pohodlné. Takových případů ale bude málo, protože Px7 S2 zvládají díky Bluetooth 5.2 s aptX Adaptive s podporou 24 bitové datové hloubky přenosu (a kompletní zpětnou kompatibilitou s jakýmkoliv starším „modrým zubem“) připojení téměř kamkoliv. Ovšem pravda, třeba redakční pár let starý MacBook Air ostrouhal…

Klepněte pro větší obrázek

Zásadní stopa technologie a charakteru B&W je samozřejmě uvnitř mušlí. Jde o 4 cm širokopásmové membrány z přírodní celulózy a k nim na míru navržené zesilovače. Měniče jsou v mušlích zasazené pod mírným úhlem, aby lépe reprodukovaly pocit prostoru. Výrobce moc klasických technických dat neudává, snad jen celkové zkreslení pod hranicí 0,1%.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Hi-Fi, Bezdrátová sluchátka, Test, Recenze, ANC, Bluetooth, aptX, Bowers & Wilkins, Bezdrátová sluchátka na Heureka.cz