Recenze Bowers & Wilkins Zeppelin. Kvalitní bezdrátový reproduktor pro náročné

24. července 2022
TWEET SDÍLET

Plusy

  • Velmi pěkný vzhled
  • Snadná použitelnost
  • Zvuk v rámci kategorie bezproblémově čistý
  • Sázka spíše na vyrovnanost než efektní přednes

Minusy

  • Někomu mohou fyzická přípojná rozhraní chybět
  • Ideální by byla nějaká forma akustické kalibrace
9/10
Hodnocení

Ve světě reprodukce zvuku není zase tolik snadno a jednoznačně rozpoznatelných produktů – minimálně několik takových ovšem pochází ze stáje britské značky Bowers & Wilkins. Vedle legendárních „Šneků“ je to bezpochyby také výrobek z opačného cenového pólu jejich portfolia, bezdrátový reproduktor Zeppelin, který se s rokem 2022 dočkal již třetí vývojové varianty.

Bowers & Wilkins Zeppelin Bowers & Wilkins Zeppelin
nabízí 19 obchodů za ceny od 13 040 Kč
Srovnat ceny na Živě

Také nejaktuálnější provedení Zeppelinu se vyznačuje základním poznávacím rysem, kterým je – nijak překvapivě – podobnost s typickým tvarem vzducholodi. Zploštělý ovál těla je usazený v kovovém stojánku tvaru L, lze jej ale také umístit na držák na zeď.

Vzhled a konstrukce

Čelní stěnu překrývá velmi tmavě šedá látka u verze Midnight Grey, u světlejší Pearl Grey jde o světle šedou. Stejný rozdíl v barevném tónu má i zadní polovina těla, tvarovaného tak trošku do vejčité podoby.

Klepněte pro větší obrázek

Na horní hraně, kde se tělo z pocitově bytelného plastu stýká s onou krycí látkou, se nachází pětice základních ovládacích tlačítek, vyvedených v dotykové formě a podobě reliéfních obrazců, takže i poslepu snadno nahmátnete funkci, kterou zrovna hledáte.

Klepněte pro větší obrázek

Co se týká konektivity, tak nejnovější generace Zeppelin je čistě bezdrátová – vzadu najdete pouze napájecí zásuvku, USB-C rozhraní pro účely servisních zásahů a tlačítko pro resetování bezdrátových připojení.

Klepněte pro větší obrázek

O aktuálním stavu přístroje hovoří jemný barevný proužek vpředu těsně pod logem, směrem dolů vyzařuje Zeppelin také dekorativní světlo. Veškerý přenos hudebních signálů pak zajišťuje Wi-Fi nebo Bluetooth rozhraní. Streaming je možný přes protokoly AirPlay 2 nebo Spotify Connect, Bluetooth umí aptX Adaptive a další funkce jako je TIDAL, Deezer nebo Qobuz zajišťuje aplikace Bowers & Wilkins Music, kterou výrobce stále intenzivně vyvíjí.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledem k integrovanému DSP s 24bitovým zpracováním signálu Zeppelin podporuje soubory s vysokým rozlišením až do této bitové hloubky, v témže procesoru se zpracovává také funkce Dynamic EQ, přizpůsobující výstup reproduktoru aktuálnímu signálu.

Klepněte pro větší obrázek

Osazení se snaží co nejvíce přiblížit stereofonnímu systému – je tu dvojice firemních tweeterů s technologií zdvojené kopulky o průměru 2,5 cm, dva středotónové měniče s technologií FST a průměrem 9 cm, jediným sdíleným prvkem je 15 cm subwoofer. Díky tomu a elektronice nahrazující klasickou frekvenční výhybku měniče využijí celý souhrnný výkon zesilovačů, který činí solidních 240 Wattů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

B&W Zeppelin hraje ve frekvenčním rozmezí 35 – 24 000 Hz. To je dobré na vlastně poměrně kompaktní přístroj – má šířku 65 cm, výšku 21 cm a hloubku 19,4 cm, vše jsou pochopitelně maximální hodnoty. Váha činí 6,5 kg.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Testy, Test, Recenze, Bluetooth reproduktor, Bowers & Wilkins, AirPlay 2