Recenze cestovního sluchátkového zesilovače Astell&Kern AK PA10. Překoná stolní alternativy

10. září 2023
TWEET SDÍLET

Plusy

  • Vysoký výkon
  • Zesilovač ve třídě A
  • Skvělý zvuk
  • Solidní výdrž na baterii
  • Různé režimy zvuku

Minusy

  • Větší rozměry
  • Neprostupnost mezi symetrickým a nesymetrickými vstupy a výstupy
9/10
Hodnocení

Astell&Kern AK PA10 je jednoduché zařízení, kabelem přivedete analogový signál a stejným kabelem jej v zesílené podobě můžete poslat do sluchátek. Pravdou je, že od sluchátkového zesilovače (bez zabudovaného D/A převodníku) nepotřebujete žádné extravagantní funkce, ale jen aby skvěle dělal svou práci.

Tento přenosný sluchátkový zesilovač ovšem má několik velmi speciálních vlastností. Pracuje ve třídě A, na boku má tři přepínače určující zisk, úroveň proudu a funkci Crossfeed a také má zabudovanou baterii, takže jej můžete používat na cestách. Tímto se také velmi rozšiřují možné způsoby využití.

Klepněte pro větší obrázek

Astell&Kern AK PA10 má spoustu kladů; nejenže má výbornou kvalitu zvukového výstupu i výkon na to, že se jedná o přenosné zařízení, ale jako zesilovač překoná i stolní konkurenci, která má výhodu v přímém zapojení do zásuvky. I přes minimum přepínačů lze se zvukem experimentovat a vyladit si jej podle vlastních požadavků. Také má velmi dobré a kvalitní zpracování.

Mezi nevýhody se může řadit fakt, že pokud do zesilovače vedete signál nesymetrickým Jackem 3,5 mm, musíte jej vyvést přes stejný konektor. Jacky 3,5 a 4,4 mm tedy nejsou zaměnitelné. Výrobce navíc k produktu nepřikládá propojku jack 4,4 na jack 4,4 mm.

Klepněte pro větší obrázek

Pro mnohé může být překážkou cena 15 000 Kč. To se může zdát na jediné zařízení, které ani samo o sobě neumí přehrávat hudbu, jako hodně. Kvalitativně ovšem cena odpovídá schopnostem a s určitým příplatkem musíte počítat nejen za značku, ale hlavně za přenositelnost. Výkonové přenosné sluchátkové zesilovače nejsou výrazně levnější, natož pokud by také měly konkurovat desktopovým zařízením.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jaká sluchátka rozehraje.

K čemu slouží přepínače.

Jak dlouho vydrží na baterii.

Zdali se hodí do vašeho řetězce.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Témata článku: Testy, Hi-Res Audio, Sluchátkový zesilovač, Astell & Kern