Recenze chytrého radiobudíku Harman-Kardon Citation Oasis. Má Wi-Fi i bezdrátovou nabíječku

Chytrý, moderní radiobudík má spoustu funkcí a hodí se zejména těm, kteří mají doma už jiná zařízení s Google Home.

Seznam funkcí radiobudíku Citation Oasis od Harman-Kardon působí na první pohled úchvatně. Bluetooth, Wi-Fi, Multiroom, AirPlay, Chromecast, podpora hlasového asistenta, přímá podpora streamovacích služeb Spotify, Apple Music, k tomu DAV+ rádio. A k tomu vše integrovaná bezdrátová nabíječka. Stačí tedy položit smartphone a hrajete. 

Design je velmi sympatický, ovládání je prosvícené na horní straně a velmi citlivé, nechybí přímé předvolby pro čtyři stanice. Protože jde o chytrý reproduktor s hlasovým asistentem Google, tak nastavení budíku je velmi jednoduché – stačí anglicky říct, na kdy se má budík nastavit.

Nabíječka na horní straně je velmi praktická, nicméně citlivé dotekové ovládání reaguje na prsty, které telefon drží. Takže musíte dávat pozor na náhodné doteky. Pokud bezdrátové nabíjení nemáte, na zadní straně je USB konektor určený výhradně pro napájení smartphonů.

Kromě toho na zadní straně je také analogový vstup, tlačítka pro nastavení jasu displeje, můžete zde vypnout mikrofon a překvapivě zde máte tlačítko pro vypínání Wi-Fi (například v noci).

Hlasové ovládání má určitá omezení. Integrované digitální DAB+ nelze hlasově ovládat, pokud si zvolíte stanici, radiobudík vám požadovanou stanici začne streamovat z internetu přes TuneIn. Přehrávání online hudby je samozřejmě bezproblémové. Multiroom se připojuje přes Google Home, takže jej můžete snadno přidat i do skupiny s jinými chytrými reproduktory. 

Harman-Kardon Citation Oasis Harman-Kardon Citation Oasis
nabízí 2 obchody za cenu 5 590 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Verdikt

Tento radiobudík doporučíme primárně těm, kdo doma mají už jiná zařízení s Google Home. Po zvukové stránce najdete mezi čistě bezdrátovými reproduktory ve stejné ceně lépe a hlasitěji hrající zařízení. Harman-Kardon Citation Oasis je zkrátka skutečně chytrý radiobudík sdružující několik zařízení dohromady a bude ideální pro toho, kdo hledá něco hezkého, chytrého, univerzálního do ložnice, něco, co zabere málo místa. 

Harman-Kardon Citation Oasis

Cena: 5 590 Kč

  • Zapůjčil: DSI Czech s.r.o.

Technické parametry

  • Max. výstupní výkon (W): 12 W
  • Streamovací služby: Chromecast, Spotify Connect
  • Drátová připojení: 3,5 mm, Toslink, USB - pouze pro nabíjení
  • Bezdrátová připojení: AirPlay, Wi-Fi, Bluetooth
  • Verze Bluetooth: 5.0
  • Multi-room
  • Rozměry (V x Š x H): 182 x 503 x 328 mm
  • Hmotnost (g): 4400 g

Témata článku: Testy, Recenze, Test, Internetové rádio, Bluetooth reproduktor, Multiroom, DAB+, Google, Chromecast, Video, Harman Kardon


Vikingská plošinovka Song of Iron se připomíná novým trailerem a obrázky

Vikingská plošinovka Song of Iron se připomíná novým trailerem a obrázky

Vikingská pouť Song of Iron vyrukovala se zbrusu novými záběry a čerstvou nadílkou screenshotů.

Michal Maliarov
GalerieVideoAkce
Jak na nahrávání obrazovky. Jde to jednoduše, zdarma, na počítači i na mobilu

Jak na nahrávání obrazovky. Jde to jednoduše, zdarma, na počítači i na mobilu

Říká se, že jeden obrázek vydá za tisíc slov. Podobně platí, že jedno video vydá za tisíc obrázků – zejména pokud připravujete návody, manuály či pracovní postupy.

Karel Kilián
TipySoftware
Šest prstů na jedné ruce: Lidský mozek si osvojil robotický „třetí palec“

Šest prstů na jedné ruce: Lidský mozek si osvojil robotický „třetí palec“

** Robotický „třetí palec“ staví člověka do nepřirozené situace, kdy má na jedné ruce šest prstů ** Dobrovolníci se naučí ovládat robotický prst velmi rychle ** Pomáhá jim v tom „přestavba“ funkcí příslušných mozkových center

Jaroslav Petr
TěloMozekRoboti